Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od koně k vykřičníku / Od znaku k logu

20.06. 10:00 - 03.11. 13:43

Ostravské muzeum slaví 100 let Velké Ostravy výstavou Od koně k vykřičníku / Od znaku k logu, která je věnovaná heraldice města a jeho obvodů, ukazuje podobu a „řeč“ obecních znaků, seznamuje s jejich historií, vývojem a užitím v dějinných souvislostech.

K vidění budou dosud neprezentované historické dokumenty, prapory, pečetidla, medaile i obrazy a reprodukce, dokládající vztah mezi městem jako institucí i místem k životu, jeho reprezentací a spolkovým životem měšťanů, kde hrála městská heraldika zásadní identifikační roli. Zajímavým zpestřením je proměnlivá prezentace předmětů v jedné ze speciálních vitrín, ve kterých se budou po několika týdnech střádat vzácné originály archiválií a muzejních předmětů, dokumentující heraldiku také dalších obcí, které se v průběhu času staly součástí Ostravy. Součástí výstavy jsou audiovizuální projekce, včetně dronových záběrů na architektonické památky nesoucí symboliku města a jeho obvodů. Pro školy je připraven edukační program zahrnující základy heraldiky, komentovanou prohlídku výstavy, workshop na výrobu pečeti a tvůrčí dílnu.
Výstava se koná u příležitosti oslav 100 let Velké Ostravy a je spolufinancována z rozpočtu statutárního města Ostravy.Záštitu nad výstavou převzal primátor statutárního města Ostravy Jan Dohnal.

Místo

Ostravské muzeum
Masarykovo náměstí 1, 728 41 Ostrava

Provozovatel

Ostravské muzeum

Sdílet