Alenka v zemi zázraků. Český poetický film

15.03. 14:00

​Autobiografické fantaskní vyprávění, které se pohybuje mezi poezií, snovou mystikou a humorem ve stylu Alenčiných rodinných patálií; Jak jsem chtěla létat; Alenčino snění o slavnostech a mostech; Labyrintem slavností do ráje srdce svého; Mysteriózní pohádka pro dospělé děti. Film je dokončen vysoce profesionální technologickou formou 4K a svými atraktivními leteckými záběry z Benátek uchvátí každého náročného diváka. Jeho literární předloha od Jany Studničkové vyšla knižně v překrásném provedení z mnoha fotografiemi z filmu v nakladatelství Flétna.

Tento film je určen podle tvůrců především pro mladé snivé diváky, pro toužící mládež, pro létající intelektuály, pro čtenáře krajin, pro chytré blouznivce, pro milovníky Mikulášových patálií, pro rodiče Malých Princů a Alenek, pro stárnoucí památkáře archetypických snů, pro výletníky do fantastických světů, pro hledače půdních tajemství a další duchovní eskamotéry a poutníky.

Trailer: 

https://www.youtube.com/watch?v=wniXLzS-UKE

Scénář, režie, výtvarná koncepce, produkce, střih, hudební režie: Jana Kristina Studničková, Otakáro Maria Schmidt;

Herci: Viktorie Stříbrná, Veronika Žilková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Jana Pidrmanová, Tereza Taliánová, Simona Postlerová, Adéla Stodolová, Jana Kristina Studničková, Otakáro Maria Schmidt, Mikuláš Matoušek, Miroslav Herold a další …

Žánr: rodinný

Země původu: ČR 2018

Délka: 110 minut

Doporučená přístupnost: od 6ti let

Místo

Minikino kavárna, Ostrava
Kostelní 3, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Provozovatel

Minikino kavárna, Ostrava

Web: www.alenkavzemizazraku.cz

Sdílet