Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na punč starosty opět stála dlouhá fronta. Vypilo se ho 120 litrů

Ostrava-Jih |

Na Jihu rozsvítili už druhý vánoční strom. Tentokrát na pěší zóně u kulturního domu K-trio. Nechyběl ani vánoční jarmark a doprovodný kulturní program, ve kterém vstoupila mimo jiné kapela Fiha.

Druhá adventní neděle v Jižním městě patřila slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu u kulturního domu K-trio Než se tak stalo, návštěvníci si mohli nakoupit různé vánoční dekorace, ochutnat všelijaké dobroty a také punč, který tradičně naléval sám pan starosta společně se svými kolegy. A opět na něj lidé stáli v dlouhé frontě. Punč se podával jak alkoholický, tak nealkoholicjý a to buď do kelímků, nebo do plechových hrníčků s peefkem, který nechala vyrobit radnice. Punč si lidé pochvalovali a dokonce jim chutnal ještě více než loni

“Pro letošní rok jsme připravili pro občany obvodu přes 120 litrů punče, na jehož výborné receptuře jsme spolupracovali s panem starostou. Punč jsme připravovali z vývaru čaje, červeného vína, pomerančové šťávy, směsi koření,” říká Pavel Břenek, vedoucí restaurace K-trio

“Krásné, děkujeme.”

“Je tu fajn, už jsme vypily dva punče.”

“Užíváme no hlavně tu tmu. Dočkali jsme se, starosta nám dal punč a tak máme náladu, je to fajn. Chtěl jsem ho pochválit za ty chodníky, které tady dělal. To fakt se mu povedlo. I loni i letos.”

“Poprvé jsme a jináč jo, je tu fajn, že město něco pořádá pro lidi.”

“Parádní to tu je.”

“Mají lepší punč než minulý rok.”

“Já jsem tady poprvé. Na rozsvěcování vánočního stromku jsem byl několikrát. Nálada dobrá, je to dobré, super.”

“Tak je to tady super, dobrý punč vlastně prostě super.”

Po kulturním programu začalo očekávané odpočítávání

“Letos jsme opět rozsvítili za pomocí malé slečny, kterou jsem objevili, Janičky, tento krásný strom, který pravděpodobně vidíte za mnou. Je to naposledy, co se rozsvěcuje vánoční strom u Ktria, od příštího roku už budeme rozsvěcovat v rámci nových, velkých vánočních trhů před hotelovým domem Hlubina respektive u Železňáku na novém náměstí,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

“Já bych chtěl pozdravit všechny občany a pozvat je na tradiční zpívání koled u K-tria 11.prosince,” zve Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Koledy si u K-tria budete moci společně zazpívat od 18 hodin a všichni jste srdečně zváni

Nahlásit chybu


Koloběžkář narazil v Opavě do vyjíždějícího auta a těžce se zranil

Včera 15:14 | Opava | Jiří Cileček

Dopravní nehoda s těžkým zraněním se stala v neděli po poledni u východního nádraží v Opavě. Do vyjíždějícího auta z parkovacího místa tam naboural koloběžkář. S těžkým zraněním obou dolních končetin byl převezen do nemocnice. Okolnosti nehody dál prověřují policisté.

Tragédie na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po střetu s letadlem zemřel člověk

Včera 14:28, vydáno 20. června 2026 18:43 | Frýdlant nad Ostravicí | Jiří Cileček

Na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí došlo k tragické události. Muž tam zemřel po střetu s vrtulovým letadlem. Policisté spolu s odborníky z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod nyní zjišťují, jak k nehodě došlo.

Po srážce nákladního a osobního auta na obchvatu Jablunkova vypukl obrovský požár

Včera 20:05, vydáno 20. června 2026 17:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Řidička osobního auta přejela do protisměru a srazila se s nákladním autem. To začalo okamžitě hořet. Žena v autě i její spolujezdkyně utrpěly vážná zranění. Nehoda se stala v sobotu odpoledne na obchvatu Jablunkova. Silnice se musela dlouhodobě uzavřít. Řidička později v nemocnici bohužel zemřela.

Zoo Ostrava si vyměnila se Zoo Praha sloní samce

20. června 2026 11:11 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoo Ostrava a Zoo Praha si vyměnily dospělé sloní samce. Do Ostravy zamířil zkušený chovný samec, který už zplodil více než 15 mláďat, a má pomoci oživit místní chov. Přesunu několikatunových zvířat předcházely měsíce příprav, speciální výcvik i veterinární vyšetření.

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru chalupy na Bruntálsku, škoda je 3 miliony

Včera 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velký požár zachvátil v neděli nad ránem chalupu v Liptani, místní části obce Bučávka na Bruntálsku. K místu se postupně sjelo 8 jednotek hasičů, kteří s ohněm bojovali několik hodin. Až do večera pak požářiště hlídali. Nikdo nebyl zraněn a škoda je 3 miliony korun.

Prázdniny přivítáme v původním termínu, v úterý 30. června

Včera 8:26 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V závěru expresu pozveme na několik nejbližších akcí Novojičínsko kulturního léta a připomeneme, že Vítání prázdnin proběhne v původním termínu, tedy až v úterý 30. června.

Obec Dobrá opět ožila sportovní atmosférou na Doberské pětce

20. června 2026 18:00 | Dobrá | Michal Feber

Na start tradičního běžeckého závodu Doberská pětka se postavily desítky běžců všech věkových kategorií. Oblíbená akce každoročně přitahuje nejen místní sportovce, ale také závodníky z širokého okolí.

Upravili počítačovou hru a vydělali přes 10 milionů, teď jim hrozí vězení

20. června 2026 16:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Upravili zdrojový kód jedné z nejznámějších on-line her a umístili ji zdarma na internet. Vzápětí ale začali inkasovat za vylepšené charakteristiky postav. Dva muži z Moravskoslezského kraje si tak přišli na více než 10 milionů korun. Nakonec si pro ně přišli policisté, zabavili jim peníze i nemovitosti za zhruba 12 milionů. Teď jim hrozí až 8 let vězení.

Na Bílé spadl muž ze žebříku, na Novojičínsku dva paraglidisté

20. června 2026 8:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v pátek v Beskydech u několika úrazů při pádech z výšek. Na Bílé spadl muž ze žebříku při prořezávání větví. Na Novojičínsku později pomáhali dvěma paraglidistům, kteří havarovali. V obou případech musel do akce vrtulník.

Policie vyhlásila pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi. Ten reaguje překvapeně z dovolené

19. června 2026 16:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Média v pátek odpoledne zavalila informace o vyhlášení pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi (nestr., dříve SOCDEM), který byl obviněn v korupční fotbalové kauze. Podle vyjádření olomouckého vrchního státního zástupce Radima Dragouna mu zřejmě hrozí vazba. Primátor byl touto informací velmi překvapen. Je totiž na řádné dovolené a zpět má být příští týden.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Hokejbalové MS v Ostravě začíná. Pořadatelé by chtěli pokořit divácké rekordy

19. června 2026 13:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Hokejbalové mistrovství světa v Ostravě začíná. Ve vítkovické Ostravar Aréně i tréninkové hale se utkají nejlepší světové týmy mužů i žen. Sportovci i pořadatelé se těší na skvělé fanoušky a doufají v pokoření rekordů v návštěvnosti.

V Komenského sadech vyrostla nová socha s názvem Řeč očí

19. června 2026 12:00 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Komenského sady lákají na novou uměleckou atrakci. U lávky na Kamenec se objevila nevšední instalace od sochaře Tomáše Dolejše. Socha s názvem Řeč očí přináší umění přímo mezi lidi.

Obyvatelé uspěli. Hlučný most ve Svinově je minulostí

19. června 2026 11:31 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Obyvatelé Ostravy-Svinova se po měsících dočkali. Hlučné mostní provizorium, které vzniklo po loňských povodních, nahradila nová konstrukce. Více v reportáži.

Poruba přivítá 26. a 27. června Festival v ulicích. Hlavní třídu zaplní přes 200 umělců

18. června 2026 16:55 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba přivítá největší kulturní akci roku - Festival v ulicích. Už 26. a 27. června Hlavní třídu a přilehlé dvory zaplní více než 200 umělců z 16ti zemí světa.

Poruba bude mít méně zastupitelů. Počet členů se mění vůbec poprvé

18. června 2026 16:51 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba bude mít po podzimních volbách o osm zastupitelů méně. Počet členů se mění vůbec poprvé a přináší milionové úspory.

Poruba podpořila Světový den dárců krve. Nejvzácnější tekutinu darovali také zástupci radnice

18. června 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava si připomnělo Světový den dárců krve, který připadá na 14. června. Pro pravidelné i nové dárce připravilo, jako poděkování za jejich nezištnou pomoc, speciální program.

Na punč starosty opět stála dlouhá fronta. Vypilo se ho 120 litrů
Vydáno 10. prosince 2019 20:52, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Na Jihu rozsvítili už druhý vánoční strom. Tentokrát na pěší zóně u kulturního domu K-trio. Nechyběl ani vánoční jarmark a doprovodný kulturní program, ve kterém vstoupila mimo jiné kapela Fiha.

Druhá adventní neděle v Jižním městě patřila slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu u kulturního domu K-trio Než se tak stalo, návštěvníci si mohli nakoupit různé vánoční dekorace, ochutnat všelijaké dobroty a také punč, který tradičně naléval sám pan starosta společně se svými kolegy. A opět na něj lidé stáli v dlouhé frontě. Punč se podával jak alkoholický, tak nealkoholicjý a to buď do kelímků, nebo do plechových hrníčků s peefkem, který nechala vyrobit radnice. Punč si lidé pochvalovali a dokonce jim chutnal ještě více než loni

“Pro letošní rok jsme připravili pro občany obvodu přes 120 litrů punče, na jehož výborné receptuře jsme spolupracovali s panem starostou. Punč jsme připravovali z vývaru čaje, červeného vína, pomerančové šťávy, směsi koření,” říká Pavel Břenek, vedoucí restaurace K-trio

“Krásné, děkujeme.”

“Je tu fajn, už jsme vypily dva punče.”

“Užíváme no hlavně tu tmu. Dočkali jsme se, starosta nám dal punč a tak máme náladu, je to fajn. Chtěl jsem ho pochválit za ty chodníky, které tady dělal. To fakt se mu povedlo. I loni i letos.”

“Poprvé jsme a jináč jo, je tu fajn, že město něco pořádá pro lidi.”

“Parádní to tu je.”

“Mají lepší punč než minulý rok.”

“Já jsem tady poprvé. Na rozsvěcování vánočního stromku jsem byl několikrát. Nálada dobrá, je to dobré, super.”

“Tak je to tady super, dobrý punč vlastně prostě super.”

Po kulturním programu začalo očekávané odpočítávání

“Letos jsme opět rozsvítili za pomocí malé slečny, kterou jsem objevili, Janičky, tento krásný strom, který pravděpodobně vidíte za mnou. Je to naposledy, co se rozsvěcuje vánoční strom u Ktria, od příštího roku už budeme rozsvěcovat v rámci nových, velkých vánočních trhů před hotelovým domem Hlubina respektive u Železňáku na novém náměstí,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

“Já bych chtěl pozdravit všechny občany a pozvat je na tradiční zpívání koled u K-tria 11.prosince,” zve Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Koledy si u K-tria budete moci společně zazpívat od 18 hodin a všichni jste srdečně zváni

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000018609/na-punc-starosty-opet-stala-dlouha-fronta-vypilo-se-ho-120-litru