Kombinovaná socha s pracovním názvem Babylonská věž byla odhalena v Ostravě-Svinově v Polanecké ulici. Stojí v areálu největší tuzemské firmy na zpracování kovového odpadu a barevných kovů. Jejími autory jsou pedagogové Vyšší odborné školy a střední umělecké školy AVE ART v Ostravě Lukáš Dvorský a Marek Břuska. Socha zhotovená ze šrotu podle návrhu ostravského sochaře Lukáše Dvorského má na výšku 4,5 metru. Více jak 15 tun kovového odpadu je doplněno zelení. Plastika upozorňuje na potřebu chovat se ekologicky a na nutnost recyklace surovin a šetření přírodních zdrojů. Vznikla k 30. výročí fungování firmy TSR v České republice.
Socha je složena z různých kovových profilů, součástí jsou například profily svodidel či kolejnic a různé výpalky, celkem obsahuje přes 15 tun kovu. Podle Dvorského bylo nejobtížnější kotvení jednotlivých profilů k základové desce, protože některé mají váhu okolo 500 kilogramů. Na jejich umístění byla proto zapotřebí i pomoc šikovných jeřábníků a další pracovníků šrotiště.
Oba tvůrci spolupracovali s firmou TSR v Ostravě už v minulosti. U příležitosti dokončení revitalizace areálu zhotovili z kovu zeměkouli, která zdobí pozemek vedle správní budovy.
Umělci působí jako pedagogové na VOŠ AVE ART Ostrava, která jako jediná v MSK nabízí obor umělecký kovář, a to i ve formě rekvalifikace. Obor už má asi 120 absolventů, mezi nimi dokonce pět dívek. Lukáš Dvorský je také autor památníku, který od loňského roku u Fakultní nemocnice Ostrava připomíná oběti střelby.