Závěrečné představení všech souborů, které se letošního festivalu účastnily, se konalo na pódiu umístěném na nádvoří hradu.
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: “My jsme samozřejmě rádi, že festival tak pěkný a tak tradiční, jako je Folklor bez hranic, se vrací každoročně i k nám na Slezskou Ostravu. Myslím si, že kulisy Slezskoostravského hradu jsou opravdu krásným místem právě pro takové typ kulturního požitku. Městský obvod samozřejmě podporuje festival nejen finančně, ale i propagačně a dalšími zajištěními a věřím, že v této podpoře budeme pokračovat i v dalších letech.”
Lukáš Pavlík, ředitel festivalu: “Folklor bez hranic prošel celou Ostravou. V pondělí jsme začali na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Poté jsme byli na náměstí v Ostravě-Jihu, na Mariánském náměstí v Mariánských Horách, na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě a festival dneska vyvrcholil na Slezskoostravském hradě. Letos se podařilo pozvat hodně souborů i dětských souborů, takže myslím si, že folklorní podhoubí je tady velké, takže se z toho velmi těšíme.”
V Ostravě lidé udržují zvyky a kulturní tradice, které pocházejí z celého někdejšího Československa. Například ostravský soubor Ševčík udržuje tradiční folklor z jižního Valašska.
Jan Outrata, organizační vedoucí souboru Ševčík: “Je to dáno historicky, kdy lidé z Valašska a těch končin se stahovali do Ostravy za prací a přinesli si s sebou i ten valašský folklor, který vlastně v nějakém zhruba 60. roce napevno zakořenil v souboru a od té doby tam zůstal a vlastně proto tančíme to jižní Valašsko. Ale ta Ostrava je folklorem dost barevná. Máme tady Lašsko, opavské Slezsko, je tam toho hodně.”
Hrad na soutoku Lučiny a Ostravice je po celý rok dějištěm řady dalších zajímavých akcí a výstav.
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: “Já bych samozřejmě pozval diváky televize Polar i na další akce, které se na Slezskoostravském hradě konají. Koná se tady jednat řada koncertů, ale třeba i populární Shakespearovské slavnosti. A zvu také na výstavy, které se tady na hradě konají. Aktuálně například na výstavu loutek.”