Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Bruntálský miniexpres

Bruntálský miniexpres

Nová zubní pohotovost v Bruntále

Nová zubní pohotovost v Bruntále

V Bruntále bylo nově otevřeno oddělení zubní pohotovosti, které bude již od příštího týdne sloužit v nových prostorách v Bruntálské nemocnici. Jde o další krok Moravskoslezské nemocnice Krnov, která po spojení s nemocnicí v Bruntále a Rýmařově chce rozvíjet péči v celém okrese.

Otevření zubní pohotovost byli přítomni také lékaři, kteří zde budou pracovat, i vedení nemocnic.

Ladislav Václavec, ředitel MSN Krnov: „Největší výhody vidím, že ambulance je uprostřed okresu, takže blízko autobusového nádraží a uprostřed nemocnice, takže pacient bude vždycky vědět, že stomatologická ambulance je v prostorách nemocnice na jednom  místě.“

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Tato záležitost jenom potvrzuje, že rozhodnutí zastupitelstva města o existenci této nemocnice bylo správné. Druhá věc je, že je dobře, že zubní pohotovost je v Bruntále, protože takhle je vidět, že i Bruntál je brán jako středobod zdravotnictví a s dostupností je Bruntál na tu zubní péči pohotovostní nejlépe situován.“

Provoz oddělení nyní zajišťují lékaři nemocnice Krnov v soboty, neděle a svátky od 8 do 12. hodin.

Tereza Bystřická, zubní lékařka: „Já bych tedy moc chtěla poděkovat jak panu řediteli nemocnice Krnov, tak panu starostovi Bruntálu a celé organizaci, která to tady dala do kupy, sestřičky, doktoři, vlastně všichni. Samozřejmě to je nádherná ordinace, křeslo je ještě lepší, než kdekoli jinde a ta změna je velká. Já jsme byla na začátku a teď je to nádhera.“

Antonín Chudárek, zubní lékař: „Po otevření této nové ambulance bychom byli rádi, kdyby se k nám připojili i privátní externí lékaři z Bruntál a okolí a z Krnova, takže doufejme, že posílí náš tým v plném rozsahu.“

Další snahou krnovské nemocnice do budoucna bude posílit fungování na denní provoz i rekonstruovat protější ambulance na komplexní stomatologickou jednotku.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Bruntálský miniexpres
Nová zubní pohotovost v Bruntále
25. května 2026, 16:50

Nová zubní pohotovost v Bruntále

V Bruntále bylo nově otevřeno oddělení zubní pohotovosti, které bude již od příštího týdne sloužit v nových prostorách v Bruntálské nemocnici. Jde o další krok Moravskoslezské nemocnice Krnov, která po spojení s nemocnicí v Bruntále a Rýmařově chce rozvíjet péči v celém okrese.

Otevření zubní pohotovost byli přítomni také lékaři, kteří zde budou pracovat, i vedení nemocnic.

Ladislav Václavec, ředitel MSN Krnov: „Největší výhody vidím, že ambulance je uprostřed okresu, takže blízko autobusového nádraží a uprostřed nemocnice, takže pacient bude vždycky vědět, že stomatologická ambulance je v prostorách nemocnice na jednom  místě.“

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Tato záležitost jenom potvrzuje, že rozhodnutí zastupitelstva města o existenci této nemocnice bylo správné. Druhá věc je, že je dobře, že zubní pohotovost je v Bruntále, protože takhle je vidět, že i Bruntál je brán jako středobod zdravotnictví a s dostupností je Bruntál na tu zubní péči pohotovostní nejlépe situován.“

Provoz oddělení nyní zajišťují lékaři nemocnice Krnov v soboty, neděle a svátky od 8 do 12. hodin.

Tereza Bystřická, zubní lékařka: „Já bych tedy moc chtěla poděkovat jak panu řediteli nemocnice Krnov, tak panu starostovi Bruntálu a celé organizaci, která to tady dala do kupy, sestřičky, doktoři, vlastně všichni. Samozřejmě to je nádherná ordinace, křeslo je ještě lepší, než kdekoli jinde a ta změna je velká. Já jsme byla na začátku a teď je to nádhera.“

Antonín Chudárek, zubní lékař: „Po otevření této nové ambulance bychom byli rádi, kdyby se k nám připojili i privátní externí lékaři z Bruntál a okolí a z Krnova, takže doufejme, že posílí náš tým v plném rozsahu.“

Další snahou krnovské nemocnice do budoucna bude posílit fungování na denní provoz i rekonstruovat protější ambulance na komplexní stomatologickou jednotku.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/bruntalsky-miniexpres/bruntalsky-miniexpres-25-05-2026-16-53