Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé stále podceňují rychlost kapsářů. Stačí jim vteřina a jste bez peněženky

Ostrava-město |

Policisté opět zadrželi jednu z ostravských kapsářských legend a všichni doufají, že tentokrát skončí za mřížemi na delší dobu. I když okrádala především ženy, jistý si před jejími rychlými prsty nemohl být nikdo.

Už mnohokrát jsme vás varovali před kapsáři a různými zloději, kteří se zaměřují zejména na nákupní centra. Dnes vám představíme skutečnou šampiónku a vidět ji právě můžete i při práci v obchodě s obuví. Zatímco vyhlédnutá oběť zkouší boty, čeká na svou chvíli. Stačí ji chvilka nepozornosti, popadne kabelku a odchází pryč. Podobně to udělala už mnohokrát. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ať už poškození měli sedět v restauracích, zkoušet si oblečení, boty nebo jen věnovat pozornost něčemu jinému, nastoupila na scénu nenápadná recidivistka. Během okamžiku už měla v ruce držet jejich kabelky, batohy nebo z kabelky vyndat peněženku s doklady a platebními kartami a s těmito následně zmizet. V několika případech se měla z platebních karet pokusit o opakované výběry."

Poslední série trvala téměř rok. Loni v únoru ji totiž propustili z vězení. Nepoučila se a nyní má prokázáno dalších 19 krádeží. Peníze utrácela za běžný život a potřebovala je i na drogy. Lidé to zlodějce často velmi zjednodušovali, když na věci nedávali pozor. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje: "Stačí jen malý okamžik nepozornosti, třeba se jen rozhodujete, jaké si koupíte boty a lidé, kteří se chtějí zmocnit vašich financí, toho okamžitě využijí." 

Celkem už má zlodějka v rejstříku 17 trestných činů. Tentokrát bude zřejmě za mřížemi déle, protože je škoda 300 tisíc korun a pachatelka navíc je nepoučitelná. 

Nahlásit chybu


K tématu

Nosil zbraň na veřejnosti. Byl vypátrán za čtyři minuty

21. října 2025 10:30 | Opava | Anna Břenková

Muž se procházel se zbraněmi kolem vlakového nádraží v Opavě-Komárově. Díky oznámení svědků a bleskové reakci hlídky byl muž vypátrán během čtyř minut. Policie připomíná všem držitelům zbraní, aby je viditelně neukazovali na veřejnosti.

Téměř každý druhý řidič porušuje pravidla silničního provozu

14. října 2025 13:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Minulý týden proběhla v celém Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Celkově bylo prověřeno přes tisíc vozidel, přestupky byly zjištěny v cca 500 případech. Nejčastější chybou řidičů byla manipulace s telefonem během jízdy.

Nová taktika kyberšmejdů. Využívají skutečná jména pro větší důvěryhodnost

31. října 2025 10:00 | Ostrava-město | Anna Břenková

Porubští kriminalisté vyšetřují několik případů podvodných telefonátů. Kyberšmejdi nově využívají skutečná jména úředníků a policajtů. Posílají falešné průkazy a zastrašují oběti. Mladá žena poslala přes milion korun na účet falešného policisty. Seniorku přesvědčili natolik, že jela z Ostravy do Prahy. Tam si vybrala peníze a předala částku milion a půl korun muži v parku. Podvodníkům hrozí až pět let za mřížemi. Policie upozorňuje, že případy nikdy neřeší po telefonu, ale na služebně. Také prosí o opatrnost a zjišťování informací přímo od banky.


Poblíž hranice se Slovenskem už se staví ekodukt pro migraci šelem i další zvěře

Včera 10:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Poblíž státní hranice se Slovenskem v Mostech u Jablunkova se už pracuje na stavbě přemostění silnice I/11. Ekodukt bude sloužit zvěři k bezpečnému překonání frekventované silnice.

Ikonická kopule opavské Bredy dostává nové luxfery. Ty byly speciálně vyrobeny pro tuto stavbu

Včera 10:02 | Opava | Yvona Fajtová

Rekonstrukce bývalého obchodního domu Breda v Opavě pokračuje další důležitou etapou. Restaurátoři začali s výměnou více než čtyř tisíc luxfer v ikonické skleněné kopuli, která je jedním z nejvýraznějších symbolů celé budovy.

Ostravské Vítkovice jako město z červených cihel

Včera 14:13 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Když se řeknou ostravské Vítkovice, většině lidí se vybaví vysoké pece, průmysl nebo letní, hudební festivaly. Jen málokdo si ale představí jeden z nejpozoruhodnějších urbanistických celků v Česku – město vystavěné z charakteristických červených cihel. Ty dodnes určují podobu ulic, náměstí i obytných domů a dávají Vítkovicím jedinečnou atmosféru.

21letý muž narazil do stromu v Březové na Opavsku. Na místě zemřel

Včera 9:36 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Mladý řidič zatím z neznámých důvodů sjel z cesty v Březové a narazil do stromu. Bohužel byl na místě nalezen bez známek života. Policisté prosí svědky události o bližší informace.

Frýdlantské letní koupaliště bude mít nové zázemí pro návštěvníky

Oblíbené letní koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází průběžnou modernizací. V současné době se připravuje výstavba nového zázemí, které by mělo být hotovo před další sezonou.

Třináctiletá dívka oznámila požár zahradního domku, hasiči uchránili majetek za pět milionů

12. července 2026 10:46 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 11. července u požáru dřevěného zahradního domku v Domoradovicích, místní části Hradce nad Moravicí. Událost na tísňovou linku oznámila třináctiletá dívka. Požár způsobil škodu za 400 tisíc korun, hasiči ale rychlým zásahem uchránili přilehlý rodinný dům i další majetek v hodnotě zhruba pěti milionů korun.

Na tradičním Jablunkovském jarmarku byly oceněny osobnosti města

12. července 2026 14:17 | Jablunkov | Libor Běčák

Městský les v Jablunkově byl dějištěm dalšího ročníku tradičního jarmarku. Vedle hudebních a tanečních vystoupení došlo také k ocenění osobností města.

O nejchutnější guláš v Rychvaldě letos soutěžilo 15 týmů

12. července 2026 12:03 | Rychvald | Libor Běčák

Areál rychvaldského Sokola patřil po roce opět gulášovému klání. Do soutěže se zapojilo 15 týmů a každý věřil, že právě jeho guláš bude lidem chutnat nejvíce.

Káva, která pomáhá. Nemocniční kavárna v Opavě už čtyři roky podporuje pacienty

10. července 2026 9:35 | Opava | Yvona Fajtová

Šálek kávy, vlídné slovo a lidská podpora. Tak funguje kavárna Nadace Pavla Novotného v areálu Moravskoslezské nemocnice Opava. Už čtyři roky pomáhá onkologickým pacientům i jejich blízkým zvládat nejtěžší životní chvíle.

Ostravští celníci na dálnici zajistili 16 tun nelegálního tabáku

10. července 2026 10:40 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci odhalili u Přerova kamion převážející přes 16 tun nelegálního tabáku. Zboží bylo určeno pro neexistující firmu. Předběžný únik na dani přesahuje 59 milionů korun.

Vánoce v létě oživují každou středu Mariánské náměstí. Jde o prázdninový festival plný hudby a tance

Mariánské náměstí v Ostravě-Mariánských Horách letos během prázdnin ožívá netradiční akcí s názvem Vánoce v létě. Každou středu večer nabízí koncerty, divadlo i příjemné posezení pod širým nebem. Cílem je přivést lidi na náměstí a zpříjemnit jim letní prázdniny.

Strážníci dostanou tasery a drony s infrakamerou. Zlepší to jejich práci

Včera 9:04 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravská městská policie se neustále podunuje kupředu. Po dobrých zkušenostech z jiných částí země nyní připravuje nákup taserů a také dronů, které budou navíc osazeny infrakamerou. Využití obou těchto prostředků je velmi široké.

Ostravská Malá Kodaň ožila kreativním programem

11. července 2026 13:06 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Letní oživení ostravského nábřeží pokračuje. Oblast Malá Kodaň láká na originální program a tvoření u řeky. Tento týden patřil malování.

Kreativní středa v Malé Kodani nabídla kreslení s Elen. Výsledná koláž bude vystavena na radnici

10. července 2026 13:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Malá Kodaň v centru Ostravy v létě žije. Dvě středy v měsíci se zde lidé scházejí za kulturou a tvořením. Tento týden nebyl výjimkou. Organizátoři si pro návštěvníky připravili kreativní podvečer s umělkyní Elen.

Požár obchodního centra v Ostravě zaměstnal několik jednotek hasičů

9. července 2026 22:57 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

Ve čtvrtek večer zalarmoval hasiče požár obchodního centra v ostravské části Bělský les. Na místo se postupně sjelo větší množství hasičských jednotek. Když začalo hořet, v budově nebyli lidé. Zásah probíhal celou noc a byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Jeden hasič se zranil a o život přišla zvířata ve zverimexu.

Prázdninový festival Vánoce v létě oživují každou středu Mariánské náměstí v Ostravě

9. července 2026 14:43 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Vánoční atmosféra uprostřed léta. Přesně to nabízí nový projekt mariánskohorské radnice s názvem Vánoce v létě. Každou středu se Mariánské náměstí promění v komorní kulturní scénu, kde nechybí živá hudba, občerstvení ani prostor pro sousedská setkávání.

Lidé stále podceňují rychlost kapsářů. Stačí jim vteřina a jste bez peněženky
Vydáno 14. února 2022 10:57, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Policisté opět zadrželi jednu z ostravských kapsářských legend a všichni doufají, že tentokrát skončí za mřížemi na delší dobu. I když okrádala především ženy, jistý si před jejími rychlými prsty nemohl být nikdo.

Už mnohokrát jsme vás varovali před kapsáři a různými zloději, kteří se zaměřují zejména na nákupní centra. Dnes vám představíme skutečnou šampiónku a vidět ji právě můžete i při práci v obchodě s obuví. Zatímco vyhlédnutá oběť zkouší boty, čeká na svou chvíli. Stačí ji chvilka nepozornosti, popadne kabelku a odchází pryč. Podobně to udělala už mnohokrát. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ať už poškození měli sedět v restauracích, zkoušet si oblečení, boty nebo jen věnovat pozornost něčemu jinému, nastoupila na scénu nenápadná recidivistka. Během okamžiku už měla v ruce držet jejich kabelky, batohy nebo z kabelky vyndat peněženku s doklady a platebními kartami a s těmito následně zmizet. V několika případech se měla z platebních karet pokusit o opakované výběry."

Poslední série trvala téměř rok. Loni v únoru ji totiž propustili z vězení. Nepoučila se a nyní má prokázáno dalších 19 krádeží. Peníze utrácela za běžný život a potřebovala je i na drogy. Lidé to zlodějce často velmi zjednodušovali, když na věci nedávali pozor. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje: "Stačí jen malý okamžik nepozornosti, třeba se jen rozhodujete, jaké si koupíte boty a lidé, kteří se chtějí zmocnit vašich financí, toho okamžitě využijí." 

Celkem už má zlodějka v rejstříku 17 trestných činů. Tentokrát bude zřejmě za mřížemi déle, protože je škoda 300 tisíc korun a pachatelka navíc je nepoučitelná. 

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000029849/lide-stale-podcenuji-rychlost-kapsaru-staci-jim-vterina-a-jste-bez-penezenky