Novojičínští policisté zaznamenali v průběhu měsíce hned několik skutků tohoto podvodného jednání.
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Nový Jičín: "Dosud neznámý pachatel minimálně v pěti případech nabízel prostřednictvím internetového inzertního portálu vstupenky na festivaly v Ostravě a Vizovicích, ale také na koncert amerického zpěváka. Za lístky, které nabízel za výhodné ceny, si nechal vždy zaplatit předem. V některých případech pak přestal s kupujícími komunikovat a vstupenky nedodal."
V některých případech podvodník vstupenky poslal, ale falešné a poškození se s nimi na festival samozřejmě nedostali. Způsobená škoda je téměř 20 tisíc korun.
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Nový Jičín: "Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi."
Policisté proto připomínají, na co si dát v takových případech pozor a jak nenaletět.
Darina Veselá, preventistka PČR MSK: "V souvislosti s výše vedenými případy upozorňujeme, že kupovat vstupenky na sportovní či kulturní akce z druhé ruky je vždy riskantní. Podvodníci se snaží získat peníze za vstupenky, které ve skutečnosti nemají a po vylákání peněz přestanou s kupujícím komunikovat."
Dalším typem podvodu může být právě opakovaný prodej stejné vstupenky, která už byla použita.
Darina Veselá, preventistka PČR MSK: "Nepoctivec pošle platnou online vstupenku více lidem, od kterých inkasuje peníze. Kupující, který pak přijde první na danou akci, může vstupenku uplatnit, ale ostatní, kteří si ji rovněž zakoupili, již bohužel ne. Už jen přehnaně levné nabídky při prodeji vstupenek z druhé ruky mohou být varovným signálem. Pozor také na recenze u profilů jednotlivých prodejců, je potřeba myslet na to, že recenzi mohl napsat kdokoliv, i sám podvodník."
Jedinou obranou jak se nestát obětí podvodů a nepřijít o své peníze je kupovat vstupenky pouze u oficiálních prodejců. Případně si s prodávajícím domluvit, že výhodný lístek s vámi vyzvedne osobně přímo na akci.