Sídliště v Ostravě dávno nejsou jen betonové džungle, ale každá volná plocha se v posledních letech zazeleňuje. Stará betonová hřiště a plochy se likvidují a vznikají i nové parky. Významná proměna tak čeká také volnou plochu vedle polikliniky v Hrabůvce.
Břetislav Riger, náměstek primátora Ostravy: „Hlavním cílem je kultivace plochy. Dominantním prvkem pobytového prostoru bude vodní biotop, který výrazně obohatí městské prostředí a současně zlepší mikroklima části obytného prostoru mezi zástavbou a školním areálem. Pro provoz biotopu budou využity akumulované dešťové vody ze střechy přilehlé budovy. Samočistící schopnost biotopu zajistí čistička i pobřežní vegetační pásmo rostlin."
Biotop doplní dřevěné molo s lehacími platy z tropického dřeva. Plocha nábřeží biotopu a některé trasy komunikací bude tvořena propustným probarveným betonem. Prostor obsáhne také parkové pěší cesty. O vybudování parku se postarají Ostravské městské lesy.
Martin Mati, vedoucí Střediska údržba zeleně, Ostravské městské lesy: "Ta proměna bude velká. Dnes je tam jen tráva a pár stromů, ale vznikne tam parčík s biotopem, menším jezírkem, dřevěnými platy, budou tam betonové propustné chodníky a štěrkové trávníky."
Aleš Boháč, náměstek primátora Ostravy: „V letošním roce realizujeme i další tzv. zelené projekty. Započala obnova parku u zámku Zábřeh, rozsáhlé úpravy probíhají v Bělském lese v rámci projektu Cesta vody, který bude brzy dokončen a lidé ho budou moci užívat. Začala proměna Tylova sadu. Jen v loňském roce bylo ve čtyřech obvodech vysázeno téměř 15 000 m² trvalkových záhonů a dokončen byl park u Boříka. Nicméně v našich snahách o zelenější město neustáváme, oslovili jsme starosty obvodů, aby i oni nadefinovali parky, které by si přáli proměnit v přívětivější prostory. Zelené projekty jsou pro nás zásadní.“
Náklady na vybudování parku dosáhnou 23 milionů korun. Lidé se na nový relaxační prostor mohou těšit už v květnu 2024.