Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Boudníkoviny

14.06. 11:30 - 28.07. 6:53

Střední umělecká škola AVE ART Ostrava oslaví výročí 100 let od narození Vladimíra Boudníka (*17.3.1924), výstavou „Boudníkoviny“, která se uskuteční v Galerii Konírna, v Lipníku nad Bečvou. Vernisáž výstavy proběhne dne 13. 6. 2024 v 16.00 hod. a potrvá do konce července. Na výstavě jsou zastoupeny práce žáků všech ročníků i jednotlivých oborů, kteří se inspirovali Boudníkovou tvorbou.

Boudník byl zakladatel abstraktního umění a ohlašovatel nástupu informelu v naší zemi. Vytvořil řadu grafických listů v technice strukturální grafiky, aktivní grafiky, magnetické grafiky, proslul jako experimentátor a založil vlastní umělecký směr explosionalismus. Široké veřejnosti je znám jako „Něžný barbar,“ ze stejnojmenné knihy Bohumila Hrabala.

„Žáci pracovali s řízenou náhodou, za použití vlastní imaginace a abstraktní tvorby. Na výstavě uvidíte také tematické výstupy z počítačové grafiky a propojení grafické a kovářské tvorby. Velký dík také patří městu Lipník nad Bečvou, se kterým dlouhodobě spolupracujeme,“ zdůrazňuje Jaroslav Prokop, ředitel školy.

Místo

Galerie Konírna
Bratrská, 751 31 Lipník nad Bečvou

Provozovatel

AVE ART Ostrava

Sdílet