Hosté ve studiu: Břetislav Riger (Ostravak), náměstek primátora Ostravy
Rok 2024 v ostravské dopravě a projekty pro příští rok
Rok 2024 v ostravské dopravě a projekty pro příští rok
Ostrava vybrala firmu, která postaví koncertní halu. Hodnotící komise vybírala z pěti zájemců. Nejnižší cenu nabídlo Sdružení pro koncertní halu, které budovu postaví za 2 miliardy a 800 milionů korun.
V Ostravě začne v následujících dnech stavba dalšího parkovacího domu. Objekt pro 600 vozidel vyroste na zelené louce vedle krajského úřadu. Sloužit by měl především zaměstnancům okolních úřadů a firem a večer pak návštěvníkům koncertní haly, která bude hned naproti.
Ostrava hledá firmu, která se postará o oživení levého břehu Ostravice v centru Ostravy za Černou loukou. Jde o úpravy obslužné komunikace tak, aby vyváženě sloužila cyklistům, chodcům i autům. Zároveň by se tím měl propojit univerzitní kampus a odpočinková oblast kolem řeky.
Několik tun ryb náhle uhynulo v rybníku Míčovec ve Stonavě na Karvinsku, o který už se deset let stará Amatérský spolek rybářů z Havířova. Předseda spolku věří, že úřady i policie zjistí, proč k takové havárii došlo.
Středeční tragická nehoda na obchvatu Opavy má děsivou příčinu. Mladý řidič ročníku 2003 tam předjížděl v rychlosti kolem 200 km/h a čelně se srazil s protijedoucím autem. Řidič i jeho spolujezdec ročníku 2004 na místě zemřeli. O život přišla i řidička z protějšího vozu ročník 2005. Další dvě ženy skončily v nemocnici.
Stadion opavského Slezského fotbalového klubu v Městských sadech projde rekonstrukcí. Loňská zářijová povodeň zničila nejen trávník, ale také zázemí klubu a budovu tělocvičny.
20 pokrmů z vepřové panenky přistálo na talíři porotě již 25. ročníku soutěže O čokoládovou vařečku. Připravili je žáci 7. - 9. tříd základních škol z Ostravy a organizace se jako každým rokem ujala Střední škola společného stravování.
SZŠ ve Frýdku-Místku vybírala ze svých žáků ty nejlepší pro zahraniční praxi. Výběr probíhal formou konkurzu na absolvování praxe konkrétně v Německu. Více v reportáži.
Ani mrazivé zimní dny nemusejí být překážkou pro aktivní volnočasové aktivity. Obyvatelé Jihu si mohou i v těchto chladných dnech užívat pohyb venku díky projektu Otevřená hřiště. Jedná se o sportoviště na zahradě ZŠ Krestova a ZŠ Provaznická.
Ředitel Nemocnice Třinec Jiří Veverka, jeho náměstek pro ekonomiku a finance Kamil Mašík a další aktér zůstávají v policejním zadržení a všem bylo sděleno obvinění z hospodářské trestné činnosti, která souvisí přímo s chodem nemocnice.
Městská policie Orlová zavádí inovativní Portál Bezpečí, který usnadní komunikaci s občany.
Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu při požáru podkroví řadového rodinného domu v Bruntále, nikdo nebyl zraněn.
Novojičínské Beskydské divadlo mění svou image a tedy vizuální styl. Představilo nové moderní logo. To ovšem vychází z prvku, který je uvnitř budovy více jak třicet let. Tím jsou lustry složené z obřích zkumavek.
Hokejisté Poruby dvěma utkáními podpořili dobrou věc. První utkání bylo spojeno s charitativní sbírkou. Druhé pak bylo poděkováním složkám Integrovaného záchranného systému za jejich každodenní práci.
Poruba dlouhodobě podporuje kulturu v obvodu. A stejně tomu je i v letošním roce. Peníze poputují nejen kulturním organizacím, ale také na vybrané akce.
U Domu kultury Poklad je v provozu už i druhý parkovací dům. Celková rekonstrukce Pokladu i revitalizace jeho okolí je tak u konce. Parkovací dům nabízí 64 nových míst.
V listopadu jsme v našem zpravodajství zveřejnili výzvu km loupeži v ostravské večerce. Lupič s nožem v ruce vybral kasu a utekl. Policistům se nyní podařilo pachatele dopadnout a překvapivě má čistý trestní rejstřík.
Bezpečnostní situace v Ostravě je dobrá a navíc se stále zlepšuje. Konstatoval to primátor města Jan Dohnal po společné tiskové konferenci základních složek Integrovaného záchranného systému. Pochvalu si všichni zaslouží také za výborné zvládnutí zářijových povodní.
Rok 2024 v ostravské dopravě a projekty pro příští rok