Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bluegrass Theatre / série koncertů

18.08. 16:00

Jedenáctá sezóna koncertů v Bluegrass Theatre v malebné vesnici Metylovice na úpatí Beskyd.

Bluegrass Theatre BT7/2024 - Robert Křesťan a Trapeři, Blaf, Frýda & Comp. Sakrapes, Rooster Riders 


Trapeři s Robertem Křesťanem

Legendární brněnská skupina ze sedmdesátých let minulého století - první kapela Roberta Křesťana!

Trapeři oprášili staré písničky a na scéně se v novém obsazení znovu objevili v roce 2008. Z původní kapely hrají v těch nových Robert Křesťan (kytara, zpěv), Pavel Petržela (mandolína, zpěv) a Petr Surý (kontrabas). Doplňují je Luboš Malina (banjo, kaval) a Tomáš Buzek (foukací harmonika, zpěv).

Přijďte si poslechnout písničky, jako jsou třeba Pojďme se napít, Královna cest, Balada o cínovejch vlnách, Dostal jsem facku od silnice, Jesse Younger nebo Pět prázdnejch sluncí.

Blaf

Naše originalita spočívá v tom, že jsme jediná kapela na světě zpívající country ve slezském nářečí. To má také svou daň. Jsme populární pouze v regionu od Mostů u Jablunkova po Ostravu, kde jsme srozumitelní. V Čechách údajně zpíváme polsky a v Polsku zase česky. Ale díky internetu a našincům roztroušeným po zeměkouli se naše hudba poslouchá nejen u nás, ale například i v Rusku, Americe, nebo Austrálii, čemuž se ohromně těšíme a nehodláme měnit směr. Budeme se nadále držet svého kopyta a zůstaneme u nářečí.

Frýda & Company

Skupina Frýda & Company se pohybuje na pomezí bluegrassu, folku a americké country. Hraje skoro akusticky ve složení dobro, kytara, housle, banjo a basová kytara. Je vítězem Open scény festivalu Muzika, dvojnásobným finalistou Porty a finalistou soutěžní přehlídky Notování. Frýda se pravidelně objevuje na letních festivalech a klubových akcích, hrála např. na festivalech Banjo Jamboree, BG Marathon, Mohelnický dostavník, Trampský širák, Porta, Muzika nebo Stodola Michala Tučného. Za cenné a inspirativní považujeme účinkování naší kapely na největším evropském bluegrassovém festivalu v La Roche sur Foron ve Francii v roce 2019.

Frýda sama se podílí na pravidelných hudebních zimních večírcích v ACW klubu v Plzni, kam zve zajímavé kapely spřízněných žánrů.

Naše písničky můžete slyšet ve vysílání rádia Samson, Country radia nebo v rámci pořadu Na cestě Sandyho Noska na vlnách ČRO Olomouc.

V roce 2010 vydala Frýda autorské CD "Šaty z provázků". V roce 2020 nahrála skupina nové promo CD autorských písní, ke kterým také natočila 2 videoklipy.

Sakrapes

Bluegrassová kapela "Sakrapes" vznikla v roce 2004. Členy kapely jsou legendy brněnského bluegrassu.

Zvuk kapely je dán akustickými nástroji klasického bluegrassového obsazení, čistým vícehlasým vokálem, nechybějícím drivem a pevným rytmickým doprovodem.

Kapelu založila pětice zkušených hráčů s mnohaletou praxí ve věhlasných brněnských kapelách (Uhlák, Vědro, Poutníci, Classic Bourbon Sextet, Konečná stanice, Smutňáci, Eben, Trapeři - první kapela Roberta Křesťana).

Kapela Sakrapes má ve svém repertoáru především melodické písně jmenovaných kapel a brilantní instrumentálky pro banjo, mandolínu, dobro a kytaru. Repertoár kapely doplňují známé skladby a evergreeny převzaté od interpretů americké a české country hudby a bluegrassu.

Rooster Riders.

Rooster Riders je energická kapela složená z muzikantů z různých koutů České republiky. Za svůj vznik vděčí Jirkovi a Vojtovi, kteří měli pocit, že netvořit spolu hudbu je vážně škoda. Repertoár tvoří progresivní bluegrass v anglickém jazyce, a to převážně převzaté písně - známé i méně známé - ale i střípky vlastní tvorby. Kapela hraje od roku 2023.

Místo

Areál za ZŠ Metylovice
Metylovice 620, 739 49 Metylovice

Provozovatel

Ptačoroko z.s.

Sdílet