Lucie Baránková Vilamová, náměstkyně primátora města Ostravy: „Je to divadelní scéna, která vznikla díky aktivitě různých dobrovolníků a nadšenců. Je to v podstatě scéna, která se zaměřuje na to, že propojuje profesionály se studentskými aktivitami, aby studenti získávali zkušenosti na opravdu profesionálních prknech a aby zjistili, jak to vlastně funguje v praxi.“
Miroslava Georgievová, umělecká šéfka Studia G: „My je velmi aktivně zapojujeme do divadelní práce i všeho okolo, a to i do práce, která se netýká herectví, aby věděli, co všechno za tím je. Jsou třeba i studenti, kteří nám pomáhají svítit a zvučit představení. Chceme, aby si mohli sáhnout na všechny profese, aby si toho pak vážili.“
Jakub Georgiev, herec: „Myslím, že je hodně fajn, že je v Ostravě divadlo, ve kterém se vlastně spojují všechna ostatní divadla, tím, že tady hrají všechna moravskoslezská i některá olomoucká divadla. Navíc je to spojené i s Janáčkovou konzervatoří, takže mi to přijde moc fajn.“
Divákům pak scéna nabízí kromě divadelních představení i koncerty, besedy a nově taky večery poezie, které začínají letos v říjnu. Na konci září navíc přibyla i nová inscenace s názvem Kerouac, která představuje spisovatelovo pátrání po vlastních francouzských kořenech.
Ondřej Král, herec: „Vzhledem k tomu, jak se tady ve skupině všichni dokážou koncentrovat a soustředit se na práci, mělo představení šanci vzniknout i při menším počtu zkoušek, které byly úplně skvělé, protože je tady opravdu snaha dosáhnout co nejlepšího výsledku, a zároveň je tu vážně dobrý tým.“
Pavel Gejguš, režisér inscenace: „Já jsem vlastně hned na první zkoušce, kterou jsme měli, říkal, že někteří kluci chodí do garáže a tam řežou do bicích a na kytary a hrají si to, co chtějí. Pro mě vlastně celé tohle zkoušení byla taková garáž, kde budeme spolu, bude nás to bavit, budeme si to užívat a bude to jízda!“