anketa, návštěvníci festivalu: „Líbilo se mi to strašně moc. Byli jsme tu minulý rok a bylo to taky dobré. Musím ale říct, že tento rok je to lepší, protože tu mají i takový trh s artistickými výrobky a tak dál. Taky ty poslední animace od starších ročníků byly hodně dobré.“
anketa, návštěvníci festivalu: „Já bych řekl, že to bylo fajn. První filmy, co tam byly z kategorie do šestnácti let, byly takové dost „deep meaning“, globální oteplování, odpadky a tak. To mě celkem překvapilo, na to, že to dělaly děti, ale bylo to tak i minulý rok. Je fajn, že se to konečně takto řeší. Pak tam byly filmy těch starších, animace byly na vyšší úrovni, rozhodně to bylo nádherné, aspoň za mě.“
Děti a studenti soutěžili ve dvanácti kategoriích rozdělených podle věku a stylu animace. Mezi kategoriemi pak nebyly jen filmy, ale třeba i tvorba počítačových her.
Lucie Baránková Vilamová, náměstkyně primátora města Ostravy: „V rámci toho festivalu se zároveň koná i spousta různých workshopů, které jsou zaměřené především na edukační aktivity. Ten přínos pro kulturní oblast Ostravy je především to, že se s dětmi a se studenty pracuje ve velmi raném věku a rozvíjí se jejich talent, aby se jednou stali profesionálními umělci či profíky ve svém oboru.“
Denisa Jánská, vedoucí Ateliéru animované tvorby OSU: „Můžou si sami zahrát loutkové divadlo, můžou si zkusit, jak se animuje plošková loutka, jak se dělá kreslený film, nebo jak se dělá pixelovaný film. Tady Kristýnka zrovna vede dílnu loutkového filmu, protože je to naše loutkářka. Jak se ti spolupracuje s dětmi?“
Kristýna Košutová, studentka animace: „Jsou moc šikovní. Opravdu i přesto, že je to zrovna trošku těžká technika, tak s vysvětlením a malou pomocí přesto chápou tu animaci a dokážou úplně úžasné výtvory.“
Protože byl letošní ročník věnován voděným loutkám, byly součástí programu i prohlídky unikátní výstavy loutek výtvarníka Zdeňka Podhůrského Nejen Broučci.