Bruntálský miniexpres

Vítězové výzvy 10 tisíc kroků slavili na elektrolodi

Vítězové výzvy 10 tisíc kroků slavili na elektrolodi

Unikátní elektroloď na Slezské Hartě již naplno zahájila sezónu. Na své, v pořadí třetí plavbě, přivítala na své palubě bruntálské vítěze celostátní výzvy 10 tisíc kroků. 33 nejlepších účastníků soutěže bylo odměněno nejen plavbou ale i cenami.

Pravidla výzvy 10 tisíc kroků jsou postavena tak, aby zvýhodnila především účast seniorů.

Pavlína Konečná, koordinátor cestovního ruchu MěÚ Bruntál: „Dnes je vyhlášení výzvy 10 tisíc kroků. 200 osob z Bruntálu chodilo celý duben, bylo škaredě, sněžilo, mrzlo a tak pro těch 33 nejlepších je tady slavnostní vyhlášení.

Josef Havlík, předseda Mikroregionu Slezská Harta: „Touto plavbou dnešní chceme podpořit soutěž, všichni bychom si měli zlepšovat fyzickou kondici a uvítáme vždycky podobné klání."

Pořadatelé ocenili nejlepší chodce v kategorii mužů i žen. Jejich výkony jsou opravdu záviděníhodné.

Adéla Krčová, účastnice soutěže: „Nachodila jsem jednou 10 tisíc kroků a taky ještě jednou 21 tisíc kroků.“

Miroslav Fišer, vítěz kategorie mužů: Celkově jsem nachodil přes tisíc kilometrů, nejdelší trasa byla asi 75 za jeden den. Chodilo se všude. Po horách."

František Zlámal, druhé místo: „Nachozených mám 1300 km a chodil jsem hlavně směrem na Uhlířák, okolo Uhlířáku."

Irena Mičulková, Aktivní senioři Bruntálska: „Já jsem chodila teda za aktivní seniory, takže nás chodilo víc, každé tři dny jsme se scházeli, dělali jsme i takové společné vycházky.“

Ivana Krčová, třetí místo: „Mám 400 kilometrů a chodila jsem hlavně po Bruntále a když byly různé akce, pořádáané turisty, tak jsme chodili s turisty."

Vlasta Čeperová, nejlepší žena: „Zhruba 940 km a chodila jsem po okolí. Studánka, Vrbno, Malá Morávka.“

Pro účastníky výzvy bylo připraveno i sladké překvapení.

Pavlína Konečná, koordinátor cestovního ruchu MěÚ Bruntál: „Snažíme se, aby každá akce byla taková zajímavá, vtipná a veselá, proto nás napadlo, že upečeme dort, na kterém byla Harta a Velký Roudný. Sopka chrlila a doufám, že se to všem líbilo.“

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry