Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice Ostravy-Jihu nezapomněla na děti z centra Domeček. Opět jim nakoupila vánoční dárky

Ostrava-Jih |

Děti z dětského centra Domeček budou mít hezké Vánoce. Všem se splní jejich přání. Dárky, o které si napsaly, už jsou rozebrané a lidé je v těchto dnech postupně přinášejí, aby si je děti na Vánoce mohly rozbalit.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”
Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno."

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno.

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno.

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Nahlásit chybu


K tématu

Andílci z mateřské školy potěší seniory

3. prosince 2025 17:16 | Studénka | Petra Dorazilová

Děti z Mateřské školy Poštovní vyráběly andílky, kteří v předvánočním čase potěší seniory. Vánoční ozdoby poputují především do místní Charity.

Dobrovolníci pořádají Vánoční sbírku pro děti z ostravských nemocnic

6. prosince 2025 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dlouhé dny v nemocnici jsou pro děti náročné, zvlášť v období Vánoc. Skupina dobrovolníků z Ostravska proto organizuje Vánoční sbírku pro děti v ostravských nemocnicích, která má dětem přinést více radosti, hry a pocit, že na ně někdo myslí. A to na základě konkrétních přání zdravotníků z jednotlivých oddělení.

Sbírka Krabice od bot pomůže dětem v těžké životní situaci

8. prosince 2025 12:07 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Vánoční sbírka Krabice od bot opět dorazila do Ostravy. Lidé z celého regionu nosili dárky pro děti, které by jinak pod stromečkem často nic nenašly. Do sbírky se zapojilo i vedení města a další organizace. Dárky putují přímo ke konkrétním dětem v těžké životní situaci.


Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

Dnes 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

Dnes 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

Dnes 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

Dnes 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

Včera 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Architekti představili projekt proměny parku M. Horákové. Veřejné projednání se konalo v MAPPA

Včera 12:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Městském ateliéru prostorového plánování a architektury se uskutečnilo veřejné projednání návrhu na přeměnu ostravského sadu Dr. Milady Horákové. Bude se kácet i sadit, stavět i bourat a důležitá je také návaznost na koncertní sál VOX.

Na ZŠ Palkovice ocenili úspěšné školáky a rozloučili se s deváťáky

Dnes 10:16 | Palkovice | Libor Běčák

Slavnostním setkáním všech žáků a kantorů skončil školní rok v ZŠ Palkovice. Ti nejlepší školáci byli oceněni pamětními listy a drobnými dárky.

Na Mariánskohorské náměstí se vracejí lavičky. Nový typ má zabránit jejich zneužívání

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Na jejím vzniku pracovali i odsouzení. Věznice v Ostravě-Heřmanicích otevřela kapli Naděje

Včera 11:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Věznice v Ostravě-Heřmanicích má nové duchovní zázemí. Slavnostně se zde otevřela kaple, která dostala jméno Naděje. Na jejím vzniku se podíleli i samotní odsouzení.

FNO obnovila kardiologickou ambulanci pro novorozence, je umístěna na oddělení neonatologie

FNO obnovila specializovanou kardiologickou ambulanci pro novorozence. Nové pracoviště na Oddělení neonatologie umožní vyšetřovat nejmenší pacienty přímo v prostředí, které dobře znají, a bez nutnosti návštěvy centrální kardiologie.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Soutěž Zlatá beruška zná vítěze. Nejlepší školky v centru města převzaly ocenění

Dnes 14:24 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Být úspěšnou mateřskou školou znamená dělat pro děti něco navíc. Právě na takové projekty se zaměřuje tradiční soutěž Zlatá beruška. Radnice i letos vybrala tři nejlepší školky, které vynikají svým nadstandardním přístupem. Jednou z nich byla mateřská škola Ostrčilova.

Náhodné projíždění strážníků v Ostravě vedlo k dopadení agresivního zloděje

Dnes 12:15 | Ostrava-město | Anna Břenková

Nakradl věci v obchodě a při útěku napadl ochranku. Ostravští strážníci během své běžné obhlídky narazili na zraněného pracovníka ochranky, který je upozornil na prchajícího lupiče. Hlídka se okamžitě vydala po jeho stopách a po krátkém pronásledování muže dopadla. 27letý pachatel se ke krádeži i napadení přiznal a skončil v rukou policie.

Senioři v Porubě změřili síly na sportovních hrách. Nejlepší postoupili na Mezinárodní sportovní hry

Včera 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty. Projekt navazuje na zimní bruslení

Včera 16:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty díky podpoře radnice. Zapojily se všechny školky

Včera 15:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

Beats for Love bude nejdražší i nejlepší historii. Představí se 550 interpretů

Včera 11:49 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Začátek července bude v Ostravě patřit milovníkům taneční hudby. Uskuteční se totiž další ročník hudebního festivalu Beats for Love a pořadatelé slibují, že bude zase lepší než ten předchozí.

Radnice Ostravy-Jihu nezapomněla na děti z centra Domeček. Opět jim nakoupila vánoční dárky
Vydáno 22. prosince 2020 19:16, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Děti z dětského centra Domeček budou mít hezké Vánoce. Všem se splní jejich přání. Dárky, o které si napsaly, už jsou rozebrané a lidé je v těchto dnech postupně přinášejí, aby si je děti na Vánoce mohly rozbalit.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”
Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno."

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno.

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme. Samozřejmě všem, kteří tady jsou, jak personálu, tak dětem, přejeme krásné Vánoce a hlavně hodně zdraví do Nového roku, no a samozřejmě lepší rok než byl tento.”

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít. Všechny dárky jsou obsazené a v zásadě postupně se zakupují, takže si myslím, že do Vánoc to budeme mít tady všechno.

Vánoce v centru Domeček připravují pro děti klasicky.

Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Sestřičky jim nachystají dárečky, samozřejmě nachystají nějaké občerstvení. Cukroví se napeče, v rámci možností. Samozřejmě malé děti nemají bramborový salát a kapra a mají to svoje jídlo a snaží se jim vytvořit stromečky, aspoň tak vánoční atmosféru.”

Vánoční večer ale proběhne dříve, uskuteční se už 21. prosince. Dětské centrum Domeček se stará o děti do 3 let věku, které nemohou vyrůstat v rodinném prostředí. Zejména pak o děti týrané, zanedbávané, nebo zdravotně postižené.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000023396/radnice-ostravyjihu-nezapomnela-na-deti-z-centra-domecek-opet-jim-nakoupila-vanocni-darky