Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultovní minikino CKV v centru Ostravy promítá tzv. páteční Bubáky

Ostrava-Centrum |

Kultovní Minikino CéKáVéčka s kapacitou sedmdesáti míst patří svou činností mezi kulturní velikány v centru Ostravy, a to i přes jeho malý rozměr. Tradičně zde představují nejlepší filmy významných festivalů, jako Cannes, Berlín, Benátky či Karlovy Vary.

Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: „Víme, moc dobře, že Centrum kultury a vzdělávání městský obvod podporuje, ale velmi podporuje kulturu v jakýchkoliv formách, co se týká našeho krásného centra nebo i Přívozu. A teď mám takovou třešničku na dortu od října do prosince, bude probíhat v minikině, taková zajímavá věc.“
Dušan Rapoš, umělecký ředitel Minikina CKV: „Máme velkou radost, že jsme rozběhli velmi zajímavý projekt, který se jmenuje Páteční bubáci v nočním minikině. Je vždy každý pátek ve 22 hodin, kdy strašíme lidi, protože pouštíme horory. Bude to 13 hororů až do konce roku, každý pátek. Na to se opravdu vždy těšíme, protože jde o výběr, který pro nás připravil doktor Jiroušek. A nejde jen o ty nejstrašidelnější, ale také umělecky, výtvarně, zvukově a vůbec celkově nejkvalitněji udělané horory, které se minulý rok urodily v poměrně velkém množství.“

V říjnu se lidé dočkají například švédského hororu Duch temnoty, australských snímků Vrať mi ji a Mluv se mnou nebo psychologický thriller Surfař.

Dušan Rapoš, umělecký ředitel Minikina CKV: „Je to noční představení, které jsme dosud promítali v rámci hudebních projektů.“

K hudbě se v Minikině vrátí na začátku příštího roku, a to ve velkém. Během Muzejní noci plánují v kinosálu promítat přímý přenos z Berlínské filharmonie.

Nahlásit chybu


K tématu

Minikino Kavárna v centru Ostravy patřilo odkazu Michaela Jacksona

6. února 2026 10:01 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Minikino CKV v Ostravě připravilo jedinečný kulturní zážitek pro fanoušky Michaela Jacksona. V rámci speciální akce zde proběhla projekce filmu "Michael Jackson's This Is It" a poté křest knihy "Odhalení Michaela Jacksona" od Davida Baila.

Minikino v centru Ostravy bavilo děti z dětských domovů

12. prosince 2025 12:54 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Centrum kultury a vzdělávání pořádá celoročně řadu akcí napříč nekomerční kulturou. Provozuje Vilu Hanse Ulricha, Klub Parník, Klub Atlantik a v neposlední řadě Minikino. Právě tam se odehrálo předvánoční pohádkové dopoledne pro děti z dětských domovů z Moravskoslezského kraje s názvem Děti nás všech.

Moravská Ostrava a Přívoz ožije Velikonočním jarmarkem

11. dubna 2025 11:04 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Masarykovo náměstí v centru Ostravy ožije velikonočním jarmarkem. Návštěvníci se mohou už od pondělí až do Velkého pátku těšit na tradiční řemesla, regionální speciality, tematickou výzdobu i kulturní program. Akci připravilo Centrum kultury a vzdělávání ve spolupráci s městským obvodem.


Muž a žena doma fyzicky i psychicky týrali příbuznou seniorku

Dnes 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Opavští policisté mají na stole velmi nepříjemný případ dlouholetého týrání seniorky. Otřesné jednání mají na svědomí její příbuzní. Muž a žena, kteří s ní žili ve společné domácnosti. Soud je oba poslal do vazby a nyní jim hrozí až čtyři roky vězení.

Výtěžek z reuse centra bude použit na zelené projekty. Zájem mají hlavně městské obvody

Ostrava je zelené město a svůj podíl na tom nese i odpadová společnost OZO Ostrava. Každý rok totiž vyhlašuje výzvu, která je zaměřena na výsadbu a údržbu veřejné zeleně. Financování je zajištěno z výtěžku reuse centra.

Na Opavsku vykopali padesátikilovou leteckou pumu. Policie evakuovala okolní domy

Dnes 12:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při výkopech na stavbě domů našli v Chlebičově na Opavsku leteckou pumu. Policie uzavřela okolí a evakuovala 37 lidí z okolních domů. Pyrotechnik poté z padesátikilové pumy vytáhl rozbušku a bezpečně ji později odpálil. Za 4 hodiny se mohli lidé vrátit zpět do svých domovů.

Odpad z celého Rychvaldu sváží Otesánek Popeláček, jak si ho pojmenovaly děti

Dnes 13:00 | Rychvald | Libor Běčák

Děti mateřské i základní školy v Rychvaldě se zapojily do malého projektu, jehož cílem bylo dát jméno novému vozu na svoz odpadu. Současně malovaly obrázky, které nyní toto auto zdobí.

Pro Frýdek-Místek jsou asistenti důležitým článkem prevence kriminality

Dnes 12:07 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Snaha zajistit co nejvyšší bezpečnost ve městě je ze strany Frýdku-Místku dlouhodobá. Zapadá do ni i činnost asistentů prevence kriminality. My jsme je zachytili v akci na přechodech u základních škol.

Házenkáři Karviné bojují o první místo po základní části

Dnes 12:53 | Karviná | Tomáš Tikal

V loňském roce získali házenkáři Baníku Karviná takzvaný double (čti dabl), to znamená, že kromě domácí soutěže vyhráli i Český pohár. Stejný úspěch by rádi obhájili i v této sezoně a zatím k tomu mají našlápnuto velmi dobře.

Vykrádal auta i domy, osudným se mu stalo schovávání ve křoví. Policie dopadla ostravského fantoma

Měl na svědomí sérii více než dvaceti vloupání do domů i aut po celé Ostravě. Recidivista způsoboval škody za stovky tisíc korun, přičemž často využíval pouhé nepozornosti majitelů a otevřených dveří. Jeho řádění ukončila až pohotová reakce ženy, díky které skončil zloděj ve vazbě a hrozí mu tříleté vězení.

Těšínská karafa opět prověřila mladé sommeliéry

Dnes 11:27 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Znalostní test, degustace i servis vína před odbornou porotou. Do letošního ročníku soutěže Těšínská karafa přijelo na Albrechtovu střední školu v Českém Těšíně 32 studentů z deseti odborných škol z celé republiky.

Část Slezanky zmizí. V centru Opavy začíná dlouho očekávaná demolice problematického objektu

Včera 20:45 | Opava | Yvona Fajtová

Po letech čekání a sporů začne v samém srdci Opavy demolice části objektu Slezanky. Budova na Horním náměstí dlouhodobě vyvolávala emoce nejen mezi obyvateli města, ale i mezi architekty a politiky. Město si od demolice slibuje první krok k rozsáhlé proměně celé lokality.

O půl třetí ráno ji neznámé osoby klepaly na dveře. Strážníky přivolala pomocí Senior linky

89letou seniorku v noci vylekalo klepání na dveře a cizí hlasy. Ihned stiskla tísňové tlačítko u vchodu svého bytu. Hlídka dům prohledala a seniorku ujistila, že je v pořádku.

Lešenáři

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 40 000 Kč/měsíc

Hokejistka z Poruby dala na MS vítězný gól. Reprezentace z Kanady přivezla bronz

Včera 15:20 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Bývalá žákyně ZŠ Dětská v Ostravě-Porubě a odchovankyně hokejového klubu HC RT TORAX PORUBA Kateřina Pěnčíková vybojovala s českou reprezentací bronz na mistrovství světa v Kanadě. Vstřelila vítězný gól.

Městský obvod Ostrava-Vítkovice investuje do svých školských budov

Vítkovická radnice pokračuje v modernizaci školských budov. Aktuálně se pracuje na rekonstrukci mateřské školy na Erbenově ulici, další investice do škol ale obvod plánuje i v následujících letech.

V péči o klienty domova v Antošovicích pomáhá nově stropní kolejnicový systém, zatím ve čtyřech pokojích

10. února 2026 20:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Domov pro seniory v Antošovicích instaloval v prosinci do čtyř pokojů stropní kolejnicový systém, který usnadní práci s klienty s omezenou pohyblivostí. Klienti i zaměstnanci si jej pochvalují a obvod chce pořídit další.

Těžbu černého uhlí ukončil hornický průvod Ostravou, začátek měl před slezskoostravskou radnicí

10. února 2026 19:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Před více než 250 lety bylo ve Slezské Ostravě objeveno uhlí, které změnilo život v celém regionu. Právě odtud vyšel letos v únoru taky průvod, který dlouholetou těžbu ukončil. Sešli se tu horníci z celého Česka.

Studenti z Hrabůvky slaví úspěch. Jejich firma BeeWraps bodovala u poroty i veřejnosti

10. února 2026 16:00 | Ostrava-Jih | Yvona Fajtová

Studenti gymnázia v ostravské Hrabůvce mají důvod k oslavám. Jejich studentská firma BeeWraps uspěla v soutěži JA Czech, kde získala cenu poroty i cenu veřejnosti. S ekologickými voskovanými ubrousky teď míří do celostátního kola.

Nový kolejnicový systém usnadní v Domově pro seniory v Antošovicích péči o klienty s omezenou pohyblivostí

10. února 2026 14:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Nový stropní kolejnicový systém usnadní v Domově pro seniory Antošovice ve Slezské Ostravě práci s klienty s omezenou pohyblivostí. Klienti i zaměstnanci si jej pochvalují a obvod chce pořídit další.

Kultovní minikino CKV v centru Ostravy promítá tzv. páteční Bubáky
Vydáno 10. října 2025 9:40, Ostrava-Centrum, Andrea Holeszová
Kultovní Minikino CéKáVéčka s kapacitou sedmdesáti míst patří svou činností mezi kulturní velikány v centru Ostravy, a to i přes jeho malý rozměr. Tradičně zde představují nejlepší filmy významných festivalů, jako Cannes, Berlín, Benátky či Karlovy Vary.

Petr Veselka (ANO), starosta Moravské Ostravy a Přívozu: „Víme, moc dobře, že Centrum kultury a vzdělávání městský obvod podporuje, ale velmi podporuje kulturu v jakýchkoliv formách, co se týká našeho krásného centra nebo i Přívozu. A teď mám takovou třešničku na dortu od října do prosince, bude probíhat v minikině, taková zajímavá věc.“
Dušan Rapoš, umělecký ředitel Minikina CKV: „Máme velkou radost, že jsme rozběhli velmi zajímavý projekt, který se jmenuje Páteční bubáci v nočním minikině. Je vždy každý pátek ve 22 hodin, kdy strašíme lidi, protože pouštíme horory. Bude to 13 hororů až do konce roku, každý pátek. Na to se opravdu vždy těšíme, protože jde o výběr, který pro nás připravil doktor Jiroušek. A nejde jen o ty nejstrašidelnější, ale také umělecky, výtvarně, zvukově a vůbec celkově nejkvalitněji udělané horory, které se minulý rok urodily v poměrně velkém množství.“

V říjnu se lidé dočkají například švédského hororu Duch temnoty, australských snímků Vrať mi ji a Mluv se mnou nebo psychologický thriller Surfař.

Dušan Rapoš, umělecký ředitel Minikina CKV: „Je to noční představení, které jsme dosud promítali v rámci hudebních projektů.“

K hudbě se v Minikině vrátí na začátku příštího roku, a to ve velkém. Během Muzejní noci plánují v kinosálu promítat přímý přenos z Berlínské filharmonie.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-centrum/11000051056/kultovni-minikino-ckv-v-centru-ostravy-promita-tzv-patecni-bubaky