Bruntálský miniexpres

Jeseníky projel letošní Závod míru U 23

Jeseníky projel letošní Závod míru U 23

Do Jeseníků se sjela světová cyklistická špička kategorie U 23. Na závod míru Grand Prix Jeseníky po uvolnění restrikcí po covidu mohli konečně přijet i závodníci ze vzdálených zemí. Čekal na ně velmi náročný závod, plný stoupání s velkým převýšením.

Česká republika postavila do závodu velmi silný tým s nejvyššími ambicemi.

Leo König, ředitel závodu: „Tak rozhodně ten line up, který tady máme na závodě, je světová špička a my jsme hlavně rádi, že letos vypadá hodně silně český tým a to, co zatím předvádí v závodě, dvakrát žlutý trikot, pokaždé jiný jezdec, neuvěřitelné.“

Jaroslav Vašíček, bezpečnostní ředitel: „Tady máme kompletně tu nejlepší špičku z Evropy, tak tady máme Austrálii, máme zde Mexiko, Kanadu, Japonsko. Takže snad nám schází jediný Nový Zéland."

Český tým své kvality prokazoval již od úvodního prologu v Jeseníku, který vyhrál náš Mathias Vacek. Na něj navázal Pavel Bittner, který oblékl žlutý trikot hned po první etapě z Jeseníku do Rýmařova.

Pavel Bittner, český závodník: „V závěru jsem se snažil potvrdit to, co jsem tady dokázal minulý rok, trošku to uteklo o kousek, ale myslím, že můžu být spokojenej."

Nejtěžší etapa závodu s výjezdem k přehradě Dlouhé Stráně startovala v Bruntále a i tady byl Mathias Vacek těsně druhý.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Tak já jsem rád, že město Bruntál už podruhé hostí takto významnou sportovní událost. Takže je dobře, že ten Bruntál se aspoň tady tím způsobem znovu bude prezentovat a znovu nějak zviditelní.“

Lukáš Kubiš, reprezentant Slovenska: „Dnes nás čeká nejtěžší etapa s dvakrát výjezdem na Dlouhé Stráně, takže bude to opravdu velmi náročný den. Samozřejmě budeme tam bojovat do posledního momentu."

Roman Kreuziger, bývalý český  profesionál: "Tak já jsem se přijel jenom podívat, protože tady je vysoká úroveň, takže jsme se přijeli podívat, jestli tady není nějaký nadějný závodník, který by mohl přejít o kategorii výš.“

V závěrečné etapě opět bojoval o vítězství Pavel Bittner. Celý závod nakonec vyhrál Belgičan Lennert Van Eetvelt, náš Mathias Vacek skončil mezi 150 závodníky na krásném třetím místě.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry