Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Práce - Dobra Prace CZ

Komerční sdělení více

Finanční prostředky do vodovodů a kanalizací v Ostravě v roce 2024

Ostrava patří kvalitou vody a úrovní poskytovaných vodohospodářských služeb ke špičce mezi velkými městy v České republice. Udržování vysoké úrovně služeb vyžaduje nemalé investice do nákupu moderních technologií, obnovy stávajících provozních zařízení a infrastruktury, ale zejména do kvalifikace a odborné připravenosti zaměstnanců. Jedná se o dlouhodobý a nikdy nekončící proces. Jedním z příkladů, kdy propojením investic s vysoce kvalifikovanou prací při provozu došlo k významnému zlepšení kvality služeb je dosažení nízkých ztrát vody v trubní síti.

Nemocnice ve Frýdku-Místku pokračuje v rozvoji a modernizaci i v roce 2024

V roce 2024 se Nemocnice ve Frýdku-Místku připravuje na ambiciózní investice v celkové výši přibližně 240 milionů Kč, s cílem posunout kvalitu poskytované zdravotní péče na zcela novou úroveň. V rámci mnoha projektů se zaměříme na dvě nejnáročnější investice, jak stavebně, tak finančně.

Braniboři v Čechách - Smetanova první opera opět v NDM

Poslední obnovenou operní premiérou před zahájením Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024 budou 22. února v Národním divadle moravskoslezském Braniboři v Čechách. Historická zpěvohra o třech aktech z roku 1863 (s premiérou roku 1866) je první Mistrovou operou a vznikla pro tehdejší soutěž o nejlepší českou operu. Slavnostním představením této opery Bedřicha Smetany (1824–1884) začne pak 2. března a 4. května každý z bloků cyklu, v němž ostravské divadlo uvede v devíti po sobě jdoucích dnech osm skladatelových dokončených oper.

Podcast FNO: Dětská chirurgie není jen slepé střevo

V tomto díle se zaměříme na nemoci, které řeší lékaři Centra dětské traumatologie a chirurgie, Chirurgické kliniky FNO a LF OU. Víte, že většinu vývojových vrozených vad operují bezprostředně po porodu? Že není vzácností žaludeční vřed u předškoláka, který je způsoben stresem? A proč výrazně přibývá sebepoškozování i pokusů o sebevraždu u adolescentů? Témata, na které zná odpověď MUDr. Ivana Slívová, Ph.D., vedoucí lékařka centra.

Více