Beskydský expres

  • Turistická soutěž Beskydský průzkumník zná své vítěze
  • Otevření návštěvnického centra v Mostech u Jablunkova
  • Historické opevnění Šance z ptačí perspektivy

Turistická soutěž Beskydský průzkumník zná své vítěze

V Jablunkově byla vyhodnocena turistická soutěž, při které měli účastníci navštívit 12 cílů. Nadšenými účastníky byly především rodiny s dětmi.

Jablunkovské centrum kultury a informací přichystalo na letní sezonu velkou prázdninovou soutěž pro širokou turistickou veřejnost. Soutěž se jmenovala Beskydský průzkumník a úkolem účastníků bylo navštívit 12 atraktivit na Jablunkovsku a frýdecké části Beskyd.

Gabriela Niedoba, ředitelka JACKi: “Do projektu jsme zapojili subjekty působící v cestovním ruch. Cílem bylo nasbírat razítka do hrací karty, kterou jsme připravili. Hrací karty byly k vyzvednutí v jednotlivých informačních centrech v Bystřici, v Mostech u Jablunkova a v Ursusu v Dolní Lomné."

Zuzana Bazgierová, referentka JACKi: “Prázdninové soutěže Beskydský průzkumník se zúčastnilo hodně soutěžících. Především tato soutěž zaujala rodiny s dětmi, což nás potěšilo, protože jsme navnadili malé turisty k navštěvování různých krásných míst v Beskydech. Setkali jsme se s pozitivní reakcí. Vydali jsme zhruba přes sto karet herních karet. Vrátilo se nám jich okolo třiceti správně vyplněných. Účastníci nám posílali zprávy do emailu, na Facebook, že se jim soutěž moc líbila, že si to užili, že získali inspiraci, kam vyrazit na výlet.”

Úspěšní turisté už si vyzvedli ceny a společně s dalšími se mohou těšit na příští ročník soutěže.

Gabriela Niedoba, ředitelka JACKi: “V polovině září jsme vylosovali 3 šťastné výherce, kterým byly předány věcné ceny a dárkové poukazy. Už nyní můžu konstatovat, že v soutěži budeme v příštím roce pokračovat, protože se těšila docela velké popularitě, což jsme ani nečekali. Nějakým způsobem budeme modifikovat a inovovat, ale Beskydský průzkumník v roce 2021 budeme realizovat. Cílová skupina nebyla blíže specifikována. Široká veřejnost, rodiny s dětmi a vůbec jsme nespecifikovali, jestli musí turista pěšky, nebo na kole. Cíle byly tak vybírány, aby se tam dalo dojet i na kole a aby to zvládly i rodiny s dětmi.”

Návštěvníci Jablunkova i jeho obyvatelé si mohou k výletům půjčit elektrokola. Nově je k dispozici nabíjecí stanice.

Gabriela Niedoba, ředitelka JACKi: “Jablunkovské centrum kultury a informací každým rokem čerpá dotace z MSK na rozšíření služeb. V tomto roce jsme pořídili venkovní nabíjecí stanici, takže každý cyklista si může ve všední dny od 8 do 16 hodin nabít bezplatně své kolo. Rozšířili jsme i databázi našich kol, když máme 4 elektrokola, z toho dvě horská a dvě treková. To vše bylo pořízené z dotace podpory turistických informačních center v MSK.”

---Mohlo by Vás také zajímat