Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku soutěžily na dopravním hřišti o Putovní pohár

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Městská policie pořádala na dopravním hřišti ve Frýdku-Místku soutěž Putovní pohár. Žáci čtvrtých tříd mezi sebou poměřili znalosti z teorie i v praktickém simulovaném provozu. Ti nejlepší si odnesli pohár i věcné ceny.

Dopravní hřiště ve Frýdku-Místku obsadily děti ze čtvrtých tříd základních škol. Městská policie tady pro ně uspořádala ve spolupráci s partnery dopravní soutěž Putovní pohár.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 88 dětí ze základních škol sídlících ve Frýdku-Místku a blízkém okolí. Jedná se o školy, kterým oddělení prevence Městské policie Frýdek-Místek zajišťuje výuku dopravní výchovy."

Dvaadvacet přihlášených týmů muselo splnit čtyři disciplíny, za které se sbíraly body. Strážníkům pomáhali s hodnocením státní policisté, členové Besip týmu i Českého červeného kříže.

Radka Veselková, ZŠ Sviadnov: "Měli jsme za úkol udělat první pomoc, jízdu zručnosti a nějaký dopravní test ještě. A taky jízdu městem."
Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Soutěž o Putovní pohár je celoročním vyvrcholením výuky dopravní výchovy pro žáky čtvrtých tříd základních škol. Ta v sobě zahrnuje teoretickou průpravu, testy a praktickou část. Čili jízdu na kole v simulovaném provozu na dopravním hřišti."

Vyhodnoceny a oceněny byly tři nejlepší týmy. První místo si odneslo putovní pohár. A dva nejlepší jednotlivci, kluk a holka, kteří získali nejvíce bodů, dostali úplně nová kola od partnera soutěže, nošovické automobilky.

Radka Veselková, ZŠ Sviadnov: Jak jste se umístili vy v této soutěži celkově? A co říkáš na výsledek? – "Byli na prvním místě a jsem moc šťastná." – A co říkáš na to, že jsi vyhrála i toto kolo? – "Jo, jsem moc šťastná, že jsem ho vyhrála."
Anotnín Felcman, ZŠ Raškovice: Umístili jste se v soutěži jako škola? – "My jako škola druzí." – A co na to říkáš na ten výsledek? – "Bomba." – A co říkáš na to, že si vyhrál kolo? – "Skvělé, já jsem dostal od bráchy, to bylo starší z bazoše, ale teď mám nové, a to staré prodám."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město se snaží ve spolupráci s partnery, s městskou policií zajišťovat pro žáky základních škol, nejen z města, ale i z okolí, všemožné programy, které mají zvýšit jejich bezpečnost a povědomí o tom, jak funguje integrovaný záchranný systém. A proto tady dneska probíhá tradiční akce o Putovní pohár na dopravním hřišti. Tato akce, která je vždycky na konci roku, je i takovou prevencí před prázdninami. Kdy děti často vyjíždějí do cizích měst, s rodiči na dovolenou, na kolech. A měly by se chovat bezpečně. A my proto samozřejmě děláme všechno. A děkuji všem, kteří se do této akce zapojují, od učitelů po partnery."
Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Zjednodušeně lze říci, že čím větší počet mladých lidí bude seznámeno s pravidly provozu na pozemních komunikacích a tyto správné návyky si vezme i do dospělosti, tím méně práce městská policie bude následně mít. Z hlediska dopravy je dobře instruovaný školák naším cílem."

Strážníci ve Frýdku-Místku se během léta zapojí několikrát do akce Prázdniny ve městě, kdy připraví na dopravním hřišti další program pro děti. Harmonogramy najdete na webu Střediska volného času Klíč.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava má kvalitní a propracovaný systém dopravní výuky dětí

11. května 2024 19:59 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Mezi časté úrazy dětí patří často ty, které se stanou při různých nehodách v silničním provozu. Ostrava se proto snaží věnovat velkou pozornost výuce začínajících cyklistů na dopravních hřištích. Žáci základních škol mají dopravní výuku, ale se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se seznamují už i děti v mateřských školkách.

Rodiče v dotazníku potvrdili, že školy ve Frýdku-Místku jsou kvalitní

Jak jsou kvalitní základní školy ve Frýdku-Místku? Na to se přímo rodičů ptal online dotazník, který město připravilo v loňském roce. Zaměřen byl hlavně na komunikaci a bezpečnost. Město už má k dispozici výsledky, které potvrdily, že školy jsou kvalitní. Každá má navíc jinou silnou stránku.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Dnes 12:59, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Děti ve Frýdku-Místku soutěžily na dopravním hřišti o Putovní pohár
Vydáno 4. července 2024 9:54, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Městská policie pořádala na dopravním hřišti ve Frýdku-Místku soutěž Putovní pohár. Žáci čtvrtých tříd mezi sebou poměřili znalosti z teorie i v praktickém simulovaném provozu. Ti nejlepší si odnesli pohár i věcné ceny.

Dopravní hřiště ve Frýdku-Místku obsadily děti ze čtvrtých tříd základních škol. Městská policie tady pro ně uspořádala ve spolupráci s partnery dopravní soutěž Putovní pohár.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 88 dětí ze základních škol sídlících ve Frýdku-Místku a blízkém okolí. Jedná se o školy, kterým oddělení prevence Městské policie Frýdek-Místek zajišťuje výuku dopravní výchovy."

Dvaadvacet přihlášených týmů muselo splnit čtyři disciplíny, za které se sbíraly body. Strážníkům pomáhali s hodnocením státní policisté, členové Besip týmu i Českého červeného kříže.

Radka Veselková, ZŠ Sviadnov: "Měli jsme za úkol udělat první pomoc, jízdu zručnosti a nějaký dopravní test ještě. A taky jízdu městem."
Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Soutěž o Putovní pohár je celoročním vyvrcholením výuky dopravní výchovy pro žáky čtvrtých tříd základních škol. Ta v sobě zahrnuje teoretickou průpravu, testy a praktickou část. Čili jízdu na kole v simulovaném provozu na dopravním hřišti."

Vyhodnoceny a oceněny byly tři nejlepší týmy. První místo si odneslo putovní pohár. A dva nejlepší jednotlivci, kluk a holka, kteří získali nejvíce bodů, dostali úplně nová kola od partnera soutěže, nošovické automobilky.

Radka Veselková, ZŠ Sviadnov: Jak jste se umístili vy v této soutěži celkově? A co říkáš na výsledek? – "Byli na prvním místě a jsem moc šťastná." – A co říkáš na to, že jsi vyhrála i toto kolo? – "Jo, jsem moc šťastná, že jsem ho vyhrála."
Anotnín Felcman, ZŠ Raškovice: Umístili jste se v soutěži jako škola? – "My jako škola druzí." – A co na to říkáš na ten výsledek? – "Bomba." – A co říkáš na to, že si vyhrál kolo? – "Skvělé, já jsem dostal od bráchy, to bylo starší z bazoše, ale teď mám nové, a to staré prodám."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město se snaží ve spolupráci s partnery, s městskou policií zajišťovat pro žáky základních škol, nejen z města, ale i z okolí, všemožné programy, které mají zvýšit jejich bezpečnost a povědomí o tom, jak funguje integrovaný záchranný systém. A proto tady dneska probíhá tradiční akce o Putovní pohár na dopravním hřišti. Tato akce, která je vždycky na konci roku, je i takovou prevencí před prázdninami. Kdy děti často vyjíždějí do cizích měst, s rodiči na dovolenou, na kolech. A měly by se chovat bezpečně. A my proto samozřejmě děláme všechno. A děkuji všem, kteří se do této akce zapojují, od učitelů po partnery."
Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Zjednodušeně lze říci, že čím větší počet mladých lidí bude seznámeno s pravidly provozu na pozemních komunikacích a tyto správné návyky si vezme i do dospělosti, tím méně práce městská policie bude následně mít. Z hlediska dopravy je dobře instruovaný školák naším cílem."

Strážníci ve Frýdku-Místku se během léta zapojí několikrát do akce Prázdniny ve městě, kdy připraví na dopravním hřišti další program pro děti. Harmonogramy najdete na webu Střediska volného času Klíč.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043872/deti-ve-frydkumistku-soutezily-na-dopravnim-hristi-o-putovni-pohar