Bluegrass Theatre Metylovice 2021/Poutníci, Flastr

30.07. 18:00

V malebné vesnici Metylovice na úpatí Beskyd chystají pořadatelé zahájení osmé sezóny koncertů v Bluegrass Theatre. Čerpají ze zkušeností 36 úspěšně uskutečněných koncertů, během nichž se vystřídala na podiu velká část předních českých bluegrassových kapel. Pořadatelé uvítali i méně známé hudebníky z Moravskoslezského kraje, ale také umělce ze zahraničí, ze Slovenska, Německa, Nizozemska a USA.

Koncert legendární brněnské skupiny Poutníci
Poutníci nabízeli na rok 2020 koncert s názvem 50 let v country. Kapela bude slavit i v tomto roce právě padesáté výročí od svého vzniku.
Ve zmíněném pořadu zazní jak nejslavnější poutnické písně / Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillary/ tak i novinky s CD Stíny na střechách.
K tomuto pořadu může kapela nabídnout na dopoledne výchovný pořad pro děti s názvem, Na cestách country.
Během tohoto vystoupení se žáci dozví jak se k nám dostala hudba ve stylu country a budou seznámeni s nejdůležitějšími hudebními nástroji tohoto stylu. Ke konci pořadu bude položena otázka a vítěz soutěže obdrží poutnické CD.
V předvánočním čase můžou Poutníci také nabídnout program s názvem Country Vánoce. V tomto kromě skupinových písní zazní vánočně laděné skladby z oblasti swingu, country a na závěr budou zahrány koledy.

FLASTR
Mladoboleslavskokosmonoskojabloneckolibereckokokonínská kapela FLASTR vznikla na jaře 2004. Hlásí se k hudebnímu směru acoustic & bluegrass music. Prezentuje především převzatou tvorbu nejlepších amerických bluegrassových skupin s převážně českými texty Honzy Raclavského, které mají velmi dobrou úroveň a dobře se zpívají, což oceňují i mnozí fanoušci této kapely, přesycení angličtinou českých bluegrassmenů. Stále saháme do repertoáru amerických kapel, ale přibyla už i další vlaštovka v podobě nové písně Hanky, která se ukazuje být nadějnou autorkou. Osobitý projev zpěvačky navíc dává naší muzice i lehce folkovou náladu. Stále se snažíme do zpěvu zapojit celou kapelu, zpíváme často v pěti - gospely, což má u diváků obrovský ohlas. V bluegrassu to není obvyklé, ale žánrově nás to posunuje dál. Snad k folku, či jinam, ale kam, to nevíme. My jsme tomu začali říkat POETICKÝ BLUEGRASS a docela se to chytlo. Tak budeme třeba jednou slavní jako zakladatelé nového směru bluegrassu.

V letošním roce pořadatelé připravili také zajímavý program, který se bude podle okolností doplňovat, nebo opačně omezovat. Aktuální stav bude vždy na stránkách https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Na vaši návštěvu a současně i podporu se těší pořadatelé.

Sobota 12.června Vacuum Ball, Heartbeats
Neděle 11.července Robert Křesťan a Trapeři, BG Styl, Ptačoroko
Pátek 30.července Poutníci, Flastr
Neděle 15.srpna Robert Křesťan a Druhá tráva, Zenkl & Kozák
Sobota 11.září Průdušky, Ptačoroko
Pátek 17.září Milkeaters, Blueland

Místo

Bluegrass Theatre amfiteátr, Metylovice
Metylovice 285, 739 49 Metylovice

Provozovatel

https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Sdílet