Jaroslav Palas, hejtman MS kraje: „Tato akce slouží k tomu, abychom vyhodnotili nejlepší manažery MS kraje. To setkání dává příležitost, aby se vedla diskuse nad současnými problémy, které trápí podnikatele."
Patronát nad tímto setkáním převzal docent Jiří Cienciala, ředitel Třineckých železáren. Ten získal ocenění manažer roku v roce 2008 a zvítězil i v celorepublikovém hodnocení.
Jiří Cienciala, generální ředitel Třineckých železáren: „Největší radost mi udělal pan hejtman a jeho tým, který tady přijel v plné síle, a jejich mentální, morální i věcná angažovanost do této akce. To je důkaz, že to, co hlásají ve svých programech, doslova a do písmene dělají."
Vedení moravskoslezského Krajského úřadu považuje tato setkání s manažery za velmi přínosná.
Věra Palková, náměstkyně hejtmana MS kraje: „Pro školství je velmi důležité propojit vzdělávání s praxí a toto je velká příležitost domluvit se s lidmi, kteří tomu rozumí a jsou špičkou ve svém oboru."
Marian Lebiedzik, náměstek hejtmana MS kraje: „Já to setkání chápu jako významný impuls pro diskusi o prioritách, které se jakýmsi způsobem budou odrážet při tvorbě základních strategických plánů, na základě kterých by měly mimo jiné být čerpány finance z evropských fondů."
Pozvání přijal také nově zvolený rektor Vysoké školy báňské Ivo Vondrák, který se vedení univerzity ujme v únoru příštího roku.
Ivo Vondrák, nově zvolený rektor VŠB - TU Ostrava: „Nemáme jiné cesty do budoucna, než se spojit s podnikatelským sektorem a průmyslem, protože si musíme uvědomit, že to je partner, který může financovat nejen to vzdělávání, ale především vědu a výzkum. Bez průmyslu to prostě nepůjde. Je to 3. noha, o kterou se musíme opřít."
Setkání bylo neformální a manažeři tak mohli navázat nové kontakty mezi svými firmami.
Zbyněk Eiselt, generální manažer TietoEnator: „Soutěž manažer roku, a teď už to můžu hodnotit i z pozice prezidenta České manažerské asociace, která je jedním z vyhlašovatelů této soutěže, je akcí vysoce prestižní a velice sledovanou jak médii, tak i odbornou veřejností a myslím, že pro každého je nejen ctí se do finále dostat, ale pro společnost, která ho nominovala nebo kterou zastupuje, je to vynikající propagace a reklama."
Růžena Petříková, ředitelka Domu techniky Ostrava: „Tohle setkání je jednou z možností, kdy se ti podnikatelé a lidé z akademické půdy sejdou a mohou pohovořit o věcech, co je třeba nastavit a jak je nastavit."
Kamila Pavelcová, jednatelka firmy Dukol: „To byla taková odměna za práci, kterou jsem před tím udělala. Velice jsem si toho vážila, protože v tak silné konkurenci obstát, je velice potěšující."
Podnikatelé se shodli, že v době krize je prioritou vzdělávání. Důležité pro náš region jsou také investice do ekologických projektů.