Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poslední větší pozemek v Areálu Nad Porubkou je zaplněn. Místo obsadili zubaři

Ostrava-Poruba |

Poruba prodala a zaplnila poslední větší volný pozemek v zóně lehkého průmyslu v Areálu Nad Porubkou. A i tentokrát kladla důraz na přínos pro občany. Zázemí na pozemku našli zubaři.

Průmyslový Areál Nad Porubkou je po dlouhých letech zaplněn. Poruba hledala vlastníky, kteří přitáhnou nejen pracovní sílu, ale nabídnou také služby, které občanům chybí.

Jan Dekický (SPOLU/ODS), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Ty pozemky, které jsme prodávali v poslední době, tak jsme prodávali už s přesně specifikovanými požadavky. To znamená, vybírali jsme z nájemců nejen podle nejvyšší ceny, kterou nabídli, ale i podle podnikatelského záměru. Právě u zubařů jsme upřednostnili právě záměr před skladem, který by nám třeba i dal za metr čtvereční více.”
Alena Vašková, tisková mluvčí myTREEDK Ostrava: ,,Městský obvod Poruba nás velice podpořil v tom, že nám přidělil tento pozemek. Máme zde 9 zubních ordinací, ve kterých pracuje 10 lékařů, 6 dentálních hygienistek. Naše kapacita je až 30 000 pacientů. Stále přibíráme nové pacienty. Ti se mohou objednávat buďto telefonicky nebo on-line. Ordinace jsme se snažili vybudovat na strategickém místě, aby byly dostupné nejen obyvatelům Poruby, ale všem občanům Moravskoslezského kraje. Snažíme se, aby termíny ošetření byly co nejkratší. Prvním krokem bývá konzultace v naší konzultační místnosti, kde s pacientem probereme podrobně celý léčebný plán a až po jeho souhlasu k nám dochází na jednotlivá ošetření.”

Pro registrované i neregistrované pacienty se připravuje od dubna velká novinka.

Alena Vašková, tisková mluvčí myTREEDK Ostrava: ,,Bude se týkat nejen občanů Poruby, Ostravy, ale celého Moravskoslezského kraje, a tou je spuštění zubní pohotovosti. Zubní pohotovost se snažíme zakomponovat do běžné ordinační doby tak, aby pacienti, které postihne například bolest zubu, aby nemuseli čekat třeba až do víkendu.”

Zubní pohotovost bude v provozu jednou týdně a pacienti se budou moci objednávat on-line a zajistit si tak termín bez čekání.

Jan Dekický (SPOLU/ODS), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,V celém tom areálu zůstává už jen pár pozemků, které nejsou zastavěny. Jeden maličký pozemek budeme prodávat v blízké době a tam vznikne parkoviště, které bude sloužit jako zázemí pro už stojící halu. Pak tady zůstane kousíček pozemku, který budeme používat pro naše potřeby. Plánujeme, že tam budeme odstavovat autovraky, které odtahujeme z ulic. A potom je tady poslední pozemek, který je nezastavěný, ale který už dnes slouží obvodu. Teď na něm jsou umístěny stánky pro Vánoční a Velikonoční trhy. Jednou tady vznikne rozšíření našich technických služeb.”

V Areálu Nad Porubkou je dostupné rozmanité množství služeb. Kromě zubařů je zde také například lezecké centrum, prodejna aut nebo prodejna autodílů. Také práci tak v areálu našly stovky lidí.

Nahlásit chybu


K tématu

Poslední větší pozemek v Areálu Nad Porubkou je zaplněn. Místo obsadili zubaři

5. března 2025 15:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba prodala poslední větší volný pozemek v zóně lehkého průmyslu v Areálu Nad Porubkou. A i tentokrát kladla důraz na přínos pro občany. Zázemí na pozemku našli zubaři.

Dvě nové zubařské ordinace budou otevřeny v Ostravě-Zábřehu

16. června 2025 7:14 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Vedení obvodu Ostrava-Jih investovalo 11 milionů korun do 2 nových zubních ordinací. Ty vznikly v nově zrekonstruovaných prostorách G-Centra na Čujkovově ulici. Ordinace se nyní připravují na provoz a zájemci o zubaře se registrují v obřadní síni na radnici.

V Ostravě-Jihu přibydou 2 zubařské ordinace. Aktuálně se hlásí zájemci

12. června 2025 7:14 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Vedení obvodu Ostrava-Jih investovalo 11 milionů korun do 2 nových zubních ordinací. Ty vznikly v nově zrekonstruovaných prostorách G-Centra na Čujkovově ulici. Ordinace se nyní připravují na provoz a zájemci o zubaře se registrují v obřadní síni na radnici.


Auto v kolejišti zastavilo tramvaje. DPO zařídil náhradní dopravu

Dnes 1:19, vydáno včera 19:31 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V Ostravě skončilo další auto v kolejišti tramvají. Tentokrát u frekventované křižovatky ulic Martinovská a Opavská. Událost omezila provoz tramvají číslo 4. Dopravní podnik Ostrava zařídil náhradní dopravu.

Otužilci plavali na Žermanické přehradě Mikulášskou štafetu

Včera 13:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Žermanické přehradě se v sobotu 6. listopadu konala tradiční Mikulášská přeplavba. Otužilci z celého regionu se rozmístili podél obou břehů a plavali postupně různě dlouhé úseky, kdy si předávali bojku.

Havířov velkolepě oslavil 70 let od založení města

Včera 10:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Vladimír Hron, Big Band Felixe Slováčka, představení Kůň pátý element, kapela Mirai a nakonec ohňostroj. Tak takovou oslavu připravilo město k 70. výročí založení Havířova. Pozváni byli i všichni obyvatelé narození v roce 1955.

Opava-Jaktař rozsvítila dřevěný betlém: klienti Charity přidali vyřezávaného velblouda

Včera 14:45 | Opava | Yvona Fajtová

Už potřetí se v Opavě-Jaktaři slavnostně rozsvítil vyřezávaný betlém, který vyrábějí klienti a zaměstnanci Charity Opava. Letos k němu přibylo nové vyřezané zvířátko – velbloud. Betlém vznikl před třemi lety na přání místních obyvatel, kteří v městské části postrádali vánoční výzdobu.

Stavba vodovodu na ulici Na Stráni omezuje dopravu, potrvá do konce tohoto roku

Včera 13:20 | Karviná | Gabriela Stašová

V karvinském Ráji momentálně probíhá výměna vodovodního řadu. O veškerých opravách byli obyvatelé včas informováni.

Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

5. prosince 2025 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Modernizace střechy na zimním stadionu je dokončena

5. prosince 2025 10:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaná víceúčelová hala v Havířově je opět v provozu. Město představilo novou střechu, vylepšenou akustiku, moderní vzduchotechniku i osvětlení a současně oznámilo, že po sezóně plánuje výměnu chladící desky.

Glow Up University Tour zavítalo poprvé i do Karviné, studentům ukázalo možnosti vysokých škol

Včera 13:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Veletrh vysokých škol v Moravskoslezském kraji, Glow Up University Tour, se zastavila i v Karviné, aby ukázala studentům, že jít na vysokou školu má smysl a že i oni mohou nalézt svůj vysněný obor v regionu.

Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

5. prosince 2025 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Vánoční kluziště v centru Ostravy opět těší bruslaře

5. prosince 2025 14:18 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Rozsvícením stromu na Masarykově náměstí odstartovaly Ostravské Vánoce. Ty probíhají tradičně na čtyřech scénách, a jednou z neoblíbenějších je scéna vánočního kluziště.

Psychologové

Ostrava Nástup: od 1. února 2026 od 29 050 do 42 140 Kč/měsíc

Pekaři

Ostrava Nástup: od 8. prosince 2025 od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Ostravský program Tvoříme prostor oživí Radvanice, Bartovice i Svinov

Včera 18:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava podpoří další komunitní projekty, které rozvíjejí městské prostředí a posilují sousedské vztahy. V rámci programu Tvoříme prostor město rozdělí téměř milion korun. Nové nápady oživí veřejná místa v Radvanicích, Bartovicích a ve Svinově.

Dobrovolníci pořádají Vánoční sbírku pro děti z ostravských nemocnic

Včera 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dlouhé dny v nemocnici jsou pro děti náročné, zvlášť v období Vánoc. Skupina dobrovolníků z Ostravska proto organizuje Vánoční sbírku pro děti v ostravských nemocnicích, která má dětem přinést více radosti, hry a pocit, že na ně někdo myslí. A to na základě konkrétních přání zdravotníků z jednotlivých oddělení.

Žáci ZŠ Ostravy-Jihu si vyzkoušeli, jak funguje samospráva obvodu

5. prosince 2025 12:04 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na radnici městského obvodu Ostrava-Jih opět proběhlo simulované zastupitelstvo, které žákům místních základních škol přiblížilo fungování samosprávy. Dvoudenního programu se zúčastnila téměř padesátka dětí, zástupci vedení radnice obvodu i ostravští radní.

V Ostravě-Mariánských Horách slavnostně rozsvítili vánoční strom v kostele Panny Marie Královny

4. prosince 2025 17:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V kostele Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských Horách se slavnostně rozsvítil vánoční strom. Tradiční akce se už podruhé konala uvnitř chrámu, který dodává předvánočnímu setkání jedinečnou atmosféru. Program odstartoval koncert dětí z místních mateřských škol a školního sboru Základní školy generála Janka.

Vítězem Naší Poruby je Hravý odpočinek na osmáku. Autor může čerpat až 5 mil. Kč

4. prosince 2025 17:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Participativní rozpočet Naše Poruba zná vítěze. Veřejnost mohla vybírat ze tří finálových projektů. V hlasování, do kterého se zapojil rekordní počet lidí, nakonec uspěl návrh Hravý odpočinek na osmáku.

Strážníci se s BESIPEM zaměřili na bezpečnost chodců. Rozdávali také reflexní prvky

4. prosince 2025 17:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava a BESIP vyrazili společně do ulic s preventivně informační akcí. S příchodem zimy a snížené viditelnosti se v Porubě zaměřili na osvětu chodců, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky provozu.

Poslední větší pozemek v Areálu Nad Porubkou je zaplněn. Místo obsadili zubaři
Vydáno 6. března 2025 16:43, Ostrava-Poruba, Jana Lipowská
Poruba prodala a zaplnila poslední větší volný pozemek v zóně lehkého průmyslu v Areálu Nad Porubkou. A i tentokrát kladla důraz na přínos pro občany. Zázemí na pozemku našli zubaři.

Průmyslový Areál Nad Porubkou je po dlouhých letech zaplněn. Poruba hledala vlastníky, kteří přitáhnou nejen pracovní sílu, ale nabídnou také služby, které občanům chybí.

Jan Dekický (SPOLU/ODS), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Ty pozemky, které jsme prodávali v poslední době, tak jsme prodávali už s přesně specifikovanými požadavky. To znamená, vybírali jsme z nájemců nejen podle nejvyšší ceny, kterou nabídli, ale i podle podnikatelského záměru. Právě u zubařů jsme upřednostnili právě záměr před skladem, který by nám třeba i dal za metr čtvereční více.”
Alena Vašková, tisková mluvčí myTREEDK Ostrava: ,,Městský obvod Poruba nás velice podpořil v tom, že nám přidělil tento pozemek. Máme zde 9 zubních ordinací, ve kterých pracuje 10 lékařů, 6 dentálních hygienistek. Naše kapacita je až 30 000 pacientů. Stále přibíráme nové pacienty. Ti se mohou objednávat buďto telefonicky nebo on-line. Ordinace jsme se snažili vybudovat na strategickém místě, aby byly dostupné nejen obyvatelům Poruby, ale všem občanům Moravskoslezského kraje. Snažíme se, aby termíny ošetření byly co nejkratší. Prvním krokem bývá konzultace v naší konzultační místnosti, kde s pacientem probereme podrobně celý léčebný plán a až po jeho souhlasu k nám dochází na jednotlivá ošetření.”

Pro registrované i neregistrované pacienty se připravuje od dubna velká novinka.

Alena Vašková, tisková mluvčí myTREEDK Ostrava: ,,Bude se týkat nejen občanů Poruby, Ostravy, ale celého Moravskoslezského kraje, a tou je spuštění zubní pohotovosti. Zubní pohotovost se snažíme zakomponovat do běžné ordinační doby tak, aby pacienti, které postihne například bolest zubu, aby nemuseli čekat třeba až do víkendu.”

Zubní pohotovost bude v provozu jednou týdně a pacienti se budou moci objednávat on-line a zajistit si tak termín bez čekání.

Jan Dekický (SPOLU/ODS), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,V celém tom areálu zůstává už jen pár pozemků, které nejsou zastavěny. Jeden maličký pozemek budeme prodávat v blízké době a tam vznikne parkoviště, které bude sloužit jako zázemí pro už stojící halu. Pak tady zůstane kousíček pozemku, který budeme používat pro naše potřeby. Plánujeme, že tam budeme odstavovat autovraky, které odtahujeme z ulic. A potom je tady poslední pozemek, který je nezastavěný, ale který už dnes slouží obvodu. Teď na něm jsou umístěny stánky pro Vánoční a Velikonoční trhy. Jednou tady vznikne rozšíření našich technických služeb.”

V Areálu Nad Porubkou je dostupné rozmanité množství služeb. Kromě zubařů je zde také například lezecké centrum, prodejna aut nebo prodejna autodílů. Také práci tak v areálu našly stovky lidí.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000047593/posledni-vetsi-pozemek-v-arealu-nad-porubkou-je-zaplnen-misto-obsadili-zubari