Čeladenský miniexpres

Voliči dali zřetelný signál, co si v obci přejí

Voliči dali zřetelný signál, co si v obci přejí

Voliči v Čeladné dali zřetelně najevo, co si přejí - i v těchto obecních volbách tu vyhrála Dobrá volba 2016, když získala téměř 54 procent hlasů, o 6 procent více než před 4 lety. V 15 členném zastupitelstvu bude mít 9 křesel. Druhý skončil s necelými 19 procenty její koaliční partner KDU-ČSL.

Pavol Lukša, lídr DOBRÁ VOLBA 2016, Čeladná: “Na to, že jsem měl strach, volby na Čeladné dopadly dobře. Hlavně vyslaly vzkaz všem, kteří si mysleli, že na Čeladné jsou lidi hloupí. Řekly zcela jednoznačně, že se nebrání, aby přišly nové strany, ale ty strany musí mít něco za sebou nebo jejich lidé mají mít něco za sebou.”

Věra Golová, lídr KDU-ČSL, Čeladná: “Když bych to shrnula, emočně jsem velmi nadšená a potěšen. Vůbec jsem takový výsledek nečekala, který udělalo nejner naše seskupení, ale zejména z té velké masivní výhry našeho starosty.”

Silnou kampaň proti vedení obce vedlo seskupení Občanské fórum Beskydy. To získalo v zastupitelstvu dva mandáty. Jeden mají Nezávislí. Volební účast tu byla 64,36 procent.

Prioritou obce bude stále fungování škol, dokončení chodníku na horní Čeladnou a také například nové formy vytápění.

Věra Golová, lídr KDU-ČSL, Čeladná: “Máme připravenou fotovoltaiku na střechu školy, dopravní bezpečnost, ale jinak, přiznejme si na rovinu, určitě nebude doba nějakých mega projektů.”

Pavol Lukša, lídr DOBRÁ VOLBA 2016, Čeladná: “Chceme udržet alespoň to, co se za ta léta v obci podařilo. I když se to někomu zdá samozřejmé, ne všechny obce mají lékařské služby zajištěny tak, jak je má Čeladná, nemají lékárnu v obci.”

Pokračovat bude rovněž příprava projektové dokumentace přestavby hotelu Yura na byty pro seniory a startovací byty.

---Mohlo by Vás také zajímat