Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • V OSTRAVĚ ZAČNE REKONSTRUKCE NÁM. REPUBLIKY, NIKDO SE NEODVOLAL PROTI VÝBĚRU
  • DOBROVOLNÍCI DNES VYSAZUJÍ STROMY NA JAVORNÍKU
  • OBYVATELÉ NOVÝCH HEŘMINOV BUDOU V SOBOTU HASOVAT V REFERENDU PŘEHRADĚ
  • DOLNÍ VÍTKOVICE BUDOU HOSTIT OSMÉ POKRAČOVÁNÍ BEACHVOLEJBALOVÉHO TURNAJE
  • KRAJ INVESTUJE DO SPORTOVNÍHO ZÁZEMÍ V JABLUNKOVĚ
  • HAVÍŘOV SLAVIL DEN ZEMĚ A 70 LET MĚSTA, OSLAV SE ÚČASTNILY TISÍCE DĚTÍ
  • HORNÍ SUCHÁ ODEVZDALA KRAJI TÉMĚŘ 500 PŘIPOMÍNEK K PLÁNOVANÉMU OBCHVATU
  • PORUBSKÝ DEN BEZPEČÍ NABÍDNE UKÁZKY I TECHNIKU IZS, USKUTEČNÍ SE 3. KVĚTNA
  • OSTRAVSKÝ VELETRH PŘÍLEŽITOSTÍ PŘIPRAVUJE STUDENTY NA BUDOUCÍ PODNIKÁNÍ
  • V OSTRAVĚ PROBĚHLA KONFERENCE, KTERÁ MOTIVUJE ŽÁKY K ENVIRON. BÁDÁNÍ
  • V HAVÍŘOVĚ DOSTANE 6600 NÁJEMNÍKŮ PŘEPLATKY, MRA UŽ ROZESLALA VYÚČTOVÁNÍ

Nejkrásnější mladé slečny jsou z Orlové

Orlová |

V Orlové proběhlo regionální kolo soutěže Dívka roku. Mezi patnácti mladými slečnami, které postoupily do soutěže z městských kol, měla Orlová tři zástupkyně, z nichž dvě obsadily příčky nejvyšší.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas -:-
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Oblastního kola se v Orlové zúčastnila děvčata z Bohumína, Bolatic, Karviné, Ostravy, Havířova a samozřejmě Orlové. Oproti městskému kolu měli organizátoři soutěže z domu dětí a mládeže trochu více práce.

      Lenka Vargová, organizátorka oblastního kola Dívky roku 2009: "V oblastním kole jsou to už děvčata, která postoupila z městských kol, to znamená že to jsou vítězky,které se umístily na prvním až třetím místě. Takže mají v podstatě už více zkušeností. Skutečně se zkouší dva celé dny naplno od rána až večera, aby vzniklo něco takového."

      Velice těžké to měla porota, ve které zasedli zástupci města Orlové, dále organizátoři městských kol soutěže, zástupci sponzorů a také vyhlašovatele Dívky roku. Rozhodoval i speciální host a tím byl účastník finálové části prvního dílu Superstar, Petr Poláček.

      Petr Poláček, porotce soutěže: "Bylo to velmi těžké, protože každá měla něco. To je prostě to nejtěžší, na jedné se mi líbilo tohle na druhé tohle a samozřejmě potom rozhoduje celý kolektiv poroty. Je to prostě těžké."

      Dívky soutěžily ve čtyřech disciplínách, přičemž největší možnost se přédvést, měly v té volné. Čtrnáct soutěžících zvolilo tanec, jen jedna z nich vážnou hudbu, Linda Maňáková z Bohumína hrála na housle.

      Petr Poláček, porotce soutěže: "To je pravda, já jsem dokonce koukal, že ani jedna nezpívala. Mně se to líbilo, bylo to nabité energií a o tom to je."

      Patnáctičlenné porotě se nakonec nejvíce líbila děvčata z Orlové. Titul druhé vicemiss si sice odnesla Katrin Sniehottová z Bolatic, ale druhou nejkrásnější dívkou už byla třináctiletá slečna z Orlové, Nikola Krakowczyková a vítězkou oblastního kola se stala čtrnáctiletá Nikola Kulpová, která rovněž bydlí v Orlové.

      Nikola Kulpová, vítězka oblastního kola soutěže Dívka roku 2009: "Já jsem moc ráda, nejde to popsat. Všechny holky jsou krásné a já jsem to vůbec nečekala, že vyhraju."

      Organizátory soutěže úspěch Orlovských děvčat velice potěšil. Lenka Vargová, organizátorka oblastního kola Dívky roku 2009: "Jsem strašně šťastná, protože si myslím, že se děvčata vypracovala a skutečně na sobě zapracovala ještě více, aby se předvedla ještě v lepším světle. Nenechaly nic na náhodě."

      Nikola Kulpová i Nikola Krakowczyková postoupily do finálového kola, které se uskuteční v Novém Jičíně.

      Nahlásit chybu


      Dobrovolníci pokračují v zalesňování Beskyd po kůrovcové kalamitě

      Několik stovek nových stromů vysadili dobrovolníci, kteří se zúčastnili akce Stromy pro Javorník. V pátek své sazeničky zasadili studenti a v sobotu pak další dobrovolníci.

      V opavské Slezské nemocnici se střílelo. Taktické cvičení prověřilo policii i bezpečnostní systém nemocnice

      V opavské Slezské nemocnici se střílelo. Naštěstí jen cvičně. Plánované taktické cvičení prověřilo nejen postup a taktiku policejního zásahu, ale také funkčnost vybudovaných bezpečnostních systémů ve zdravotnickém zařízení.

      V nemocnici ve Frýdku-Místku se konalo cvičení složek IZS po vznícení chemikálií

      Cvičením zásahu při záchraně a evakuaci většího počtu zraněných prošli hasiči, policisté a zdravotníci ve frýdecko-místecké nemocnici. Námětem cvičení byl požár způsobený chybnou manipulací s chemikáliemi při dezinfekci nástrojů.

      Policisté v Bruntále zadrželi prchajícího muže se zbraní upravenou pro větší hluk

      Včera 15:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Z lesa na Vodárenském vrchu se ozývaly výstřely, které nahlásil občan na linku 158. Policisté na místě zadrželi muže se zbraní, která byla upravená pro zvýšení hlučnosti. Kriminalisté prověřují veškeré okolnosti incidentu.

      Havířov na planetě Zemi už 70 let, Den Země si užily tisíce dětí

      Veškeré informace o ochraně životního prostředí jsou pro mládež nesmírně důležité. I proto se Havířov každoročně připojuje k celosvětové akci Den Země. Planeta Havířov, to byl podtitul letošního ročníku.

      Horní Suchá odevzdala na kraj téměř 500 připomínek k obchvatu

      Velký zájem projevili Hornosušané na schůzi v Dělnickém domě o informace z dokumentace EIA k plánovanému obchvatu. Poté mohli občané nosit své připomínky na obecní úřad, který je následně odvezl na krajský úřad.

      V Horní Lomné se řeší ožehavá těžba zemního plynu v chráněné oblasti

      24. dubna 2025 21:16 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

      Bouřlivou atmosféru mělo zasedání Obecního zastupitelstva v Horní Lomné. Soukromá společnost tam totiž připravuje těžbu zemního plynu. Obyvatelé beskydské obce se proti tomu bouří.

      Blíží se osmé pokračování beachvolejbalového turnaje nejvyšší úrovně. Hostitelem jsou Dolní Vítkovice

      Ostrava se znovu stane centrem světového plážového volejbalu. Dolní Vítkovice se stanou hostitelem dalšího špičkově obsazeného turnaje nejvyšší série. Diváci se mohou těšit na skvělé výkony a zabavit se mohou i ve fanzóně.

      Den Země v Porubě lákal na pestrý program. Dopoledne patřilo hlavně dětem z MŠ a ZŠ

      24. dubna 2025 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská | Expres Ostrava-Poruba

      Poruba se opět připojila k oslavám mezinárodního Dne Země. Na návštěvníky čekal pestrý program. Děti i dospělí se mohli zapojit do soutěží, kvízů nebo tvořivých dílen.

      Proč vyhazovat porouchané spotřebiče? Žáci je opraví..

      24. dubna 2025 20:57 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

      V dnešní době se elektrické spotřebiče s poruchou spíše vyhazují, než aby se daly opravit. Změnit to chce soutěž Naučíme vás to opravit, jehož třetí ročník letos pořádala Střední škola elektrotechnická v Ostravě.

      Den s BESIPEM přilákal na dopravní hřiště opět celé rodiny

      Komise BESIP připravila výchovně zábavné odpoledne na havířovském dopravním hřišti. Děti se během soutěží mohly seznámit s prací hasičů, policistů či záchranářů a plnily také úkoly spjaté s dopravní tématikou.

      Zhruba 6 600 nájemníků dostane přeplatek za služby, MRA už rozeslala vyúčtování

      Ke konci dubna vždy nájemníci městských bytů čekají, jaké bude vyúčtování za teplo a spotřebu vody. Městská realitní agentura už začala s doručováním a mnozí lidé jsou příjemně překvapení.

      BESIP v Havířově připravil pro děti preventivní akci na dopravním hřišti

      24. dubna 2025 11:27 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

      Komise BESIP připravila výchovně zábavné odpoledne na havířovském dopravním hřišti. Děti se během soutěží mohly seznámit s prací hasičů, policistů či záchranářů a plnily také úkoly spjaté s dopravní tématikou.

      Šesťáci z Rychvaldu si užili aktivní všesportovní pobytový kurz

      23. dubna 2025 19:35 | Rychvald | Libor Běčák | Rychvaldský miniexpres

      Aktivitou nabité čtyři dubnové dny strávili šesťáci ze ZŠ v Rychvaldě na sportovně-turistickém kurzu v Budišově nad Budišovkou.

      Karviná nově reguluje nevhodné umisťování výdejních boxů

      Výdejní boxy, které i v Karviné zprostředkovávají lidem snadné vyzvedávání zboží z e-shopů, mohou být i problémem. Na některých místech ve městě může takový výdejní box i překážet nebo narušovat veřejný prostor. Jedná se o celorepublikový problém.

      Vedle Relax centra jsou nově umístěny boxy kočárky

      23. dubna 2025 15:45 | Orlová | Monika Ociepková | Orlovský miniexpres

      Relax centrum Orlová přichází s novinkou, která potěší především rodiče s malými dětmi. V areálu byly nově instalovány úložné boxy určené pro bezpečné uschování kočárků. K dispozici jsou čtyři uzamykatelné skříňky, které mohou návštěvníci využít během své návštěvy centra. Klíče se vydávají oproti vratné záloze ve výši 200 korun.

      Nejkrásnější mladé slečny jsou z Orlové
      Vydáno 1. ledna 2008 0:00, Orlová, Lukáš Hudeček
      V Orlové proběhlo regionální kolo soutěže Dívka roku. Mezi patnácti mladými slečnami, které postoupily do soutěže z městských kol, měla Orlová tři zástupkyně, z nichž dvě obsadily příčky nejvyšší.

      Oblastního kola se v Orlové zúčastnila děvčata z Bohumína, Bolatic, Karviné, Ostravy, Havířova a samozřejmě Orlové. Oproti městskému kolu měli organizátoři soutěže z domu dětí a mládeže trochu více práce.

      Lenka Vargová, organizátorka oblastního kola Dívky roku 2009: "V oblastním kole jsou to už děvčata, která postoupila z městských kol, to znamená že to jsou vítězky,které se umístily na prvním až třetím místě. Takže mají v podstatě už více zkušeností. Skutečně se zkouší dva celé dny naplno od rána až večera, aby vzniklo něco takového."

      Velice těžké to měla porota, ve které zasedli zástupci města Orlové, dále organizátoři městských kol soutěže, zástupci sponzorů a také vyhlašovatele Dívky roku. Rozhodoval i speciální host a tím byl účastník finálové části prvního dílu Superstar, Petr Poláček.

      Petr Poláček, porotce soutěže: "Bylo to velmi těžké, protože každá měla něco. To je prostě to nejtěžší, na jedné se mi líbilo tohle na druhé tohle a samozřejmě potom rozhoduje celý kolektiv poroty. Je to prostě těžké."

      Dívky soutěžily ve čtyřech disciplínách, přičemž největší možnost se přédvést, měly v té volné. Čtrnáct soutěžících zvolilo tanec, jen jedna z nich vážnou hudbu, Linda Maňáková z Bohumína hrála na housle.

      Petr Poláček, porotce soutěže: "To je pravda, já jsem dokonce koukal, že ani jedna nezpívala. Mně se to líbilo, bylo to nabité energií a o tom to je."

      Patnáctičlenné porotě se nakonec nejvíce líbila děvčata z Orlové. Titul druhé vicemiss si sice odnesla Katrin Sniehottová z Bolatic, ale druhou nejkrásnější dívkou už byla třináctiletá slečna z Orlové, Nikola Krakowczyková a vítězkou oblastního kola se stala čtrnáctiletá Nikola Kulpová, která rovněž bydlí v Orlové.

      Nikola Kulpová, vítězka oblastního kola soutěže Dívka roku 2009: "Já jsem moc ráda, nejde to popsat. Všechny holky jsou krásné a já jsem to vůbec nečekala, že vyhraju."

      Organizátory soutěže úspěch Orlovských děvčat velice potěšil. Lenka Vargová, organizátorka oblastního kola Dívky roku 2009: "Jsem strašně šťastná, protože si myslím, že se děvčata vypracovala a skutečně na sobě zapracovala ještě více, aby se předvedla ještě v lepším světle. Nenechaly nic na náhodě."

      Nikola Kulpová i Nikola Krakowczyková postoupily do finálového kola, které se uskuteční v Novém Jičíně.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/orlova/943/nejkrasnejsi-mlade-slecny-jsou-z-orlove