Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • PO ZŘÍCENÍ ČÁSTI HOTELU ZÁMEČEK V ČELADNÉ HASIČI VYPROŠŤOVALI ZASYPANÉ HOSTY
  • V SOBOTU SE V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC KONÁ GASTROFESTIVAL POJEZFEST
  • LEVHARTÍ SAMIČKY Z OSTRAVSKÉ ZOO SI ZAČÍNAJÍ UŽÍVAT VENKOVNÍ VÝBĚH
  • DVĚ LEVHARTÍ SAMIČKY NAROZENÉ V LISTOPADU UŽ POZNÁVAJÍ VENKOVNÍ VÝBĚH ZOO OV
  • V BESKYDSKÉ OBCI ŘEKA LIDÉ ODMÍTAJÍ ZÁMĚR ROZŠÍŘIT TĚŽBU V KAMENOLOMU
  • KAŠNA NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ V KARVINÉ SE REKONSTRUUJE PO JEJÍM POŠKOZENÍ
  • RADNICE MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU SE ZAPOJÍ DO OSTRAVSKÉ MUZEJNÍ NOCI
  • KRAJ INVESTUJE DO PROMĚNY INTERNÁTU V OSTRAVĚ-ZÁBŘEHU
  • V OSTRAVĚ-PORUBĚ ZAČALO RAJONOVÉ ČIŠTĚNÍ KOMUNIKACÍ
  • PORUBSKÝ DEN BEZPEČÍ PŘILÁKAL DAVY LIDÍ, K VIDĚNÍ BYLY UKÁZKY SLOŽEK IZS
  • SŠ HOTELNICTVÍ A SLUŽEB V OPAVĚ REKONSTRUUJE PROSTORY ZNIČENÉ POVODNÍ
  • DOBROVOLNÍ HASIČI Z FRÝDKU VYHRÁLI KRAJSKOU SOUTĚŽ VE VYPROŠŤOVÁNÍ
  • FRÝDEK-MÍSTEK OPRAVÍ ČÁST TĚŠÍNSKÉ, SLEZSKÉ A TŘÍDY TGM. ŘIDIČE ČEKAJÍ UZAVÍRKY

Adventní akce Andělé ve Dvoraně rozzáří radnici Moravské Ostravy a Přívozu

Ostrava-Centrum |  | Miniexpres centra Ostravy

Centrální ostravský obvod chystá další ročník adventní akce Andělé ve Dvoraně. Návštěvníky čekají koncerty, workshopy, výstava i povídání o českých i světových Vánocích.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Vánoční atmosféra zaplní prostory radnice Moravské Ostravy a Přívozu. V sobotu 7. prosince se zde od 15:30 uskuteční třetí ročník charitativní akce Andělé ve Dvoraně.

      Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Je tady ten krásný čas, na který se všichni těšíme, ať velcí nebo malí. A my vlastně máme třetí ročník akce Anděle ve Dvoraně. Je to obrovská charitativní akce, kterou pořádá náš obvod. Do které se zapojují neziskové organizace, jednotlivci. A hlavně i školky nám tady chodí, zdobí nám stromečky. Celodenní akce s krásným programem, takže mi nezbývá, než vás všechny pozvat a budu se na vás těšit, protože já tady osobně budu celý den."
      Michaela Tichá, vedoucí oddělení starosty Moravské Ostravy a Přívozu: "Kromě tradičního programu na naší akci Anděle ve Dvoraně, jsme letos připravili i takovou novinku. Návštěvníky čeká beseda o mezinárodních zvycích, vánočních, Kdy za námi přijedou lidé z různých koutů světa, aby s námi besedovali o tom, co typického se třeba u nich o Vánocích jí nebo povídá."

      Venku před radnicí bude hudební program s ostravskými kapelami Everyday Friday a The Lewis Creaven Band s fenomenálním kytaristou Lewisem Creavenem z anglického Bristolu.

      Michaela Tichá, vedoucí oddělení starosty Moravské Ostravy a Přívozu: "Ve Dvoraně budeme mít také vernisáž výstavy ilustrací Marka Kulhavého pro kalendář Moravské Ostravy a Přívozu 2025 na téma Mozaika velkoměstské Ostravy. Kromě krásně nazdobeného stromečku se mohou návštěvníci také podívat na betlémy, výstavu betlémů, kterou připravili žáci našich základních škol."

      V doprovodném programu budou také různé workshopy s výrobou vánočních ozdob, dekorací i drobných dárků.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Ostravské Vánoce lákají do centra města tisíce lidí

      14. prosince 2024 11:59 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček | Miniexpres centra Ostravy

      Centrální ostravský obvod ožil opět pod roce akcí Ostravské Vánoce. Na adventní trhy si lidé nacházejí cestu i v průběhu všedních dní. Největší zájem je ale o víkendové programy plné hudebních hvězd i akcí pro děti a dospělé.

      Výstava fotografa Dalibora Bednáře (Ne)známí ve Dvoraně centrálního ostravského obvodu

      Dvorana radnice Moravské Ostravy a Přívozu hostí výstavu černobílých portrétů fotografa Dalibora Bednáře. Pod názvem (Ne)známí představuje tváře lidí, kteří podle autora více či méně ovlivnili jeho životní i umělecký pohled na svět.

      Ve Frýdku-Místku bude popovodňová benefiční akce Beskydy pro Jeseníky

      Frýdek-Místek podpoří Jesenicko, které se vzpamatovává ze zářijových povodní. V Národním domě byla naplánována unikátní benefice. Organizátoři připravili atmosféru jesenických trhů s tamními prodejci, zajímavé hudební kapely i folklorní scénu s cimbálovou muzikou a dobrým vínem.


      V Dolních Vítkovicích startuje první letošní Pojez fest, nabídne gastro zážitky i koncerty

      Dnes 17:34 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      V sobotu 10. května ožijí Dolní Vítkovice festivalem Pojez fest, který propojuje gastronomii s kulturním a rodinným programem. Letos se koná již počtvrté a opět je spojen s akcí Den s Technotrasou, která přibližuje technické památky a zážitky Moravskoslezského kraje.

      Budoucí zdravotníci skládají zkoušky v prostředí třinecké nemocnice

      Dnes 16:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      V prostorách Nemocnice Třinec právě probíhají praktické maturitní zkoušky studentů zdravotnických škol, které představují významný krok na jejich cestě k budoucímu povolání. Tyto zkoušky jsou nejen ověřením odborných znalostí a dovedností, ale také momentem, kdy mladí lidé poprvé naplno vnímají odpovědnost, kterou zdravotnické povolání přináší.

      Karvinské moře čeká jarní úklid, do akce se mohou zapojit i náhodní návštěvníci

      Dnes 17:08 | Karviná | Libor Běčák

      Rekreační areál Karvinské moře projde v sobotu 17. května od 10 do 13 hodin důkladným jarním úklidem. Do dobrovolnické akce, kterou připravil magistrát města Karviná, se může zapojit každý návštěvník.

      Hasiči v noci vyprošťovali sutinami zasypané hosty zříceného hotelu v Čeladné

      Dnes 6:32 | Čeladná | Libor Běčák

      Dva lidi, které zavalily sutiny, vyprostili hasiči ze zborcených vnitřních prostor hotelů v Čeladné. Další hosty uvězněné ve vyšším patře evakuovali po žebříku.

      Policejní video zachytilo ženu slézající po bleskosvodu z hořícího bytu, z domu byl zachráněn i vozíčkář

      Dnes 13:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Policie aktualizovala informace týkající se čtvrtečního požáru bytu v domě na ostravském sídlišti Dubina. Krátce po poledni tam došlo v panelovém domě v ulici Milana Fialy k požáru, který si vyžádal zásah policie, hasičů i záchranářů. Díky rychlé reakci policistů se podařilo evakuovat zhruba čtyři desítky obyvatel, zachránit muže na vozíku i ženu prchající z okna.

      Policisté hledají svědky nehody ve Frýdku-Místku, sražený chlapec z místa odešel

      Dnes 17:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Dopravní policisté z Frýdku-Místku prověřují okolnosti nehody, k níž došlo 25. dubna ráno na ulici Frýdlantská. Osobní vůz srazil chlapce na přechodu pro chodce. Ten z místa nehody odešel a zatím se nepodařilo zjistit jeho totožnost.

      Dobrovolní hasiči z Frýdku vyhráli krajskou soutěž ve vyprošťování

      Dobrovolní hasiči z Frýdku vyhráli krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Soutěž prověřila celkem 17 týmů profesionálních i dobrovolných jednotek, které se utkaly v simulacích reálných scénářů nehod. Frýdecký tým předvedl nejlepší výkon právě mezi dobrovolnými jednotkami.

      Školáci soutěžili v netradičních disciplínách o finále Wolframu ve vojenském prostoru Libavá

      Včera 11:27 | Havířov | Libor Běčák

      V Havířově a Opavě odstartoval 8. ročník branně vědomostní soutěže Wolfram pro základní a střední školy Moravskoslezského kraje. Letos se do ní zapojilo rekordních 152 škol. Vítězové oblastních kol postoupí do zářijového finále ve vojenském prostoru Libavá.

      Městské koupaliště v Opavě prochází rekonstrukcí. Povodně poškodily přízemí památkově chráněné budovy

      7. května 2025 22:20 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Městské koupaliště v Opavě se připravuje na letní sezonu. Aktuálně prochází rekonstrukcí přízemí hlavní budovy, která je spolu s bazény vedena v seznamu kulturních památek a na které se podepsaly loňské zářijové povodně.

      Šoférka s přetíženým návěsem na dezolátních pneumatikách ohrožovala všechny okolo

      Včera 11:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Policisté, kteří se v rámci tzv. Kamion teamu zaměřují na kontroly nákladních vozidel, zaznamenali v minulých dnech hned několik hříšníků. Křiklavým případem byla 30letá řidička soupravy s pískem, která neuhlídala hmotnost nákladu, nedodržela bezpečnostní přestávky a především hazardovala na značně poškozených pneumatikách.

      Radnice Moravské Ostravy a Přívozu se zapojí do Ostravské muzejní noci

      Moravská Ostrava a Přívoz se i letos připojuje k Ostravské muzejní noci. V sobotu 17. května nabídne radnice na náměstí kromě hudby a tance také setkání se starostou, komentované prohlídky a start rodinné venkovní hry. Program poběží až do pozdního večera.

      V Porubě se mění druhy ptáků. Květen je ideálním obdobím pro jejich pozorování

      S příchodem jara ožila příroda a s ní i ptačí svět. V Porubě nyní můžeme pozorovat, jak čerstvě narozená mláďata, tak dospělé jedince, kteří se je snaží krmit a chránit.

      V Ostravě-Porubě začalo rajonové čištění komunikací. Na termín upozorňují značky

      V Porubě odstartovalo po zimě rajonové čištění komunikací. Na termín jarního úklidu upozorní obyvatele ulic několik dní předem přenosné dopravní značky.

      Porubský den bezpečí přilákal davy lidí. K vidění byly i dynamické ukázky složek IZS

      Louka u Francouzské ulice ožila Porubským dnem bezpečí, na kterém se prezentovali hasiči, policisté, strážníci nebo zdravotníci. Akci si nenechaly ujít stovky lidí.

      Nádraží Ostrava-Svinov projde v roce 2026 rekonstrukcí

      7. května 2025 9:41 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka | Svinovský miniexpres

      Vysokorychlostní trať výrazně zlepší dopravu i zaměstnanost v kraji. Ostrava se díky ní propojí s mezinárodní sítí – do Vídně či Varšavy se lidé dostanou za hodinu. Už v roce 2026 proto začne Správa železnic rekonstruovat svinovské nádraží.

      Adventní akce Andělé ve Dvoraně rozzáří radnici Moravské Ostravy a Přívozu
      Vydáno 6. prosince 2024 10:01, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček
      Centrální ostravský obvod chystá další ročník adventní akce Andělé ve Dvoraně. Návštěvníky čekají koncerty, workshopy, výstava i povídání o českých i světových Vánocích.

      Vánoční atmosféra zaplní prostory radnice Moravské Ostravy a Přívozu. V sobotu 7. prosince se zde od 15:30 uskuteční třetí ročník charitativní akce Andělé ve Dvoraně.

      Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Je tady ten krásný čas, na který se všichni těšíme, ať velcí nebo malí. A my vlastně máme třetí ročník akce Anděle ve Dvoraně. Je to obrovská charitativní akce, kterou pořádá náš obvod. Do které se zapojují neziskové organizace, jednotlivci. A hlavně i školky nám tady chodí, zdobí nám stromečky. Celodenní akce s krásným programem, takže mi nezbývá, než vás všechny pozvat a budu se na vás těšit, protože já tady osobně budu celý den."
      Michaela Tichá, vedoucí oddělení starosty Moravské Ostravy a Přívozu: "Kromě tradičního programu na naší akci Anděle ve Dvoraně, jsme letos připravili i takovou novinku. Návštěvníky čeká beseda o mezinárodních zvycích, vánočních, Kdy za námi přijedou lidé z různých koutů světa, aby s námi besedovali o tom, co typického se třeba u nich o Vánocích jí nebo povídá."

      Venku před radnicí bude hudební program s ostravskými kapelami Everyday Friday a The Lewis Creaven Band s fenomenálním kytaristou Lewisem Creavenem z anglického Bristolu.

      Michaela Tichá, vedoucí oddělení starosty Moravské Ostravy a Přívozu: "Ve Dvoraně budeme mít také vernisáž výstavy ilustrací Marka Kulhavého pro kalendář Moravské Ostravy a Přívozu 2025 na téma Mozaika velkoměstské Ostravy. Kromě krásně nazdobeného stromečku se mohou návštěvníci také podívat na betlémy, výstavu betlémů, kterou připravili žáci našich základních škol."

      V doprovodném programu budou také různé workshopy s výrobou vánočních ozdob, dekorací i drobných dárků.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-centrum/11000046315/adventni-akce-andele-ve-dvorane-rozzari-radnici-moravske-ostravy-a-privozu