Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vaňkův kopec u Ostravy rozjel v pondělí plný provoz, na svahu opět zasahovali policisté

Ostrava-město |

Vaňkův kopec u Ostravy už o víkendu oznámil, že v pondělí spustí plný provoz. Dopoledne se tak rozjely vleky a na svah vyrazili první zájemci o lyžovačku. Opět tak musela zasahovat policie, dál totiž platí nouzový stav a z jeho nařízení musejí být vleky zastavené.

Obrovský boj dál svádí provozovatel Vaňkova kopce u Ostravy s vládními nařízeními. O víkendu informoval na webu i sociální síti, že v pondělí spustí plný provoz.

Ski Areál Vaňkův Kopec: "V 9 hodin ráno pro Vás bude vše připraveno, přijeďte si svobodně zalyžovat. Když dorazíte všichni, Nikdo a Nikdy už Vás Nezastaví."

Svůj plán opírá areál o otevřený dopis, který zaslal předseda senátu Miloš Vystrčil premiérovi Andreji Babišovi. V dopise je uvedeno, že znovuzavedení nouzového stavu je nyní protiústavní.

Vláda vyhlásila pokračování nouzového stavu na základě požadavku všech hejtmanů. Nový nouzový stav tak platí od pondělí 15. 2. na dalších 14 dní. Současně s ním bohužel nedošlo k rozvolnění v oblasti skiareálů, podobně jako to například udělali na zkoušku v sousedním Polsku. Většina provozovatelů, nejen skiareálů, se tak proti dalšímu pokračování nouzového stavu bouří. Na svahu nedaleko Ostravy tam musela opět zasahovat policie, která místo doslova nepřetržitě hlídá od posledních vyhrocených událostí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté dnes zjistili podezření z opakovaného porušení vládního nařízení, neboť vlek v ostravském skiareálu byl v provozu. Na místě věc zadokumentovali, komunikovali s oprávněnou osobou, kterou vyzvali k zastavení vleku. Ta výzvě nevyhověla, proto došlo k jejímu zajištění. Spisový materiál po zadokumentování bude oznámen správnímu orgánu. V současné době policisté místo dál monitorují."

V souvislosti s rozjetými vleky už udělil ostravský magistrát v minulosti dvě pokuty za 20 tisíc korun.

Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu: "Správnímu orgánu magistrátu byly doručeny od policie čtyři oznámení na tři fyzické osoby pro podezření ze spáchání přestupku podle krizového zákona v souvislosti s provozem lyžařského vleku na Vaňkově kopci v Horní Lhotě. Správní orgán rozhodl o vině dvou lidí a vydal příkaz o uložení pokuty."
Nahlásit chybu


K tématu

Konec bezohlednosti kamionů v Beskydech, policie má na I/56 nové stanoviště

22. ledna 2025 13:58 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Zimní problémy s kamiony v horském úseku silnice I/56 mezi Ostravicí a slovenskou hranicí už nebudou tak časté. Moravskoslezský kraj, státní policie a okolní obce totiž spojili síly a na této frekventované trase vzniklo nové policejní stanoviště.

"Mami, tati, mám nový telefon!" Pachatelé zneužívají důvěru přes SMS a WhatsApp

22. prosince 2024 22:27 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Moravskoslezská policie varuje před novou vlnou internetových podvodů. Pachatelé se přes SMS zprávy vydávají za děti obětí a pod různými legendami žádají o zaslání peněz. Několik důvěřivých rodičů už přišlo o stovky tisíc korun.

Osobní vůz narazil do stromu ve Starojické Lhotě, těžce se zranil třináctiletý chlapec, řidička vyvázla s lehkým poraněním

21. prosince 2024 20:00 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Tři týmy zdravotnické záchranné služby, hasiči i policisté zasahovali dnes na Novojičínsku u vážné dopravní nehody ve Starojické Lhotě. Osobní automobil tam narazil do stromu, přičemž v autě zůstal zaklíněn třináctiletý chlapec s těžkými zraněními. Padesátiletá řidička utrpěla lehčí poranění.


Muž se zranil na horách. Záchranáři kvůli silnému větru museli přistát na vrcholu Lysé hory

Dnes 9:48 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Při výstupu na Lysou horu uklouzl na ledě a poranil si kotník. Turistu v Beskydech zachraňovala horská služba a letečtí záchranáři. Kvůli nepřístupnému terénu a silnému větru musel vrtulník přistát na vrcholu Lysé hory. Záchranáři museli cestu ke zraněnému dojít pěšky. Turista byl transportován do nemocnice.

Havířov je dalším screeningovým mamografickým centrem

Včera 16:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Ženy z Havířova a okolí už kvůli screeningu nebudou muset dojíždět do jiných měst. Nemocnice se stala mamografickým centrem. Tím se zvýší šance na včasný záchyt rakoviny prsu.

Žáci a kantoři z Palkovic si společně zazpívali vánoční písně na školních schodech

Dnes 9:17 | Palkovice | Libor Běčák

Schodiště před Základní školou v Palkovicích se opět stalo dějištěm svátečního zpívání, do kterého se zapojili nejen samotní školáci, ale také kantoři. a schodech.

Děti byly na karvinské radnici oceněny za své ptačí budky, budou zdobit nový sad

Včera 15:58 | Karviná | Gabriela Stašová

V souvislosti s projektem Náš sad vyráběly děti z Karviné budky, které obohatí právě nový ovocný sad v parku Boženy Němcové. Děti za ně na karvinské radnici dostaly diplomy přímo od zástupců města.

Seniorka přecházela mimo přechod a srazilo ji auto. Zemřela v nemocnici

Včera 14:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

73letá seniorka přecházela v Ostravě silnici mimo přechod. Řidič ji zřejmě přehlédl a srazil. Žena utrpěla velmi vážná zranění, svědci i záchranáři ji oživovali. Byla přepravena do nemocnice, kde následně zemřela.

Ostrava-Poruba plánuje v r. 2026 proinvestovat 180 mil. Kč. Vrátí se také Corrency

Včera 15:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba v investicích nezpomalí ani příští rok. Městský obvod bude v roce 2026 hospodařit téměř s jednou miliardou korun a i přes rostoucí mandatorní výdaje chce pokračovat v rozsáhlých projektech.

Bytové muzeum v Jubilejní kolonii čeká v novém roce rozšíření

Včera 14:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Už téměř dva roky funguje v ostravské Jubilejní kolonii unikátní bytové muzeum, které vrací jeho návštěvníky do 30. let minulého století. Díky velké přízni vedení obvodu na příští rok chystá novinku – muzeum se rozšíří o další byt, který zájemce zavede do šedesátek.

Ostravská ZŠ U Haldy se modernizuje za provozu, část školy teď působí v náhradních prostorách

Základní škola U Haldy v Ostravě prochází rozsáhlou modernizací, která přinese výrazné energetické úspory i kvalitnější prostředí pro žáky. Stavební práce probíhají za plného provozu a dokončeny mají být příští rok v červnu.

Akce v Novém Jičíně vyzvala ke společně strávenému času s dětmi a poděkovala za pěstounskou péči

Včera 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zážitkový den pro rodiny se konal ve Středisku volného času Fokus. Podpořil pěstounství a kampaně Moravskoslezského kraje “Dejme dětem rodinu.”

Betlémské světlo dorazilo na náměstí Ostrava-Jih

Včera 12:32 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Do Ostravy dorazilo Betlémské světlo. Speciálním letadlem přiletělo z Betléma do Vídně a následně ho skauti rozváželi vlakem. Volně k získání je například na náměstí Ostrava-Jih.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. ledna 2026 od 26 880 Kč/měsíc

Senioři z Ostravy-Jihu oslavili advent v Senior klubu Akord

Včera 14:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na začátku prosince se konalo tradiční setkání seniorů v Klubu AKORD s vánočním programem a volnou zábavou. Tentokrát na téma Možná přijde i Mikuláš… a nejen on. Součástí byla i soutěž o titul Miss senior čertice nebo disciplína Veselá čutora.

Rekonstrukce ZŠ U Haldy v Ostravě-Jihu probíhá za provozu

Včera 12:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Základní škola U Haldy v Ostravě prochází modernizací, která má přinést výrazné energetické úspory i lepší prostředí pro žáky. Práce probíhají za plného provozu a hotovo má být příští rok v červnu.

Cizinec při kontrole utekl a přeskočil plot. Zastavil ho policejní pes

Včera 10:27 | Ostrava-město | Anna Břenková

Jeden se schovával za krabicí od bot a další utekl a přeskočil plot. Cizinci se snažili vyhnout kontrole, překazil jim to služební pes. Cizinecká policie se na ostravské tržnici zaměřila na platné doklady a povolení k pobytu. Zkontrolovali přes 300 cizinců, sedm z nich porušilo zákon.

Frýdlantské mosty v Ostravě se otevřou pro tramvaje. Auta si ještě počkají

15. prosince 2025 15:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Zástupci vedení Ostravy jsou Ježíškovými vnoučaty. Obdarovali klienty Domova Slunovrat

15. prosince 2025 15:09 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Projekt Ježíškova vnoučata i letos plní vánoční přání osamělých seniorů. Zapojili se do něj také zástupci vedení města Ostravy, kteří obdarovali klienty Domova Slunovrat. Zařízení se navíc stále vzpamatovává z loňských povodní.

České florbalistky braly na MS v Ostravě stříbro, padl i divácký rekord

15. prosince 2025 14:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

České florbalistky dosáhly na domácím mistrovství světa obrovského úspěchu. Ve finále v Ostravě sice podlehly Švýcarsku, ale zisk stříbrných medailí je nejlepším výsledkem v historii. Padl i návštěvnický rekord, kdy do Brna a Ostravy dorazilo téměř 68 tisíc fanoušků.

Vaňkův kopec u Ostravy rozjel v pondělí plný provoz, na svahu opět zasahovali policisté
Vydáno 15. února 2021 12:43, Ostrava-město, Jiří Cileček
Vaňkův kopec u Ostravy už o víkendu oznámil, že v pondělí spustí plný provoz. Dopoledne se tak rozjely vleky a na svah vyrazili první zájemci o lyžovačku. Opět tak musela zasahovat policie, dál totiž platí nouzový stav a z jeho nařízení musejí být vleky zastavené.

ilustrační foto; zdroj: Josef Pichler

Obrovský boj dál svádí provozovatel Vaňkova kopce u Ostravy s vládními nařízeními. O víkendu informoval na webu i sociální síti, že v pondělí spustí plný provoz.

Ski Areál Vaňkův Kopec: "V 9 hodin ráno pro Vás bude vše připraveno, přijeďte si svobodně zalyžovat. Když dorazíte všichni, Nikdo a Nikdy už Vás Nezastaví."

Svůj plán opírá areál o otevřený dopis, který zaslal předseda senátu Miloš Vystrčil premiérovi Andreji Babišovi. V dopise je uvedeno, že znovuzavedení nouzového stavu je nyní protiústavní.

Vláda vyhlásila pokračování nouzového stavu na základě požadavku všech hejtmanů. Nový nouzový stav tak platí od pondělí 15. 2. na dalších 14 dní. Současně s ním bohužel nedošlo k rozvolnění v oblasti skiareálů, podobně jako to například udělali na zkoušku v sousedním Polsku. Většina provozovatelů, nejen skiareálů, se tak proti dalšímu pokračování nouzového stavu bouří. Na svahu nedaleko Ostravy tam musela opět zasahovat policie, která místo doslova nepřetržitě hlídá od posledních vyhrocených událostí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté dnes zjistili podezření z opakovaného porušení vládního nařízení, neboť vlek v ostravském skiareálu byl v provozu. Na místě věc zadokumentovali, komunikovali s oprávněnou osobou, kterou vyzvali k zastavení vleku. Ta výzvě nevyhověla, proto došlo k jejímu zajištění. Spisový materiál po zadokumentování bude oznámen správnímu orgánu. V současné době policisté místo dál monitorují."

V souvislosti s rozjetými vleky už udělil ostravský magistrát v minulosti dvě pokuty za 20 tisíc korun.

Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu: "Správnímu orgánu magistrátu byly doručeny od policie čtyři oznámení na tři fyzické osoby pro podezření ze spáchání přestupku podle krizového zákona v souvislosti s provozem lyžařského vleku na Vaňkově kopci v Horní Lhotě. Správní orgán rozhodl o vině dvou lidí a vydal příkaz o uložení pokuty."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000024096/vankuv-kopec-u-ostravy-rozjel-v-pondeli-plny-provoz-na-svahu-opet-zasahovali-policiste