Stylové sklepení s nemalou historickou hodnotou ukrývá suterén klimkovické radnice anebo chcete-li klimkovického zámku. Ještě nedávno prostory vypadaly úplně jinak. Kamil Kovář, pamětník, klimkovický patriot: „Dříve se tady sypalo uhlí, takže to byla jakoby uhelna." Vladimír Rimmel, nájemce zámeckého sklepa: „Šest let to tady bylo prázdné po ukončeném provozu uhelné kotelny. Byl tady jed na krysy a zbytky technologie trubek, zkrátka binec po kotelnících."
Pan Vladimír je povoláním ekolog, do Klimkovic se přistěhoval před deseti lety a k přestavbě sklepa ho vedla pouze láska k vínu. Investoval do ní 2 miliony korun a několik let neskutečné dřiny. Vladimír Rimmel, nájemce zámeckého sklepa: „Vyvezli jsme sto kubíků stavebního nepořádku, sutě, bylo to asi osm nákladních tatrovek."
Ve jménu svého koníčka nemyslí pan Vladimír jen na sebe, klimkovický sklep rád otevírá lidem. Vladimír Rimmel, nájemce zámeckého sklepa: „Ano, to je pro veřejnost. Často tady chodí zaměstnanci lázní i občané Klimkovic. Chodí sem také kamarádi."
Je možné ve sklípku jen tak posedět anebo ochutnat víno při degustaci. Ale upřímně řečeno, přestože je zrenovovaný sklep největším lákadlem Klimkovic, lidé si na něj dosud nezvykli. Anketa, obyvatelé Klimkovic: 1. „Že tam sklípek je, to jsme slyšeli, ale zatím jsme tam nebyli." 2. „Slyšet jsme něco slyšeli, ale ještě jsme tam nebyli." 3. „My nejsme moc milovníci vína, chodíme spíš na pivo." 4. „Já už jsem stará, já nikde nechodím, takže nevím. To bude spíše pro ty mladé."
Vzácnou památku však lidé určitě brzy objeví, je o tom přesvědčen také starosta Klimkovic. Petr Malík (ČSSD), starosta Klimkovic: „Pan Vladimír už tady měl několikrát den otevřených dveří, tak o tom občané Klimkovic jistě ví."
Další dny otevřených dveří plánuje pan Vladimír na prázdniny, ale skutečně jedinečnou příležitostí k návštěvě zrenovovaného sklepa budou mít lidé v době tradičního jarmarku. Anketa, obyvatelka Klimkovic: „Když bude čas tak sklípek určitě navštívíme."