Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bluegrass Theatre / série koncertů

03.08. 17:00

Jedenáctá sezóna koncertů v Bluegrass Theatre v malebné vesnici Metylovice na úpatí Beskyd.

Bluegrass Theatre BT5/2024 - Goodwill, Grass Device (SK), Ptačoroko

Goodwill

Původně to byla čistě ostravská kapela, ale jak šel čas, několikrát prošla personálními změnami.

Kapela se soustředí od počátku jen na moderní a svižný bluegrass. Jako vzor máme kapely Blue Highway, Mountain Heart, Infamous stringduster, Tony Rice, Union Station. Goodwill hrál na všech možných festivalech např. Voorthuizen (NL), Country Piknik Wislaczek (PL), Sczyrk (PL), Country Fest Gliwice (PL), Drotária Fest (SK), Country za stodolou (SK), Countrnie Handlová (SK), Jamboree, Mohelnický dostavník (CZE), Bluegrass Džem (CZE), Banjo Jamboree a účastnil se mnoha dalších festivalů či hudebních večerů.

Grass Device

Skupina vznikla v roku 2022 a tvoria ju muzikanti známí z působení na slovenskej a české akustické scéně. Rovnako radi hrají moderní aj tradiční bluegrass, akustickú hudbu, píšu vlastně spievané aj inštrumentální skladby a tvoria vlastně aranžmány. Skupina už stihla natočit dvě demo CD jednou so slovenskými a jednou s anglickými skladbami.

Pětičlenná skupina ze Slovenska se skládá ze známých muzikantů slovenské / české bluegrassové scény. Skupina miluje hraní současných bluegrassových coververzí stejně jako je baví psát své vlastní originální písně a vytvářet vlastní aranže. Kapela vznikla v roce 2022 a již natočila dvě demo CD, jedno v angličtině a jedno ve slovenštině.

Ptačoroko.

Kapela Ptačoroko hraje akustickou hudbu, která nástrojovým složením vychází z jedné ze současných podob angloamerického folklóru nazývaného bluegrass. Stylově se kapela nijak neomezuje, ve vlastních i převzatých skladbách se uplatňují prvky z různých žánrů, v největší míře z folku a rocku. Hlavními rysy kapely jsou nasazení a emoce.

Místo

Areál za ZŠ Metylovice
Metylovice 620, 739 49 Metylovice

Provozovatel

Ptačoroko z.s.

Sdílet