Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Miniexpres centra Ostravy

Miniexpres centra Ostravy

Výstava k 70. výročí založení Janáčkovy konzervatoře

Výstava k 70. výročí založení Janáčkovy konzervatoře

Janáčkova konzervatoř v Ostravě letos slaví 70 let od svého založení. U této příležitosti se rozhodla vyjít ven za lidmi a připravila pro ně výstavu u radnice Moravské Ostravy a Přívozu a koncert na schodech.

Soňa Javůrková, ředitelka Janáčkovy konzervatoře Ostrava: “Chtěli jsme, aby široká veřejnost taky něco měla, něco málo z našich koncertů a představení pokud nechodí k nám na koncerty, nebo nejsou našimi pravidelnými návštěvníky. Vybírali jsme samozřejmě snímky, které ukazují něco z těch našich představení a našich oborů. Jsou tam snímky, které představují obor hudba či hru na nástroje. Náš symfonický orchestr. Jsou tam samozřejmě snímky, které představují obor tanec jak klasický tak současný a je tam třeba opera.”

Petr Kuś (ANO), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Výstava se koná pod záštitou starosty městského obvodu Petra Veselky. S Janáčkovou konzervatoří spolupracujeme dlouhodobě. Například v poslední době studenti Janáčkovy konzervatoře s námi spolupracovali na ostravské muzejní noci, kdy měli představení u nás na radnici.”

anketa: návštěvníci vernisáže: “Moc se mi to líbí. Je samozřejmě potěšením, když člověk jen tak jde po ulici a může slyšet nějakou živou hudbu.”

“Je to fajn, že se něco takového děje na ulici, že si můžou poslechnout hudbu, nemusí chodit vyloženě do nějakých barů, kde se hraje.”

Výstava bude na Zámecké ulici v centru Ostravy k vidění až do 25. června, poté se přesune do Husova sadu.

---

Mohlo by Vás také zajímat