Pivovar Radegast v rámci festivalu postaví unikátní vodní zónu, kde si návštěvníci budou moci zábavnou formou vyzkoušet, jak zadržovat vodu v krajině.
O perfektní pivní servis na festivalu se postará tým 250 proškolených výčepních. Kvalita čepovaného piva bude na všech výčepních místech pod pravidelnou kontrolou. Festivalová hospoda Radegast Pub s čepovaným pivem do skla bude na Colours of Ostrava opět umístěna vedle hlavní stage u Národního zemědělského muzea, a to s vnitřní a venkovní částí. „Pod dohledem sládků a mistrů výčepních si návštěvníci festivalu vychutnají pivo Radegast v té nejlepší kvalitě po celou dobu festivalu. V Radegast Pubu bude probíhat i škola čepování, kde se zájemci naučí, jak správně načepovat pivo,“ říká Josef Jalůvka, Senior Brand Manager značky Radegast.
V areálu festivalu bude rozmístěno celkem 143 výčepních kohoutů na 35 místech, 11 stanovišť s čepovaným tankovým pivem, rychlovýčep, který zvládne načepovat až 30 piv za minutu, a 21 stanů s kapacitou 2500 míst k sezení. Pro zajištění hladkého pivního servisu bude použito přibližně 2 kilometry pivních hadic. Po celém areálu budou rozmístěny dvě cisterny s tankovým pivem o objemu 40 hektolitrů a 34 pivních tankových kontejnerů, které budou průběžně doplňovány.
Při vaření piva hraje voda klíčovou roli. Proto se Radegast dlouhodobě věnuje šetření vodou a ochraně vodních zdrojů. Do roku 2030 chce Radegast v krajině zadržet tolik vody, kolik si z ní vezme. Projekty nošovického pivovaru týkající se péče o vodu představí na Colours of Ostrava unikátní vodní zóna. „Ti, kteří úspěšně zdolají vodní zónu, obdrží poukaz na pivo z limitované várky piva Radegast Rezist, který je uvařený z nových odrůd chmele odolnějších vůči suchu. Jejich šlechtěním se zabývá výzkumný projekt Odolchmel, který je realizovaný ve spolupráci s Chmelařským institutem, Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským a pěstiteli chmele. Chceme tímto způsobem zapojit návštěvníky do naší snahy o ochranu vodních zdrojů a zároveň je odměnit za jejich úsilí,“ říká Josef Jalůvka.
Piva značky Radegast doplní na festivalu ležák Pilsner Urquell, nealkoholická piva a radlery Birell, nový ležák Proud a speciály značky Elektrárna. Na návštěvníky čeká také Radegast foto budka a nová kolekce dárkových předmětů a suvenýrů značky Radegast.
- V pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970 a 3. prosince 2020 oslavil 50 let od uvaření první várky piva. Oblibu si získalo díky své charakteristické výrazně hořké chuti.
- Pivovar Radegast je vyhledávaným turistickým cílem, který každoročně navštíví téměř 50 tis. lidí. Je součástí projektu Technotrasa, kam patří nejvýznamnější památky Moravskoslezského kraje.
- S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva v regionu
a největším exportérem českého piva. - Plzeňský Prazdroj získal v roce 2023 v žebříčku aliance Byznys pro společnost TOP Odpovědná firma tři první místa: v hlavní kategorii „TOP odpovědná velká firma“ a v oborových kategoriích „TOP odpovědná firma v inovacích“ a „TOP odpovědná firma v životním prostředí“.