Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Milovníci pejsků si přišli na své na festivalu Pes přítel na Jihu

Ostrava-Jih |

Radnice Ostravy-Jihu uspořádala vůbec první festival pro pejskaře s názvem Pes přítel na Jihu. Uskutečnil se na psí louce v Bělském lese a i přes proměnlivé počasí, zaznamenal velký úspěch.

Milovníci pejsků si přišli na své na festivalu Pes přítel na Jihu. Nabídl nejen rady o tom, jak si vybrat pejska a jak ho vychovávat, ale také jak se o něj starat. Nechyběly ani různé ukázky a stánky s pamlsky a pomůckami.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Chodí i s velkýma obludama. Moskevský strážní pes tu byl, švýcarský ovčák, dále hodně borderky. To tu je asi ve většině, jorkšírci, čivavy, jezevčíci. Je tu docela směska i krásní voříšci tu byli. Máme tady ukázky Agility, ukázky Dogfrisbee, Dogdancingu, hodně lidí si tady zkouší s pejskama Dog fitness, nakupují si různé pamlsky, obojky a vodítka. Je tady vzhledem k počasí docela velká návštěvnost a my jsme spokojeni.”
Anketa: prezentující organizace: “My jsme tady dneska za Asociaci fyzioterapie a rehabilitace zvířat ČR, kdy klientům ukazujeme, jakým způsobem naše práce vypadá. //// Fyzioterapie není jen pro nemocné pejsky a pejsky po operacích, ale také se zabýváme hodně prevencí, která je důležitá nejen pro zdravé pejsky, ale také pro psí sportovce, služební psy atd..”
“Prodáváme tady čmuchací koberečky a čmuchací koule, různé druhy obojků tady máme krásné, potom různé doplňky stravy a pamlsky.”
“Prezentujeme tady náš psí hotel, protože spousta lidí neví, že vůbec existuje ta možnost dát pejska někam na hlídání. Když jedou třeba na dovolenou nebo na služebku a nemají nikoho z rodiny, tak je to dobrá možnost.”
“Mám malý domácí útulek Mazlíci v nouzi. Beru od problémových občanů, od policie, z množíren. Vlastně vyléčím a potom hledám nové domovy. ////tenhle je taky, byl mazlíkovský. Paní se ke mě hned přihlásila.”
V rámci doprovodného programu se předvedly i technické služby s vysavačem na psí exkrementy. Manipulace s ním není vůbec jednoduchá, což si každý mohl vyzkoušet.
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Mnohdy musí suplovat právě nezodpovědné pejskaře a to v rámci úklidu psích exkrementů. Není to úplná sranda. Přístroj, který mají k dispozici není ani nejlehčí ani nejlépe pohyblivý. Snažíme se pejskařům vyjít vstříc i v tom, aby ty potřebné sáčky měli u sebe. To znamená, že v rámci dárkových předmětů, které jsme dneska na akci pro ně připravili, tak rozdáváme kostičky, do nichž se dá umístit 15 sáčků právě na psí exkrementy. Rozdáváme psí sáčky i samostatně v balíčcích.”

Rozdávaly se také reflexní šátky pro pejsky, hračky nebo frisbee.

Anketa: návštěvníci festivalu: “Já tady zkouším úplně všechno. Od Agility po obranu, úplně všechno a záleží, co se mu líbí. Teď vlastně máme i vlastní skupinu, protože on snese hodně psy, není vůbec agresivní, takže vlastně děláme společné výcviky.”
“Jsme rádi, protože bydlíme tady blízko, tak jsme toho využili. Vyzkoušeli jsme Agility. Tady jsme zkoušeli s paní za pomocí překonání překážek, takže vcelku se nám to tady líbí. Je to určitě fajn akce.. Pejsek to zvládá, samozřejmě za pamlsek se snaží, takže je to celkem příjemné.”
“Agility už nezkouším, protože vidíte, že borderka je vyšinutá, takže jsem se začala věnovat dog dancingu spíš. Složité je, že u toho štěká a úplně se z toho vykolejí z té práce. Takže jsme se radši začali věnovat dog dancingu a noseworku.”
Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Je to náš 1. ročník, je tady hodně lidí, počasí nám vyšlo, tak si myslím, že určitě se budeme snažit o to, aby tato akce pokračovala pravidelně každým rokem.”

Součástí festivaly byly také stánky s občerstvením a bar pro psy.

Nahlásit chybu


K tématu

Milovníky psů v Ostravě potěší akce Pes přítel na Jihu

29. dubna 2025 11:11 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Milovníci psů z Ostravy si opět přijdou na své. 10. května se na psí louce v Bělském Lese koná přátelský festival Pes – přítel na Jihu. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program určen pro čtyřnohé mazlíčky, jejich majitele i děti. Například psí agility, fyzioterapie nebo dog dancing.

V Opavě se vůbec poprvé zapojili do celosvětového Dne pletení na veřejnosti

28. června 2025 12:19 | Opava | Yvona Fajtová

Park pod Ptačím vrchem v Opavě se proměnil v kreativní dílnu pod širým nebem. Uskutečnil se zde vůbec první ročník oslav Celosvětového dne pletení na veřejnosti. Zájemci háčkovali barevné čtverce, které se následně spojily do dek pro klienty domova Bílá Opava.

Sady Svobody v Opavě patřily festivalu Z lásky. První ročník si připsal velký úspěch

3. května 2025 17:28 | Opava | Yvona Fajtová

Opava se na jeden den proměnila v centrum chutí, zábavy a tradic. V sadech Svobody se na 1. máje uskutečnil festival oslavující lásku.


Pomoc záchranářů si v MSK o Vánocích vyžádala více než tisícovka lidí

Dnes 13:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na nedostatek práce během tři vánočních dnů si zdravotníci záchranné služby v Moravskoslezském kraji rozhodně nemohli stěžovat. Celkem zasahovali o 1073 lidí.

30 let Okresní hospodářské komory v Karviné přineslo spoustu milníků a úspěchů

Dnes 14:35 | Karviná | Gabriela Stašová

Okresní hospodářská komora oslavila 30 let svého fungování. Za tu dobu sdružovala a pomohla spoustě podnikatelských subjektů k lepšímu fungování a zaštítila další služby.

Pokladničky jsou zapečetěny, Tříkrálová sbírka klepe na dveře

Včera 11:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Charita se intenzivně připravuje na Tříkrálovou sbírku. Oslovuje dobrovolníky, chystá kostýmy, koruny a pečetí pokladničky. Koledníci vyrazí do ulic zkraje ledna.

Karvinští otužilci se sešli na Štědrý den, otužili svá těla a utužili každoroční tradici

Dnes 8:58 | Karviná | Gabriela Stašová

Karvinští otužilci se opět sešli na Karvinském moři i na Štědrý den dopoledne, aby shrnuli celý svůj rok a zakončili jej svým odvážným koníčkem. Otužování má v Karviné tradici a každým rokem se v tento den sejdou na Karvinském moři desítky příznivců otužování.

Před svinovským kostelem stojí unikátní betlém

25. prosince 2025 9:38 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Ve Svinově letos poprvé vznikl obecní betlém. Nejde však jen o vánoční dekoraci, ale o nový symbol setkávání, který má lidem v uspěchané době připomenout klid a pospolitost.

56letý muž oznámil na tísňové lince, že usmrtil svého známého, pak zavěsil. Policie zveřejnila další informace k tragédii ve Vratimově

25. prosince 2025 19:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policie zveřejnila další informace ke štědrovečerní tragické události ve Vratimově na Ostravsku. Policisté obvinili muže středního věku ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Kriminalisté pokračují v intenzivním vyšetřování.

Vánoce oslavila Obec Slováků v Karviné setkáním a vystoupením folklorního souboru

25. prosince 2025 13:34 | Karviná | Gabriela Stašová

Obec Slováků v Karviné má za sebou další klasické předvánoční setkání, při němž se zpívalo a tančilo, ale především se vroucně setkávali její členové. Letos za doprovodu vystoupení souboru Velká Magurka ze Slovenska.

Park za mariánskohorskou radnicí čeká proměna. Nabídne i místo pro svatební obřady

25. prosince 2025 13:55 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Park za radnicí v Ostravě-Mariánských Horách by se měl výrazně proměnit. Radnice připravuje jeho revitalizaci a ještě před zahájením prací představila záměr místním obyvatelům. Ti se mohli zapojit do veřejné debaty a říct, co by v parku chtěli změnit.

Vánoční jarmarky letos navštívili i karvinské sportovní hvězdy házené a fotbalu

Včera 14:05 | Karviná | Gabriela Stašová

Klasickými předvánočními akcemi se na základních školách staly vánoční jarmarky. Letos hned dvě základní školy v Karviné přizvaly na tuto akci karvinské sportovce, aby zpestřili program a děti také například motivovali ke sportu.

Vražda na Štědrý den v domě ve Vratimově? Policie zadržela podezřelého

24. prosince 2025 16:29 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté vyjížděli na Štědrý den dopoledne k tragickému případu do Vratimova na Ostravsku. V jednom z domů nalezli muže bez známek života. Policie potvrdila, že šlo o násilnou smrt, případem se nyní zabývají krajští kriminalisté.

Hosté ve studiu: Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby

25. prosince 2025 17:32 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba v r. 2025 dokončila řadu projektů a chystá další

Bělský les v Ostravě má nové povalové chodníky

25. prosince 2025 9:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Poslední léta přinesla významnou proměnu Bělského lesa, největší zelené plochy v Ostravě. Nyní zde přibyly nové povalové chodníky a další prvky, které propojily takzvané Starobělské Lurdy s kaplí Panny Marie Lurdské a studánku Matky Boží.

Pro děti by se rozdali, ale stále je jich málo. Ostrava poděkovala pěstounům za obětavost

23. prosince 2025 14:44 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava poděkovala pěstounům na přechodnou dobu, kteří se starají o děti v krizových životních situacích. Na tradičním adventním setkání zaznělo nejen ocenění jejich práce, ale také výzva dalším lidem, aby se do této náročné formy péče zapojili.

Program Tvoříme prostor podpořil Fajnou zastávku v Kunčičkách

23. prosince 2025 14:29 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Ostrava se už několik let snaží podporovat nápady občanů, kteří jsou ochotni přiložit ruku k dílu a vylepšit své okolí. Díky programu Tvoříme prostor už tak vznikla řada pozoruhodných projektů, jedním z nich je Fajna zastávka v Kunčičkách.

Ohňostroj rozzáří Ostravu-Hrabůvku 1.1. v 18:00

23. prosince 2025 12:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ani letos nebude na Nový rok v Ostravě chybět velkolepý ohňostroj na kruhovém objezdu v Hrabůvce. Vedení radnice ujistilo občany že dvacetiminutovou show už po osmnácté odpálí 1.1. v 6 hodin večer a lidé se mohou těšit i na novinku.

Milovníci pejsků si přišli na své na festivalu Pes přítel na Jihu
Vydáno 7. června 2022 19:41, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Radnice Ostravy-Jihu uspořádala vůbec první festival pro pejskaře s názvem Pes přítel na Jihu. Uskutečnil se na psí louce v Bělském lese a i přes proměnlivé počasí, zaznamenal velký úspěch.

Milovníci pejsků si přišli na své na festivalu Pes přítel na Jihu. Nabídl nejen rady o tom, jak si vybrat pejska a jak ho vychovávat, ale také jak se o něj starat. Nechyběly ani různé ukázky a stánky s pamlsky a pomůckami.

Adriana Slezáková, profesionální cvičitelka psů: “Chodí i s velkýma obludama. Moskevský strážní pes tu byl, švýcarský ovčák, dále hodně borderky. To tu je asi ve většině, jorkšírci, čivavy, jezevčíci. Je tu docela směska i krásní voříšci tu byli. Máme tady ukázky Agility, ukázky Dogfrisbee, Dogdancingu, hodně lidí si tady zkouší s pejskama Dog fitness, nakupují si různé pamlsky, obojky a vodítka. Je tady vzhledem k počasí docela velká návštěvnost a my jsme spokojeni.”
Anketa: prezentující organizace: “My jsme tady dneska za Asociaci fyzioterapie a rehabilitace zvířat ČR, kdy klientům ukazujeme, jakým způsobem naše práce vypadá. //// Fyzioterapie není jen pro nemocné pejsky a pejsky po operacích, ale také se zabýváme hodně prevencí, která je důležitá nejen pro zdravé pejsky, ale také pro psí sportovce, služební psy atd..”
“Prodáváme tady čmuchací koberečky a čmuchací koule, různé druhy obojků tady máme krásné, potom různé doplňky stravy a pamlsky.”
“Prezentujeme tady náš psí hotel, protože spousta lidí neví, že vůbec existuje ta možnost dát pejska někam na hlídání. Když jedou třeba na dovolenou nebo na služebku a nemají nikoho z rodiny, tak je to dobrá možnost.”
“Mám malý domácí útulek Mazlíci v nouzi. Beru od problémových občanů, od policie, z množíren. Vlastně vyléčím a potom hledám nové domovy. ////tenhle je taky, byl mazlíkovský. Paní se ke mě hned přihlásila.”
V rámci doprovodného programu se předvedly i technické služby s vysavačem na psí exkrementy. Manipulace s ním není vůbec jednoduchá, což si každý mohl vyzkoušet.
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Mnohdy musí suplovat právě nezodpovědné pejskaře a to v rámci úklidu psích exkrementů. Není to úplná sranda. Přístroj, který mají k dispozici není ani nejlehčí ani nejlépe pohyblivý. Snažíme se pejskařům vyjít vstříc i v tom, aby ty potřebné sáčky měli u sebe. To znamená, že v rámci dárkových předmětů, které jsme dneska na akci pro ně připravili, tak rozdáváme kostičky, do nichž se dá umístit 15 sáčků právě na psí exkrementy. Rozdáváme psí sáčky i samostatně v balíčcích.”

Rozdávaly se také reflexní šátky pro pejsky, hračky nebo frisbee.

Anketa: návštěvníci festivalu: “Já tady zkouším úplně všechno. Od Agility po obranu, úplně všechno a záleží, co se mu líbí. Teď vlastně máme i vlastní skupinu, protože on snese hodně psy, není vůbec agresivní, takže vlastně děláme společné výcviky.”
“Jsme rádi, protože bydlíme tady blízko, tak jsme toho využili. Vyzkoušeli jsme Agility. Tady jsme zkoušeli s paní za pomocí překonání překážek, takže vcelku se nám to tady líbí. Je to určitě fajn akce.. Pejsek to zvládá, samozřejmě za pamlsek se snaží, takže je to celkem příjemné.”
“Agility už nezkouším, protože vidíte, že borderka je vyšinutá, takže jsem se začala věnovat dog dancingu spíš. Složité je, že u toho štěká a úplně se z toho vykolejí z té práce. Takže jsme se radši začali věnovat dog dancingu a noseworku.”
Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Je to náš 1. ročník, je tady hodně lidí, počasí nám vyšlo, tak si myslím, že určitě se budeme snažit o to, aby tato akce pokračovala pravidelně každým rokem.”

Součástí festivaly byly také stánky s občerstvením a bar pro psy.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000031816/milovnici-pejsku-si-prisli-na-sve-na-festivalu-pes-pritel-na-jihu