Jiří Kusý si na internetu všiml nebývalého rozkvětu kšeftování s léky na předpis a rozhodl se, že si také trochu přivydělá. Sehnal si dodavatele nejprve v Polsku a později i u nás. Spolupracoval s lékárnami i s jednou doktorkou. Obchod se tak rozjel, že mu musela pomáhat i družka Pavla Černá. V nabídce měli 10 léků, které dohromady poslali asi 2 tisícům lidí. Že je to nelegální se prý dozvěděli až od policie.
Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu Ostrava: “Byli uznáni vinnými, mimo jiného z z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními látkami a jedy. Obžalované byl uložen trest ve výši šesti let a obžalovanému ve výši šesti let a šesti měsíců.”
Obžalovaným hrozili mnohem vyšší tresty. Stejné jako u obchodování s drogami. Nakonec k tomu ale senát soudu přihlédl a uznal, že to není totéž a tresty jsou dokonce pod spodní hranicí, která je 8 let.
Jaromír Parobek, obhájce Pavly Černé: “V rámci té trestní sazby já považuji za přiléhavé a velmi profesionální, že soud vyhodnotil veškeré okolnosti a šel pod zákonnou trestní sazbu.”
Barbara Vilczková, obhájkyně Jiřího Kusého: “Když se srovnají okolnosti tohoto případu a okolnosti případů prodeje tvrdých drog, tak tady je opravdu diametrální rozdíl.”
Kromě odnětí svobody, potrestal soud Kusého také zabavením majetku. Podle žaloby si obchodováním s léky vydělali více než milion korun. Pár byl navíc potrestán i za prodej neokolkovaných cigaret.