Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hosty Reprezentačního plesu Slezské Ostravy čekala v Trojhalí bohatá tombola i speciální fotokoutek

Ostrava-Slezská Ostrava |

Trojhalí Karolina se rozzářilo světly a rozeznělo hudbou. V poslední pátek před Velikonocemi zažilo už druhý ročník Reprezentačního plesu městského obvodu Slezská Ostrava. Plesem hosty provedl moderátor Petr Vondráček a k tanci hrála skupina Proxima Orchestra.

Slezská Ostrava znovu uspořádala oblíbený reprezentační ples. Hosté se stejně jako loni mohli těšit na velkolepé prostředí, dobré jídlo a pití a samozřejmě na tanec a bohatý program.

Petr Vondráček, zpěvák a moderátor: "Nás dva, pak tady máme skupinu Proxima, ti hrají skvěle, máme tady samozřejmě akrobatické vystoupení na šálách – to je hodně populární a je to atraktivní pro oko – měli jsme předtančení, no a samozřejmě o půlnoci je tombola, na tu se těší jistě všichni."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Myslím si, že nás ples je velmi pěkný, je vždycky velmi dobře připravený, děkuji všem, kteří se podíleli na jeho přípravě, a co je u nás určitě nejlepší a každoročně si to všichni pochvalují, tak to je tombola, která je velmi bohatá a je na slosovatelné vstupenky, takže opravdu máme hodně vítězů, kteří odchází se spoustou hodnotných cen."

Hodnotné ceny jsou na reprezentačním plese Slezské Ostravy už tradicí. Letošní ples ale nabídl i novinku, o kterou byl taky obrovský zájem.

obsluha fotokoutku: "Vidíme tady 360° video, je to novodobý fotokoutek, odnesete si od nás krásný zážitek a skvělé video, kde vás to natočí spolu s kamarády, máte všude kolem sebe prostor a za mě naprosto cool video na Instagram, na sociální sítě."

Pozornost upoutala i samotná hala Trojhalí Karolina, která je sice primárně určená sportu, ale městský obvod ji dokázal dobře využít i jako společenský sál.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: "Já si pamatuju, když jsme před třemi lety s paní vedoucí Neuwirtovou uvažovali, kde udělat ples pro 400 lidí a víc, a napadlo nás Trojhalí. Ryze sportovní stánek, byť s krásnou industriální tóninou, protože ten prostor je nádherný, a jsme tady letos podruhé a myslím si, že to je velmi důstojné místo pro takový ples a pro ples Slezské Ostravy jako takové."
Petr Vondráček, zpěvák a moderátor: "Je to krásné, my jsme tady samozřejmě částečně pracovně, ale i soukromě, když se máme vyjádřit, tak myslím, že můžu za nás za oba říct, že se nám tady velice líbí, zejména prostředí toho Trojhalí, to je třetí hala z těch tří, je nádherně fascinující. A organizace je skvělá, lidi vypadají báječně, smějí se, tančí, tleskají, takže má to dobrou atmosféru."

V moravskoostravském Trojhalí se slezskoostravský ples konal poprvé loni. Ve Slezské Ostravě totiž zatím neexistuje vhodný prostor. To se ale v budoucnu změní.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Ples Slezské Ostravy je tradiční akce, která se koná již řadu let. Bohužel se celé ty roky koná v exilu, nejprve v kulturním domě Michálkovice, letos již podruhé právě tady v Trojhalí na Moravské Ostravě. Slezská Ostrava totiž dosud nemá svůj kapacitní kulturní sál, kde by se ples mohl konat, což se však brzy změní, protože právě tento týden bylo předáno staveniště na nový multifunkční dům Muglinov, kde by tedy do tří let měl vzniknout právě nový kulturní sál, kam by se i slezskoostravský ples měl přesunout."
Nahlásit chybu


K tématu

Reprezentační ples Slezské Ostravy letos roztančil i Kapitán Demo

17. března 2025 15:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Šaty, obleky, hudba, tanec a velkolepé prostory Trojhalí Karolina – tak vypadal další reprezentační ples městského obvodu Slezská Ostrava. Ples, který si získává na stále větší oblibě, tentokrát obohatil i Kapitán Demo.

Parlament dětí a mládeže se sešel poprvé v novém roce ve Slezské Ostravě

7. února 2025 18:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Možnost prezentovat své názory, zapojit se do veřejného dění a podílet se na rozvoji Ostravy dává studentům Parlament dětí a mládeže. Ten se už více než rok schází pravidelně taky ve Slezské Ostravě. Letošní první schůze se tu uskutečnila na konci ledna.

O Bazaly bude soutěžit deset architektonických ateliérů, studie podají do konce května

27. února 2025 15:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Nejpozději na konci letošního roku by měla Ostrava znát finální podobu Nových Bazalů. Z původních třiceti ateliérů vybrala odborná porota deset zájemců. Ti se teď pustí do tvorby architektonických návrhů.


Hornická éra, která stvořila Havířov, se definitivně uzavřela

Včera 10:41 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov vznikl díky hornictví, tato éra ale definitivně skončila. Z podzemí Dolu ČSM ve Stonavě byl ve středu vyvezen symbolický poslední vozík s černým uhlím.

Záchranáři ocenili osmiletou hrdinku, která mobilem přivolala pomoc k nehodě

Včera 12:48 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Sama vylezla z havarovaného auta a pomocí světla z mobilu zastavila projíždějící auto. Zástupci záchranky a policie dnes osobně poděkovali malé hrdince. Za odměnu si školačka prohlédla vrtulník i speciální techniku.

Bezpečnostní rizika přibývají, konference Ochrana obyvatelstva upozornila, že bez změny přístupu to nepůjde

Včera 13:49 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Česká republika podle odborníků zatím není dostatečně připravená na všechny bezpečnostní hrozby a možné krizové situace. Nejen to padlo na mezinárodní konferenci Ochrana obyvatelstva na Vysoké škole báňské. Účastníci mluvili i o nutné změně v přístupu lidí k vlastní připravenosti.

Růžová kola v celoročním provozu obstála

Včera 10:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Sdílená kola se ve městě osvědčila. Služba si našla téměř dva tisíce pravidelných uživatelů. Poslední rok fungují výpůjčky růžových bicyklů bez přestávky, tedy včetně zimních měsíců.

Slezská diakonie opravila Domov seniorů SAREPTA v Komorní Lhotce

Včera 12:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na mnohem vyšší úrovni může Slezská diakonie poskytovat sociální služby ve svém Domově pro seniory SAREPTA v Komorní Lhotce. Ten prošel celkovou rekonstrukcí, aby splňoval současné normy.

Minikino Kavárna v centru Ostravy patřilo odkazu Michaela Jacksona

Včera 10:01 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Minikino CKV v Ostravě připravilo jedinečný kulturní zážitek pro fanoušky Michaela Jacksona. V rámci speciální akce zde proběhla projekce filmu "Michael Jackson's This Is It" a poté křest knihy "Odhalení Michaela Jacksona" od Davida Baila.

Ve frýdlantské Kotelně mohou lidé využívat novou finskou saunu

Vyznavači stále oblíbenějšího saunování mohou využívat zbrusu novou saunu ve Sportovně relaxačním centru Kotelna.

Veleúspěch Bukovské: titul z juniorského MS v cyklokrosu

Včera 13:37 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Fenomenální úspěch přivezla z Nizozemska ostravská cyklistka Barbora Bukovská. Na mistrovství světa v cyklokrosu vybojovala titul a o stupínek tak ještě vylepšila svou loňskou stříbrnou medaili. Stala se první českou šampionkou v historii.

Policista skočil do ledové Ostravice pro tonoucího mladíka

5. února 2026 14:33 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

21letý mladík se topil v řece Ostravice u Sýkorova mostu v Ostravě. Policisté byli na místě za pár minut. Jeden z nich bez váhání skočil do ledové vody pro nehybné tělo. Následovala dramatická resuscitace. Po dvaceti minutách se srdce mladíka znovu rozbušilo.

Ostravou prošel hornický průvod. Slavnost ukončila mše v katedrále Božského Spasitele

4. února 2026 14:19 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Poslední vozík uhlí na Dole ČSM ve Stonavě znamená definitivní tečku za těžbou uhlí, kterou má v DNA už od svého vzniku Ostrava. Proto se i v moravskoslezské metropoli u této příležitosti uskutečnila rozlučková akce, kterou odstartoval hornický průvod městem.

Ostravští plavci slaví úspěchy a trénují na novou sezonu. Čekají je také soustředění

5. února 2026 17:57 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Klub plavecký sportů Ostrava má za sebou úspěšný rok a před sebou další velké výzvy. Na porubském bazénu se plavci nyní připravují nejen na blížící se mistrovství republiky, ale také na mistrovství Evropy i světa.

Tříkrálová sbírka je u konce. V Porubě vynesla 161 000 Kč

5. února 2026 17:44 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Tříkrálová sbírka má za sebou 26. ročník. Pokladničky jsou rozpečetěny a finanční dary spočítány. Tříkrálovou sbírku v Ostravě a okolí realizuje Charita Ostrava ve spolupráci s Charitou sv. Alexandra.

V ulicích Poruby se objeví velkoobjemové kontejnery. Přistavovány budou až do března

5. února 2026 17:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Od 23. února až do 13. března budou v ulicích Poruby postupě rozmístěny velkoobjemové kontejnery. Přesný harmonogram je k dispozici na internetových stránkách obvodu.

Tématem pro městskou policii a BESIP je opět viditelnost chodců, preventivní akce měli i na Slezské

5. února 2026 15:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Reflexní pásky a další zvýrazňující prvky rozdávají teď v zimě u přechodů každé úterý strážníci městské policie společně s koordinátorem BESIP. Cílem je zvýšit viditelnost chodců, informovat je o rizicích a připomínat jim zásady bezpečného chování v provozu.

Ostravští plavci mají za sebou úspěšnou sezonu. Nyní se připravují na novou

5. února 2026 15:20 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Klub plaveckých sportů Ostrava má za sebou úspěšný rok a před sebou další velké výzvy. Na porubském bazénu se plavci nyní připravují nejen na blížící se mistrovství republiky, ale také na mistrovství Evropy i světa.

Zápisy ve Slezské Ostravě přivítaly rekordní počet předškoláků

5. února 2026 15:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

2 dny, 4 školy, 202 dětí – tak vypadaly zápisy do prvních tříd ve Slezské Ostravě. V obvodu se letos konaly na konci ledna a zájem rodičů a předškoláků byl rekordní. V září se mohou děti těšit na spoustu novinek.

Hosty Reprezentačního plesu Slezské Ostravy čekala v Trojhalí bohatá tombola i speciální fotokoutek
Vydáno 26. března 2024 14:30, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Trojhalí Karolina se rozzářilo světly a rozeznělo hudbou. V poslední pátek před Velikonocemi zažilo už druhý ročník Reprezentačního plesu městského obvodu Slezská Ostrava. Plesem hosty provedl moderátor Petr Vondráček a k tanci hrála skupina Proxima Orchestra.

Slezská Ostrava znovu uspořádala oblíbený reprezentační ples. Hosté se stejně jako loni mohli těšit na velkolepé prostředí, dobré jídlo a pití a samozřejmě na tanec a bohatý program.

Petr Vondráček, zpěvák a moderátor: "Nás dva, pak tady máme skupinu Proxima, ti hrají skvěle, máme tady samozřejmě akrobatické vystoupení na šálách – to je hodně populární a je to atraktivní pro oko – měli jsme předtančení, no a samozřejmě o půlnoci je tombola, na tu se těší jistě všichni."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Myslím si, že nás ples je velmi pěkný, je vždycky velmi dobře připravený, děkuji všem, kteří se podíleli na jeho přípravě, a co je u nás určitě nejlepší a každoročně si to všichni pochvalují, tak to je tombola, která je velmi bohatá a je na slosovatelné vstupenky, takže opravdu máme hodně vítězů, kteří odchází se spoustou hodnotných cen."

Hodnotné ceny jsou na reprezentačním plese Slezské Ostravy už tradicí. Letošní ples ale nabídl i novinku, o kterou byl taky obrovský zájem.

obsluha fotokoutku: "Vidíme tady 360° video, je to novodobý fotokoutek, odnesete si od nás krásný zážitek a skvělé video, kde vás to natočí spolu s kamarády, máte všude kolem sebe prostor a za mě naprosto cool video na Instagram, na sociální sítě."

Pozornost upoutala i samotná hala Trojhalí Karolina, která je sice primárně určená sportu, ale městský obvod ji dokázal dobře využít i jako společenský sál.

Roman Goryczka (OSTRAVAK), místostarosta Slezské Ostravy: "Já si pamatuju, když jsme před třemi lety s paní vedoucí Neuwirtovou uvažovali, kde udělat ples pro 400 lidí a víc, a napadlo nás Trojhalí. Ryze sportovní stánek, byť s krásnou industriální tóninou, protože ten prostor je nádherný, a jsme tady letos podruhé a myslím si, že to je velmi důstojné místo pro takový ples a pro ples Slezské Ostravy jako takové."
Petr Vondráček, zpěvák a moderátor: "Je to krásné, my jsme tady samozřejmě částečně pracovně, ale i soukromě, když se máme vyjádřit, tak myslím, že můžu za nás za oba říct, že se nám tady velice líbí, zejména prostředí toho Trojhalí, to je třetí hala z těch tří, je nádherně fascinující. A organizace je skvělá, lidi vypadají báječně, smějí se, tančí, tleskají, takže má to dobrou atmosféru."

V moravskoostravském Trojhalí se slezskoostravský ples konal poprvé loni. Ve Slezské Ostravě totiž zatím neexistuje vhodný prostor. To se ale v budoucnu změní.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Ples Slezské Ostravy je tradiční akce, která se koná již řadu let. Bohužel se celé ty roky koná v exilu, nejprve v kulturním domě Michálkovice, letos již podruhé právě tady v Trojhalí na Moravské Ostravě. Slezská Ostrava totiž dosud nemá svůj kapacitní kulturní sál, kde by se ples mohl konat, což se však brzy změní, protože právě tento týden bylo předáno staveniště na nový multifunkční dům Muglinov, kde by tedy do tří let měl vzniknout právě nový kulturní sál, kam by se i slezskoostravský ples měl přesunout."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000042246/hosty-reprezentacniho-plesu-slezske-ostravy-cekala-v-trojhali-bohata-tombola-i-specialni-fotokoutek