Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Tomáš Trávník

Mezi nejlepšími pedagogy Ostravy byl oceněn také Jaromír Šedý

28. března se narodil Jan Ámos Komenský a u příležitosti jeho narození slavíme Den učitelů. Ostrava každoročně oceňuje pedagogy a pracovníky ve školství, kteří mohou být inspirací ostatním. Mezi třinácti osobnostmi byl v kategorii ředitel školy oceněn Jaromír Šedý, ředitel ZŠ Šalounova ve Vítkovicích.

Hřbitov v Ostravě-Vítkovicích čeká další rekonstrukce

Opravy chodníků, oplocení nebo výstavba nových kolumbárii čeká hřbitov v Ostravě-Vítkovicích. Celkové náklady dosáhnou 12 milionů korun.

Plán na příštích 10 let má za úkol zlepšit život ve Vítkovicích

Jak změnit život v Ostravě Vítkovicích k lepšímu? To je otázka, která trápí vedení vítkovické radnice dlouhodobě. Pokračují proto debaty s odborníky i veřejností. Výsledkem bude dlouholetý plán, který by měl nejpalčivější problémy pomoct vyřešit.

Ve Vítkovicích připomíná vznik Velké Ostravy výstava, chystají se komentované prohlídky

Oslavy výročí založení Velké Ostravy jsou v plném proudu. Ve Vítkovicích je k vidění putovní výstava, chystají se komentované prohlídky a další akce.

Městský obvod Ostrava Vítkovice uspořádal v DOV reprezentační ples

31. ledna 2024 16:03 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

V sobotu 20. ledna proběhl v Dolní oblasti Vítkovic další reprezentační ples Městského obvodu Ostravy Vítkovic. Návštěvníci plesu se mohli bavit ve dvou tanečních sálech, kde vystoupili třeba Martin Chodúr nebo kapela Banda Del Caffe.

Vítkovice byly před sto lety připojeny k Velké Ostravě, oslavy výročí nabídnou mnoho akcí

17. ledna 2024 15:35 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

Ostrava letos slaví 100 let vzniku Velké Ostravy. Při této příležitosti se bude napříč městem konat mnoho kulturních akcí. Vítkovice jako zakládající člen ostravské metropole nezůstanou pozadu. Akce budou probíhat až do června a celý program najdete na www.velkaostrava.cz

Ve Vítkovicích jezdí Senior expres. Radnice vyhověla přáním občanů

3. ledna 2024 15:30 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

Senioři i držitelé průkazu ZTP a ZTP/P, kteří mají problém s dopravou k lékaři nebo na úřad, jistě přivítají novou službu Senior expres, kterou začátkem roku spustila Vítkovická radnice. Za poplatek 30 Kč je taxi doveze kdekoliv v rámci Ostravy a to až čtyřikrát měsíčně.

Zastupitelstvo Ostravy Vítkovic schválilo rozpočet pro rok 2024

20. prosince 2023 16:00 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

Obvod Ostrava Vítkovice má v příštím roce v plánu především investice do opravy škol a školek. Výkupem nemovitostí chce rozšířit svůj bytový fond a plánuje velkou investici do vzniku polyfunkčního centra, které má vzniknout z budovy na Ocelářské ulici.

V Ostravě Vítkovicích byl rozsvícen vánoční strom a odhalena busta zakladatele huti

6. prosince 2023 15:43 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

Mírové náměstí v Ostravě Vítkovicích zdobí nejen vánoční strom, ale i busta zakladatele Vítkovic, arcibiskupa Rudolfa Jana Habsburského, která zde byla přemístěna. Její odhalení proběhlo během slavnostního rozsvícení vánočního stromu.

Hodiny na věži kostela ve Vítkovicích se budou opravovat. Lidé mohou přispět ve sbírce

22. listopadu 2023 14:03 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

Na opravu čtyř hodinových ciferníků na věži kostela sv. Pavla ve Vítkovicích je vyhlášena veřejná sbírka. Zájemci mohou přispívat jak prostřednictvím QR kódů, tak i do pokladniček umístěných v kostele na Mírovém náměstí a v podatelně nedaleké radnice městského obvodu.

Komerční sdělení více

Start tuning a drift sezóny 2024 Ostrava

Nekonečná zima s upravenými vozy zamknutými v garáži je u konce. Je čas odstartovat sezónu na velkém Zahájení sezóny od Sníženo.cz a Lower United. Tradiční akce s mnohaletou tradicí zaplní ostravské Centrum bezpečné jízdy Libros upravenými tuningovými vozidly, kterou doplní obrovská zóna amerických vozů a supersportů. Pro tento rok se můžete těšit na několik obdivuhodných upravených trucků a také novou offroad exhibici upravených terénních vozidel.


Mezinárodní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku připomněl 30 let operací slzných cest

Osm desítek odborníků z České republiky a Německa přijalo pozvání na dvoudenní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO a LF OU. V jeho průběhu mohli účastníci sledovat v přímém přenosu z operačních sálů ostravské fakultní nemocnice také 14 výkonů v oblasti nosu, vedlejších nosních dutin a slzných cest. V posledně jmenované problematice patří FN Ostrava k nejvýznamnějším evropským pracovištím.

Společnost Huisman představila svůj dosud největší jeřáb. Jeho výška je 225 metrů

Společnost Huisman Czech Republic dokončila významný projekt, když navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Zařízení bylo speciálně navrženo pro společnost BMS Heavy Cranes, globálního dodavatele v oblasti jeřábů a těžkých zdvihacích zařízení. Jeřáb se bude využívat k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

Český Bazar - Online inzerce zdarma

Český Bazar je nově vzniklá online inzerce zdarma pro soukromé i firemní účely. Inzerci založil v roce 2023 její majitel, Jaroslav Průcha z Čeladné, s cílem nabídnout soukromou i komerční inzerci na jednom místě.

Orlen je opět generálním partnerem Colours of Ostrava

Každý rok přiláká festival Colours of Ostrava tisíce fanoušků hudby a zábavy z celé Evropy. Poláci Ostravu rádi navštěvují vzhledem k blízkosti hranic i atraktivnímu line-upu a jedinečné atmosféře čtyřdenního hudebního festivalu plného různorodých atrakcí. Tradičně v line-upu největšího českého festivalu nesmějí chybět ani polští umělci. Letos pořadatelé připravili další fantastické překvapení - soutěž pro polské umělce, jejíž vítěz vystoupí během festivalu! A to vše s podporou generálního partnera festivalu - skupiny ORLEN Unipetrol.

Bílovec neměl kata, ale popravy se tu konaly. Přijďte na výstavu Zločin a trest

Od 12. dubna bude v Muzeu Bílovec zpřístupněna výstava Zločin a trest, která návštěvníky seznámí se zločiny a jejich trestáním na Bílovecku v období od středověku do 18. století. Až do 9. června bude možné vidět například věrnou repliku pranýře, který na dnešním Slezském náměstí v Bílovci stál do poloviny 18. století.

kRok za kRokem VUS Ondráš naposledy v Krnově

Hudební výlety SHF přiváží derniéru výjimečného hudebně-tanečního projektu Jiřího Slavíka kRok za kRokem do Městského divadla Krnov. Folklorní příběh o lásce i smíření ztvární Orchestr lidových nástrojů, dívčí sbor a taneční skupina Vojenského uměleckého souboru Ondráš ve čtvrtek 18. dubna.

Více