Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozježděné trávníky, propadlé chodníky. Někteří řidiči z Ostravy-Poruby jezdí kudykoliv

Ostrava-Poruba |

V Ostravě-Porubě chybí bezmála 3 tisíce parkovacích míst. Řidiči tak parkují, kde se dá. Mnohdy i nezákonně. Ničí přitom chodníky i zeleň.

V Ostravě-Porubě se objevil další nešvar. Téměř po celém obvodu je rozježděná zeleň. Stopy po kolech aut na ni zanechávají neukáznění řidiči. Svá auta navíc odstavují i na místech určených hasičům, nebo záchranářům.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava.Poruba: “My se nacházíme na ulici Josefa Skupy, kde jsme realizovali v roce 2019 integrovaný záchranný systém, který má sloužit primárně hasičům, aby byli schopni svou technikou vlastně hasit i případy v těch nejvyšších patrech v těch domech, protože z té komunikace běžné nejsou schopni tou technikou na ně dosáhnout. Velice často se stává, tady vidíme krásný příklad, že zde stojí nějaká dodávka, která zde parkuje dejme tomu několik hodin.”

Lidé často vjíždí také na chodníky, které se pod těžkými auty propadají a nezastaví je ani zeleň.

Někteří řidiči na trávnících pouze parkují, jsou ale řidiči, kteří jsou tak bezohlední, že si zkracují cestu tím, že projedou celý dvůr.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “To je opravdu něco nepřípustného a my jakmile máme hlášený tento případ, tak zakročíme a poté zahajujeme správní řízení, případně to postoupíme městské policii.”
Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Děje se to víceméně v celém obvodu. Člověk chápe, když si někdo potřebuje najet ke vchodu, protože stěhuje, vytahuje skříň, pračku. To je jakoby logické, ale toto bezohledné najíždění na zeleň, tam je to jako nepochopitelné. Nejen to, že je poškozena zeleň, nebo ten trávník. Nás pak ročně stojí statisíce nová výsadba a údržba té zeleně.”

Další statisíce stojí i opravy poškozených chodníků. Tyto peníze by se přitom daly využít třeba na dětská hřiště, nebo jiné projekty.

Nahlásit chybu


K tématu

Opilý otec vezl na skútru svého syna bez helmy. Policisté o víkendu odhalili přes 300 přestupků na cestách

29. června 2026 12:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během uplynulého víkendu policisté v kraji zkontrolovali téměř 1 900 vozidel a odhalili přes 300 přestupků, mezi kterými dominovala překročená rychlost, telefonování za volantem nebo špatný technický stav aut. Tragicky mohl skončit případ z Nového Jičína, kde opilý otec vezl na skútru svého syna bez helmy.

Zákaz řízení a kradené světelné semafory. 39letý řidič ujížděl policistům v Ostravě

22. července 2026 8:49 | Ostrava-město | Anna Břenková

Upozornil na sebe rychlou jízdou a ignorováním blinkrů. Při policejní kontrole šlápl na plyn a začal ujíždět Ostravou. Z auta mu během zběsilé jízdy padaly věci. Když už byl v koncích, zastavil a schoval se do křoví. Nejen, že měl platný zákaz řízení, ale v jeho autě vezl kradené přenosné světelné semafory. 39letému muži hrozí dva roky vězení.


Ženu srazilo auto poblíž Šikmého kostela v Karviné, na místě zemřela

Včera 14:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na silnici směrem do Karviné se v sobotu za tmy pohybovala žena. V zatáčce ji srazilo auto. I když se jí snažili policisté a záchranáři intenzivně pomoct, bohužel zemřela. Okolnosti nehody nyní prověřují policisté.

Kůň zapadl do bahnitého terénu a nemohl se hnout, zachránili ho hasiči

Včera 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kůň upadl do bahnitého terénu při přechodu říčky v Dolní Lhotě u Ostravy. Nedokázal sám vstát a proto mu na pomoc přijeli hasiči. Skvěle sehraný tým ho šetrně postavil opět na nohy.

Cyklista skončil po střetu s autem v ohrožení života v nemocnici

Včera 12:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Řidička osobního auta se v Kunčicích pod Ondřejníkem střetla s cyklistou. Ten utrpěl po srážce zranění, které ho přímo ohrožovalo na životě. Vrtulník ho přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

Marie Jakůbková žije ve svém domku v Kojetíně, ve 104 letech je nejstarší obyvatelkou Nového Jičína

Včera 11:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nejstarší obyvatelkou Nového Jičína je paní Marie Jakůbková, která žije ve svém domku v místní části Kojetín. V červenci oslavila 104. narozeniny.

Do Hradiště opět zavítal oblíbený kinematograf, promítá až do úterý

Včera 10:53 | Těrlicko | Libor Běčák

V krásném prostředí Sochařského parku a s panoramatickým výhledem na večerní Beskydy se v Těrlicku-Hradišti po roce opět koná čtyřdenní promítání Kinematografu bratří Čadíků.

Tragická nehoda na Bílé. Jelen chtěl přeskočit motorkáře

25. července 2026 14:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžko uvěřitelná dopravní nehoda s tragickým koncem. V sobotu před polednem zemřel u Bílé na Frýdecko-Místecku 71letý motorkář. Střetl se s jelenem, který přebíhal přes silnici.

V Havířově zachraňovali malou holčičku po pádu z okna paneláku

25. července 2026 18:53 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tříleté dítě zachraňovali v sobotu odpoledne v Havířově-Šumbarku poté, co vypadlo z okna ve 4. patře.

Táborová vedoucí plnila před tragickou dopravní nehodou úkol

25. července 2026 13:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Proč se taková tragédie stala? Proč vezla mladá řidička tak pozdě večer autem tři školačky? To jsou otázky, na které chce znát řada lidí odpověď. Bohužel se množí řada spekulací a odsuzujících komentářů od lidí, kteří neznají přesné okolnosti události.

Regionem opět projela veteránská Beskyd rallye Turzovka

25. července 2026 11:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Několika městy a obcemi regionu projela tradiční Beskyd rallye Turzovka. Lidé mohli vidět několik desítek pečlivě udržovaných automobilových veteránů.

Už v pondělí odstartuje novou sezonu Chance Národní ligy SFC Opava

25. července 2026 18:09 | Opava | Yvona Fajtová

Už v pondělí odstartuje novou sezonu Chance Národní ligy SFC Opava. Na domácím stadionu přivítá v atraktivním slezském derby Karvinou. Klub vstupuje do ročníku s novým trenérským týmem, obměněným kádrem a cílem pohybovat se v horní polovině tabulky.

Ženy v Gulagu musely žít v těžkých podmínkách, při vědomí je držely kusy látek. Výstava na radnici ukazuje jejich příběhy

24. července 2026 12:42 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Historie sovětských pracovních táborů je plná bolesti. Politické represe zasáhly miliony nevinných lidí. Stát trestal lidi za jejich víru, původ nebo názory. Často se zapomíná, že mezi vězni trpělo také obrovské množství žen. Právě jejich tragické příběhy teď připomíná výstava Nitky vzpomínek - Osudy žen v Gulagu.

Výlety, sport, zábava. Příměstské tábory mariánskohorské radnice opět zaplnily děti

23. července 2026 18:16 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice i letos připravila oblíbené příměstské tábory pro děti. Tři týdenní turnusy se zaplnily během několika minut a malí táborníci si užívají pestrý program plný sportu, výletů a zábavy.

Porubská Galerie Dukla představuje tvorbu Venduly Chalánkové. Malby jsou k vidění do 23. srpna

23. července 2026 16:54 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Galerie Dukla otevřela novou výstavu brněnské výtvarnice a ilustrátorky Venduly Chalánkové. Expozice nese název Pod dlažbou je polystyren. Autorka se v Dukle prezentuje vůbec poprvé.

V areálu FNO se otevřel nový parkovací dům. Nabídne stání pro 600 vozidel

23. července 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Fakultní nemocnice Ostrava má nový parkovací dům, který pojme až 600 vozidel. Usnadní zaparkování zaměstnancům i pacientům a uleví také obyvatelům Poruby, kterým auta návštěvníků nemocnice často blokovala místa v přilehlých ulicích.

V Porubě na 8. obvodu vzniká nové hřiště. Nabídne prvky pro všechny generace

23. července 2026 16:36 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Obyvatelé porubského osmého obvodu se mohou těšit na nové dětské hřiště a místo pro společné setkávání. Díky participativnímu rozpočtu Naše Poruba zde vzniká projekt s názvem Hravý odpočinek na osmáku.

Ostrava má peníze na účtu. Rekonstrukci mrakodrapu už nic nebrání

23. července 2026 12:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Rekonstrukce mrakodrapu na Ostrčilově ulici v centru Ostravy začne v nejbližší době. Primátor potvrdil, že město obdrželo na účet peníze za budovu a tak už nic nebrání zahájení prací.

Rozježděné trávníky, propadlé chodníky. Někteří řidiči z Ostravy-Poruby jezdí kudykoliv
Vydáno 4. března 2021 16:52, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
V Ostravě-Porubě chybí bezmála 3 tisíce parkovacích míst. Řidiči tak parkují, kde se dá. Mnohdy i nezákonně. Ničí přitom chodníky i zeleň.

V Ostravě-Porubě se objevil další nešvar. Téměř po celém obvodu je rozježděná zeleň. Stopy po kolech aut na ni zanechávají neukáznění řidiči. Svá auta navíc odstavují i na místech určených hasičům, nebo záchranářům.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava.Poruba: “My se nacházíme na ulici Josefa Skupy, kde jsme realizovali v roce 2019 integrovaný záchranný systém, který má sloužit primárně hasičům, aby byli schopni svou technikou vlastně hasit i případy v těch nejvyšších patrech v těch domech, protože z té komunikace běžné nejsou schopni tou technikou na ně dosáhnout. Velice často se stává, tady vidíme krásný příklad, že zde stojí nějaká dodávka, která zde parkuje dejme tomu několik hodin.”

Lidé často vjíždí také na chodníky, které se pod těžkými auty propadají a nezastaví je ani zeleň.

Někteří řidiči na trávnících pouze parkují, jsou ale řidiči, kteří jsou tak bezohlední, že si zkracují cestu tím, že projedou celý dvůr.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “To je opravdu něco nepřípustného a my jakmile máme hlášený tento případ, tak zakročíme a poté zahajujeme správní řízení, případně to postoupíme městské policii.”
Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Děje se to víceméně v celém obvodu. Člověk chápe, když si někdo potřebuje najet ke vchodu, protože stěhuje, vytahuje skříň, pračku. To je jakoby logické, ale toto bezohledné najíždění na zeleň, tam je to jako nepochopitelné. Nejen to, že je poškozena zeleň, nebo ten trávník. Nás pak ročně stojí statisíce nová výsadba a údržba té zeleně.”

Další statisíce stojí i opravy poškozených chodníků. Tyto peníze by se přitom daly využít třeba na dětská hřiště, nebo jiné projekty.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000024381/rozjezdene-travniky-propadle-chodniky-nekteri-ridici-z-ostravyporuby-jezdi-kudykoliv