Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šance na postup v hokejové Lize mistrů žijí

Ostrava-město |

Hokejisté Vítkovic se představili ve vyřazovací části hokejové Ligy mistrů doma proti finskému Tappara Tampere. Po obstojném výkonu sice prohráli 0:2, v odvetě ale nebudou bez šancí.

Ve srovnání s extraligovým zápasem proti Chomutovu předvedli Vítkovičtí zlepšený výkon a brankáře soupeře zasypali dvaatřiceti střelami. Ani jedna však gól nepřinesla. Finský soupeř naopak vystřelil jen osmnáctkrát, z toho ovšem domácího gólmana Dolejše dvakrát překonal. Před odvetou, která se hraje za dva týdny ve Finsku, si tak Tampere vytvořilo slušný náskok. Vítkovice zase dostaly lekci z produktivity.

Jiří Burger, kapitán HC Vítkovice Steel: „Šancí jsme si vytvořili dost, ale s proměňováním jsme byli na štíru. Pokud ale budeme hrát stejně dobře i v odvetě, nejsme bez šancí na postup.“

Michael Vandas, HC Vítkovice Steel: „Zapracujeme v tréninku na koncovce a ve Finsku se o postup ještě popereme. Soupeře jsme přehrávali, ale góly bohužel nepřišly.“

O něco úspěšnější byli ve stejné soutěži třinečtí Oceláři, kteří doma remizovali se švédským Linköpingem 2:2.

Nahlásit chybu


K tématu

Do RT TORAX ARENY se sjely žákovské hokejové naděje. O pohár se utkalo 12 týmů

4. září 2025 9:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

RT TORAX ARENU v Ostravě-Porubě ovládl dvoudenní mezinárodní hokejový turnaj ročníku 2014. Domácí hráči ukázali, že jsou na blížící se sezonu připraveni a mezi konkurencí se rozhodně neztratili.

Díky nové aréně hokejisté lépe natrénují přesnou střelbu

4. září 2025 7:23 | Studénka | Petra Dorazilová

Mladí hokejisté po letní pauze znovu vyjeli na led a odstartovali přípravu na nadcházející sezonu. Trenéři pro ně připravili program zaměřený nejen na bruslení, ale také na fyzickou kondici a díky nové aréně na přesnou střelbu.

Novojičínský led okusily hvězdy týmů Faksa vs. Stránský

23. července 2025 7:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Hokejoví fanoušci mohli uprostřed léta zažít v Novém Jičíně velký sportovní svátek. Na zdejší ledové ploše se odehrál charitativní zápas plný hvězd. Proti sobě se postavily týmy vedené kapitány Radkem Faksou a Matějem Stránským.


Poblíž hranice se Slovenskem už se staví ekodukt pro migraci šelem i další zvěře

Včera 10:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Poblíž státní hranice se Slovenskem v Mostech u Jablunkova se už pracuje na stavbě přemostění silnice I/11. Ekodukt bude sloužit zvěři k bezpečnému překonání frekventované silnice.

Ikonická kopule opavské Bredy dostává nové luxfery. Ty byly speciálně vyrobeny pro tuto stavbu

Včera 10:02 | Opava | Yvona Fajtová

Rekonstrukce bývalého obchodního domu Breda v Opavě pokračuje další důležitou etapou. Restaurátoři začali s výměnou více než čtyř tisíc luxfer v ikonické skleněné kopuli, která je jedním z nejvýraznějších symbolů celé budovy.

Ostravské Vítkovice jako město z červených cihel

Včera 14:13 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Když se řeknou ostravské Vítkovice, většině lidí se vybaví vysoké pece, průmysl nebo letní, hudební festivaly. Jen málokdo si ale představí jeden z nejpozoruhodnějších urbanistických celků v Česku – město vystavěné z charakteristických červených cihel. Ty dodnes určují podobu ulic, náměstí i obytných domů a dávají Vítkovicím jedinečnou atmosféru.

21letý muž narazil do stromu v Březové na Opavsku. Na místě zemřel

Včera 9:36 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Mladý řidič zatím z neznámých důvodů sjel z cesty v Březové a narazil do stromu. Bohužel byl na místě nalezen bez známek života. Policisté prosí svědky události o bližší informace.

Frýdlantské letní koupaliště bude mít nové zázemí pro návštěvníky

Oblíbené letní koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází průběžnou modernizací. V současné době se připravuje výstavba nového zázemí, které by mělo být hotovo před další sezonou.

Třináctiletá dívka oznámila požár zahradního domku, hasiči uchránili majetek za pět milionů

12. července 2026 10:46 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 11. července u požáru dřevěného zahradního domku v Domoradovicích, místní části Hradce nad Moravicí. Událost na tísňovou linku oznámila třináctiletá dívka. Požár způsobil škodu za 400 tisíc korun, hasiči ale rychlým zásahem uchránili přilehlý rodinný dům i další majetek v hodnotě zhruba pěti milionů korun.

Na tradičním Jablunkovském jarmarku byly oceněny osobnosti města

12. července 2026 14:17 | Jablunkov | Libor Běčák

Městský les v Jablunkově byl dějištěm dalšího ročníku tradičního jarmarku. Vedle hudebních a tanečních vystoupení došlo také k ocenění osobností města.

O nejchutnější guláš v Rychvaldě letos soutěžilo 15 týmů

12. července 2026 12:03 | Rychvald | Libor Běčák

Areál rychvaldského Sokola patřil po roce opět gulášovému klání. Do soutěže se zapojilo 15 týmů a každý věřil, že právě jeho guláš bude lidem chutnat nejvíce.

Káva, která pomáhá. Nemocniční kavárna v Opavě už čtyři roky podporuje pacienty

10. července 2026 9:35 | Opava | Yvona Fajtová

Šálek kávy, vlídné slovo a lidská podpora. Tak funguje kavárna Nadace Pavla Novotného v areálu Moravskoslezské nemocnice Opava. Už čtyři roky pomáhá onkologickým pacientům i jejich blízkým zvládat nejtěžší životní chvíle.

Ostravští celníci na dálnici zajistili 16 tun nelegálního tabáku

10. července 2026 10:40 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci odhalili u Přerova kamion převážející přes 16 tun nelegálního tabáku. Zboží bylo určeno pro neexistující firmu. Předběžný únik na dani přesahuje 59 milionů korun.

Vánoce v létě oživují každou středu Mariánské náměstí. Jde o prázdninový festival plný hudby a tance

Mariánské náměstí v Ostravě-Mariánských Horách letos během prázdnin ožívá netradiční akcí s názvem Vánoce v létě. Každou středu večer nabízí koncerty, divadlo i příjemné posezení pod širým nebem. Cílem je přivést lidi na náměstí a zpříjemnit jim letní prázdniny.

Ostravská Malá Kodaň ožila kreativním programem

11. července 2026 13:06 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Letní oživení ostravského nábřeží pokračuje. Oblast Malá Kodaň láká na originální program a tvoření u řeky. Tento týden patřil malování.

Kreativní středa v Malé Kodani nabídla kreslení s Elen. Výsledná koláž bude vystavena na radnici

10. července 2026 13:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Malá Kodaň v centru Ostravy v létě žije. Dvě středy v měsíci se zde lidé scházejí za kulturou a tvořením. Tento týden nebyl výjimkou. Organizátoři si pro návštěvníky připravili kreativní podvečer s umělkyní Elen.

Požár obchodního centra v Ostravě zaměstnal několik jednotek hasičů

9. července 2026 22:57 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

Ve čtvrtek večer zalarmoval hasiče požár obchodního centra v ostravské části Bělský les. Na místo se postupně sjelo větší množství hasičských jednotek. Když začalo hořet, v budově nebyli lidé. Zásah probíhal celou noc a byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Jeden hasič se zranil a o život přišla zvířata ve zverimexu.

Prázdninový festival Vánoce v létě oživují každou středu Mariánské náměstí v Ostravě

9. července 2026 14:43 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Vánoční atmosféra uprostřed léta. Přesně to nabízí nový projekt mariánskohorské radnice s názvem Vánoce v létě. Každou středu se Mariánské náměstí promění v komorní kulturní scénu, kde nechybí živá hudba, občerstvení ani prostor pro sousedská setkávání.

V útulku pro psy v Třebovicích se uskutečnilo každoroční setkání opatrovníků.

9. července 2026 13:10 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pokud zvažujete pořízení psa z útulku, určitě to udělejte. Vyplynulo to s dalšího setkání opatrovníků, které pořádá Třebovické zařízení pro ztracené psy. Někteří z nich už mají i třetího pejska a moc si pochvalují jejich přátelskou povahu.

Šance na postup v hokejové Lize mistrů žijí
Vydáno 23. září 2015 10:14, Ostrava-město, Tomáš Tikal
Hokejisté Vítkovic se představili ve vyřazovací části hokejové Ligy mistrů doma proti finskému Tappara Tampere. Po obstojném výkonu sice prohráli 0:2, v odvetě ale nebudou bez šancí.

Ve srovnání s extraligovým zápasem proti Chomutovu předvedli Vítkovičtí zlepšený výkon a brankáře soupeře zasypali dvaatřiceti střelami. Ani jedna však gól nepřinesla. Finský soupeř naopak vystřelil jen osmnáctkrát, z toho ovšem domácího gólmana Dolejše dvakrát překonal. Před odvetou, která se hraje za dva týdny ve Finsku, si tak Tampere vytvořilo slušný náskok. Vítkovice zase dostaly lekci z produktivity.

Jiří Burger, kapitán HC Vítkovice Steel: „Šancí jsme si vytvořili dost, ale s proměňováním jsme byli na štíru. Pokud ale budeme hrát stejně dobře i v odvetě, nejsme bez šancí na postup.“

Michael Vandas, HC Vítkovice Steel: „Zapracujeme v tréninku na koncovce a ve Finsku se o postup ještě popereme. Soupeře jsme přehrávali, ale góly bohužel nepřišly.“

O něco úspěšnější byli ve stejné soutěži třinečtí Oceláři, kteří doma remizovali se švédským Linköpingem 2:2.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/18878/sance-na-postup-v-hokejove-lize-mistru-ziji