Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Práce - Dobra Prace CZ

Nabídka práce a brigád

Komerční sdělení více

Červnové Hudební výlety: znějící zámky, kostely i ostravský důl

Smršť špičkových komorních projektů chystá Svatováclavský hudební festival v rámci cyklu Hudební výlety. Unikátní prostory Moravskoslezského kraje rozezní devíti koncerty. Nebude chybět čerstvý držitel prestižní ceny Fryderyk, klarinetista Piotr Lato, nebo talent mladé generace – flétnistka Sylvie Schelingerová.

Bez občanky. ČPZP je první pojišťovnou, která plošně a v předstihu spustí akceptaci eDokladu

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) jako první zdravotní pojišťovna umožní svým klientům prokazovat svou totožnost v rámci aplikace eDoklady. Tato novinka bude dostupná na všech sto pobočkách ČPZP po celé republice od 1. června. To je o sedm měsíců dříve, než požaduje zákon. Povinnost umožnit prokazování totožnosti přes aplikaci eDoklady na svých pracovištích mají totiž zdravotní pojišťovny až od 1. ledna 2025.


Čtvrťáci a páťáci základních škol se chystají na finále soutěže Hledej pramen vody

Víte, co znamená vodní stopa? Víte, kolik je kubík vody? A kolik PET lahví byste si museli v obchodě koupit, abyste takový kubík vody měli doma? Umíte zpomalit a pozorovat růst rostlin? Zvládnete najít podle zeměpisných souřadnic indicie k odpovědi na otázku „Cesta k vodnímu pramenu vede mokřady, ale také dřevěnou stezkou. Ta má svého obránce a hlídače. Má nos, vlasy a také oči. Nápovědou je, že měří sedm metrů. Kdo to je?“

Noc kostelů poprvé otevře i ten v Ostravě-Vítkovicích

V pátek 7. června bude během 16. ročníku Noci kostelů historicky poprvé zpřístupněn i kostel sv. Pavla na Mírovém náměstí v Ostravě-Vítkovicích. Premiérově bude možné navštívit první patra kostelní věže, v níž jsou stále stopy po vodojemech (věž totiž původně jako vodojem sloužila).

Frýdlant nad Ostravicí – město srdcem v horách, duší v historii pořádá komentované prohlídky

Frýdlant nad Ostravicí je moderní podhorské město. Letos se umístil na 1. místě v žebříčku kvality života v Moravskoslezském kraji. Návštěvníci ocení krásnou přírodu Beskyd, která město obklopuje. Okolní hory nabízí řadu turistických i cyklistických tras, řadu sportovišť a různých atraktivit. Rodiny s dětmi najdou ve Frýdlantu n. O. bohaté vyžití třeba ve volnočasovém areálu Brána Beskyd anebo při procházce po Lesní stezce Vyhlídka.

Více