Bílý dům na Černé louce: Bývalý výstavní pavilon G se mění v divadlo
Národní divadlo moravskoslezské zahájilo v červnu 2026 rekonstrukci bývalého pavilonu G na výstavišti Černá louka v Ostravě. Do konce roku 2028 tam vznikne nová multifunkční divadelní/kulturní scéna pro cca 220 diváků, bude se tam nejen hrát, ale také plnohodnotně zkoušet (na jevišti skutečných rozměrů našich divadel). Dnešní provoz NDM neumožňuje často hrát a zkoušet na jednom jevišti v jednom dni, Géčko problém vyřeší. Prostor bude po rekonstrukci také rozšiřitelný pro koncerty a kulturní akce jiných pořadatelů a vedení divadla slibuje celoroční provoz.
