Miniexpres centra Ostravy

SSVČ Don Bosco pomáhá dětem z vyloučených lokalit

SSVČ Don Bosco pomáhá dětem z vyloučených lokalit

Salesiánské středisko volného času Don Bosco u kostela svatého Josefa v ulici Vítkovická v Moravské Ostravě navštíví až 180 dětí denně. Jeho posláním je výchova a vzdělávání převážně romských dětí a mládeže z Ostravy a připravit je na život ve společnosti.

Václav Lipinský, ředitel SSVČ Don Bosco: “Děti mají možnost navštívit fotbal, florbal. stolní tenis, pohybové hry. To jsou ty sportovní kroužky a samozřejmě také pro děvčata nabízíme výtvarné kroužky, pohybové, taneční. Velice oblíbený je kroužek kuchtíků, deskové hry a podobně.”

Úspěšní jsou zejména malí fotbalisté, kteří jsou několikanásobní mistři ČR.

Rudolf Pavlíček, hlavní trenér fotbalu: “Tady se naučí zodpovědnosti, tady se naučí disciplíně. A když se naučí zodpovědnosti a disciplíně, to se rovná i chování ve škole, ve fotbale a naučí se spolu hrát. To je pro mě hlavní zásada, abych je dostal z ulice. Spolupracuji kvůli tomu se školami, spolupracuji s dětským domovem, s jedním, druhým- I nějaké pasťáky a ústavy různé pro děti a mám tady třeba jich pár, které jsou z dětského domova, ze sociálně slabších rodin a z vyloučených lokalit.”

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Organizují různé turnaje, reprezentují Ostravu nejenom v rámci ČR, ale i na různých mezinárodních turnajích a myslím si, že to je obrovská záslužná práce věnovat se volnočasovým aktivitám a sportu dětí, které pocházejí ze sociálně slabších rodin, nebo romské komunity a já si myslím, že to je vysoce záslužná práce, kterou podporuje i obvod.”

V Salesiánském středisku volného času Don Bosco může aktivně trávit volný čas každý, kdo přijde a vyplní si přihlášku.

---Mohlo by Vás také zajímat