V Moravskoslezském kraji žije přibližně 600 dětí, které nemohou vyrůstat ve své původní rodině. Napříč celým krajem se proto hledají zájemci, kteří by se stali alespoň pěstouny. Stejně tak je tomu i ve Frýdku-Místku.
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V posledních letech se klade čím dál větší důraz na to, aby děti, jejichž rodiče se o ně nemohou, neumí nebo nechtějí starat, vyrůstaly v náhradní rodině. To je pro jejich vývoj to nejlepší. Město proto hledá pěstouny pro opuštěné, zanedbané či týrané děti. Cesta k pěstounství začíná právě u nás na magistrátu."
Eva Hrbáčková, vedoucí odboru sociálních služeb: "Každý, kdo by měl zájem stát se pěstounem nebo nabídnout svůj domov, srdce a lásku dítěti, tak má tu možnost obrátit se na úřad, který je v místě jeho bydliště. A tam sociální pracovnice mu podá buďto základní informace nebo už ho odkáže na obecní úřad obce s rozšířenou působností, kde se podává žádost o náhradní rodinnou péči, o to stát se náhradním rodičem."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Naše pracovnice náhradní rodinné péče vám zodpoví všechny dotazy, poradí, zajistí potřebné formuláře, navštíví vás ve vaší domácnosti, prostě pomohou se vším potřebným. Ve Frýdku-Místku a okolí v současné době prožívá své příběhy více než 150 dětí ve 130 nových domovech. Ale další desítky až stovky malých i větších dětí stále čekají na nový domov."
Schvalovací proces zájemců o pěstounství trvá maximálně 9 měsíců. Je potřeba totiž projít i přípravným kurzem. Pěstounem se mohou lidé stát dlouhodobým nebo i dočasným. Informace získají zájemci také na akcích, které se konají v průběhu roku na různých místech kraje.