Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bluegrass Theatre / série koncertů

28.07. 16:00

Jedenáctá sezóna koncertů v Bluegrass Theatre v malebné vesnici Metylovice na úpatí Beskyd.

Bluegrass Theatre BT4/2024 - Robert Křesťan a Druhá tráva, ToPinQui

Robert Křesťan & Druhá tráva

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Druhá tráva dosud vydala 19 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

TOPINQUI – hudební trio

ToPinQui vznikly v roce 2015 původně jako duo. Prošli vývojem, kdy z původního dua s kytarou a flétnou vznikla kapela tíhnoucí k bluegrassu. Od léta 2018 proto v sestavě přibylo banjo, na které hrál Richard “Cifo” Ciferský. Rok 2019 přidal do kapely kontrabas, kterého se zhostila Joey. V létě 2020 se Cifo vrací na rodné Slovensko a jeho místo v kapele zaujímá mandolinista Vítek Hanulík. V repertoáru zůstávají kromě bluegrassových anglicky zpívaných skladeb, francouzské šansony a písně českého folku.

Místo

Areál za ZŠ Metylovice
Metylovice 620, 739 49 Metylovice

Provozovatel

Ptačoroko z.s.

Sdílet