Do knihovny za roboty /dílna pro rodiny

13.06. 9:00

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, příspěvková organizace se i letos připojí k ostravskému projektu Dny Fajne rodiny, který upozorňuje na význam rodiny pro společnost. Program, který knihovna připravila pro rodiny s dětmi i všechny zájemce z řad široké veřejnosti, se uskuteční v termínech 25.5.2023 a 13.6.2023. Dílna bude přístupná kdykoliv v čase od 9:00 do 18:00 v levém křídle Nové radnice. Akce se koná zdarma.

Dny fajne rodiny v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě, příspěvkové organizaci

„Naše akce se řídí heslem, že roboti a robotika nejsou jenom pro ajťáky a techniky! Ovládat se je naučí úplně každý a zábavu s nimi si užije celá rodina.“ říká Libuše Foberová, ředitelka Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, příspěvkové organizace.

Knihovna disponuje makerspace dílnou, ve které má velkou škálu výukových robotů (Ozobot, Lego Boost nebo Sphero) pro všechny věkové kategorie. Na akci proto budou připraveny různé interaktivní úlohy, pomocí kterých se roboti rozhýbou, a také bude předvedena ukázka 3D tisku. Pro zkušenější pak budou nachystány Arduino či Micro:bity se spoustou projektů.

Podrobnosti naleznete na webu knihovny nebo v události na facebookové stránce.

Místo

Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava
Prokešovo nám. 1802/9, Ostrava

Provozovatel

Moravskoslezská vědecká knihovna

Sdílet