Sociální podnikání je v MS kraji na vzestupu. V našem regionu působí asi 50 firem, které se nezaměřují pouze na zisk, ale také se snaží být prospěšné společnosti. Ve většině případů tím, že zaměstnávají hendikepované. Například spolek Trianon se mimo jiné zabývá ekologickou likvidací elektromateriálu. Je ale také už 15 let organizátorem konference Bez bariér bez hranic.
Tereza Kawuloková, Trianon: “Program konference je zaměřen na sociální podnikání, inkluzivní vzdělávání a integraci zdravotně znevýhodněných osob do společnosti.”
Tereza Baginská Trianon: “Sdílejí se tady znalosti a zkušenosti. Ty praktické, které ty subjekty mají ze zaměstnávání. Snažíme se apelovat i na tvorbu legislativy.”
Hostitelem 15. mezinárodní konference Bez bariér bez hranic se stal krajský úřad. Problematice sociálního podnikání se dlouhodobě věnuje a investuje do nejrůznějších programů nemalé prostředky.
Jaroslav Kania(ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Ten název Bez bariér bez hranic nasvědčuje tomu, že zaměstnávání postižených spoluobčanů by mělo být prioritou a tady plní MS kraj svou roli bezezbytku.”
Nejčastěji zaměstnávanou cílovou skupinou jsou osoby se zdravotním postižením, dále jsou to dlouhodobě nezaměstnaní a následují například imigranti, či osoby nad 50 let.