Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Práce - Dobra Prace CZ

Nabídka práce a brigád

Komerční sdělení více

BĚH NF KŘÍDLA DĚTEM

Na trať 5kilometrového závodu se v neděli 21. dubna postavili běžci, kteří se rozhodli podpořit dětské pacienty v ostravské fakultní nemocnici.

Na Slezskoostravský hrad se sletí čarodějnice i čarodějové

Po několikaleté pauze se na Slezskoostravský hrad vrátí čarodějnice, čarodějové, kouzelníci a kouzelnice! V sobotu 27. dubna se návštěvníci budou bavit doprovodným programem, proběhne rej masek i zapálení vatry. Návštěvníci v maskách jsou vítáni.

Roadshow Spolu proti melanomu začne 13. května a opět zamíří do 15 měst

Nechat si zdarma zkontrolovat všechna podezřelá znaménka na kůži ve stanu České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) budou moci lidé také letos. Sedmý ročník roadshow Spolu proti melanomu, během které odborní lékaři vyšetří všechny zájemce bez nutnosti předchozího objednání, odstartuje 13. května na Horním náměstí v Opavě, odkud se vydá do dalších 14 měst republiky. Letošní roadshow skončí 6. června před OC Nová Karolina v Ostravě.


V Polance nad Odrou se již poosmé běželo pro malé Kulíšky

V sobotu 20.4. 2024 se v Polance nad Odrou již poosmé běželo pro malé Kulíšky. Polanský charitativní běh organizuje Nadační fond Kulíšek na podporu ostravské neonatologie. Přesto, že počasí akci moc nepřálo, závodníci se odradit nenechali a přišli podpořit děti, které si musí svůj start do života těžce vybojovat. V nádherném areálu Dělnického domu v Polance nad Odrou, v prostoru startu a cíle, se sešlo téměř 700 lidí.

Poznejte dobrovolnictví na vlastní kůži: Dny dobrovolnictví 2024 jsou tady!

Už příští týden 25. – 28. dubna se v Moravskoslezském kraji uskuteční Dny dobrovolnictví. Událost, která nabízí lidem příležitost, nahlédnout do různých oblastí dobrovolnictví, pochopit jeho hodnotu a sami si ho také vyzkoušet na vlastní kůži. Celkem 63 dobrovolnických příležitostí čeká na zájemce ve 14 městech napříč krajem. Organizátorem akce je Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje.

Eurípidovu tragédii MÉDEA uvádí NDM po 60. letech v novém překladu

Činohra Národního divadla moravskoslezského nabídne divákům po téměř 60 letech klasickou Eurípidovu tragédii MÉDEA. Divadlo si zadalo nový překlad u grécisty Matyáše Havrdy a spisovatele Petra Borkovce, režisér Jakub Šmíd do titulní role obsadil Petru Kocmanovou. Na jevišti Divadla Antonína Dvořáka ožije 27. dubna slavný příběh zrady a kruté pomsty tak, jak ho známe, a přitom zcela nově a současně. Protože současný stále je. (Autor přitom žil přibližně v letech 480 - 406 před Kristem.)

Více