Financování sportu v Ostravě, silné a slabé stránky a priority v následujících letech - obsah sportovní strategie, kterou se chce město řídit v následujících letech.
"To, co nám vyšlo, je poměrně silná infrastruktura a zázemí klubů i zkušení organizátoři. Ale to, co bychom potřebovali doplnit, tak je třeba hala pro míčové sporty, která tady dlouhodobě chybí. V infrastruktuře chybí i několik fotbalových hřišť. Potřebujeme i zlepšit informovanost o sportovních akcích v Ostravě tak, aby byly na jedné adrese. Je nutné i udržet systém grantového financování sportu," vysvětluje náměstek primátora Ostravy Martin Štěpánek (ODS).
Závěry strategie vznikly po systematickém dotazování členů sportovních organizací ve městě.
"My jsem si udělali tři pracovní skupiny, vždy pro každou sportovní oblast. Jedna byla pro oblast vrcholového sportu, další pro oblast výkonnostního sportu a třetí pro sport pro všechny. Vždy jsme požádali zástupce klubů, kteří v té kategorii působí, aby vyslali nějakého svého člověka, takže ty pracovní skupiny se scházely na několik kol. Říkali jsme si, jak oni to vidí. Nechali jsme spíše moderovat agenturu, která to zpracovává, abychom do toho nezasahovali a vlastně ty silné a slabé stránky jsou jejich pohledem na situaci, která dnes v Ostravě je," dodává Martin Štěpánek.
Počet registrovaných sportovců v Ostravě roste, ročně o téměř 5 procent, aktuálně je jich více než 26000 ve 131 klubech. Skutečný stav je ale vyšší. Na nově vzniklou strategii bude navazovat tvorba Akčního plánu.