Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Expres Ostrava-Jih

Expres Ostrava-Jih

  • Zpravodajství z obvodu Ostrava-Jih od redaktorky Andrey Holeszové a kameramana Petra Macury
  • Školní hřiště na Jihu se zpřístupňují veřejnosti
  • Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: Ostrava-Jih má největší investiční rozpočet v historii

Školní hřiště na Jihu se zpřístupňují veřejnosti

V městském obvodu Ostrava-Jih dokončili rekonstrukci Mateřské školy Bohumíra Dvorského za 12 milionů korun. Její součástí byla i úprava hřiště, které je v létě zpřístupněno veřejnosti celodenně.

Zateplení fasády, nová izolace střechy a vylepšení venkovního areálu školky prostřednictvím opravy chodníků a nového hřiště. Po více než půl roce byla na jaře dokončena rekonstrukce mateřské školy Bohumíra Dvorského v Bělském Lese. Kromě toho zde nedávno otevřeli také tzv. Dětský přírodní ráj z participativního rozpočtu.

Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Dětský přírodní ráj v mateřské škole Bohumíra Dvorského je projektem z roku 2021 a zahrnuje prvek pro hru s vodou – takovou vodní laboratoř, vrbový tunel a záhony, na kterých mohou děti pozorovat život rostlin nebo taky pěstovat jahody, dýně…“

Miloš Kosík, ředitel, ZŠ a MŠ B. Dvorského: „V podstatě můžeme využívat plno nových prvků, které se hodí jak dětem v mateřské školce, tak je využívají také děti ze základní školy. Zejména ze školní družiny. Těch prvků je vícero, některé jsou na této části zahrady a některé jsou na opačné straně.“

anketa, děti z MŠ B. Dvorského: „Mě se nejvíce tady na tom hřišti líbí ty vodní hrátky.“ – „Jo, mě se taky tady nejvíc líbí ty vodní hrátky.“

Hřiště neslouží jen dětem obou škol ale také veřejnosti. Kromě prvních 3 týdnů v červenci bude dětské hřiště pro veřejnost otevřené od rána do večera.

---


Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Přeji krásný den a vítám vás u sledování zpravodajského expresu z Ostravy jihu. V dnešním díle jsme si do studia pozvali starostu obvodu Martina Bednáře. Probereme rekordně vysoký investiční rozpočet, avšak ještě předtím si v reportáži představíme jednu z jeho položek. V Mateřské škole Bohumíra Dvorského byla totiž dokončena rekonstrukce za 12 milionů a rozšířeno školní hřiště.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Zateplení fasády, nová izolace střechy a vylepšení venkovního areálu školky prostřednictvím opravy chodníků a nového hřiště. Po více než půl roce byla na jaře dokončena rekonstrukce Mateřské školy Bohumíra Dvorského v blízkém lese. Kromě toho zde nedávno otevřeli také tzv. Dětský přírodní ráj z participativního rozpočtu.

Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: Dětský přírodní ráj v Mateřské škole Bohumíra Dvorského je projektem z roku 2021 a zahrnuje prvek pro hru s vodou, takovou vodní laboratoř, vrbový tunel a záhony, na kterých mohou děti pozorovat život rostlin, ale také například pěstovat jahody, dýně.

Miloš Kosík, ředitel ZŠ a MŠ B. Dvorského: Můžeme využívat plno nových prvků, které se hodí jak dětem v mateřské školce, tak ji také využívají děti ze základní školy, zejména ze školní družiny. Těch prvků je vícero. Některé jsou na této části zahrady a některé jsou na opačné straně.

anketa: Mě se tady na tom hřišti nejvíc líbí vodní hrátky. Mě se taky líbí nejvíce ty vodní hrátky.

Hřiště neslouží jen dětem obou škol, ale také veřejnosti. Kromě prvních tří týdnů v červenci bude dětské hřiště přes léto pro veřejnost otevřené od rána do večera.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Expres z Ostravy-Jihu pokračuje rozhovorem ve studiu, ve kterém vítám starostu Martina Bednáře. Dobrý den, pane starosto, vítejte u nás.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Dobrý den.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Pane starosto. Náš rozhovor otevřeme tématem investic. Navážeme prakticky na předchozí příspěvek, který zmapoval rekonstrukci mateřské školy v Bělském lese. Celkově jste pro letošní rok naplánovali investiční akci za 390 milionů korun. Pojďme tedy některé z nich zmínit. Ty nejzásadnější.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Je to opravdu největší investiční rozpočet v historii městského obvodu a jsem rád, že se podařilo. Největší částkou, je nově postavená hala na Dubině, která bohužel měla špatné podloží a musí být zbourána a musí být postavena znovu. Nicméně bude moderní a bude sloužit sportovcům nejlépe, jak to bude moci. Pak je to oprava parkovacího domu na Bělském lese. Každým rokem se snažíme opravit nějakou školu nebo školku. Kromě Bělského lesa B. Dvorského máme připravenou rekonstrukci mateřské školy Špunarova. Snažíme se opravit vždycky jeden podchod, což je podchod v tomto roce Dolní, po mistrovství světa začala okamžitě oprava. Vždycky máme v plánu nějaké dětské hřiště z participativního rozpočtu a pochopitelně rozšiřujeme parkovací místa. V tuto chvíli se zabýváme hlavně ulicí Krasnoarmejců.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Takže vyčerpáte částku 390 milionů korun a v tuto chvíli už pomalu přemýšlíte, jak navýšit nebo jakou částku věnujete do investic pro příští rok.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Tak tou velkou akcí opět bude právě ta hala Dubina. A vždycky to bude nějaká škola, vždycky to bude nějaké parkoviště. Bude to opět podchod, tentokrát Hulvácká. Je pravda, že jsme se už na začátku volebního období rozhodli, že právě rok 2025 bude trošku z těch investic ustoupíme a půjdeme více do oprav, a to oprav chodníků a komunikací, které to dlouhodobě potřebují. Takže ty investice budou trošku menší. Nicméně občané to poznají právě na chodnících a komunikacích.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Jsme na prahu prázdnin Jich má akci nazvanou Prázdniny na Jihu 2024, které budou i letos. Jsou pro děti od 7 do 14 let a prakticky každý všední den je pro ně něco připraveno.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Jsem rád, že tahle akce pokračuje. Zapojí se do ní jak školy, tak místní spolky a sdružení a děti budou moci zažít krásný každý den jinak. Budou se moci naučit například vysílat v televizi. Budou moci jezdit na koni. Naučí se něco tvořit v dílnách, takže si myslím, že je to velmi dobrá akce. Poprvé už se nebudou moci děti muset přihlašovat. Stačí, když přijdou s rodiči právě na tu samotnou akci a na té první dostanou kartičku, do které si budou zapisovat, co všechno zažily. Myslím si, že je to velmi dobrá akce a všechny informace, naši občané najdou na prazdninynajihu.cz

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Jaká skupina lidí, zaměstnanců nebo nadšenců se stará o ty akce? Protože to je zhrua 40 akcí.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Pochopitelně tomu pomáhá naše kulturní zařízení Ostrava-Jih, intenzivně náš odbor školství a kultury na našem úřadu. A pochopitelně chci poděkovat všem spolkům, jejichž čas vlastně je ten nejdůležitější a věnují to těm dětem, které třeba ještě nejsou v těch jejich kroužcích, ale pochopitelně chtějí, aby ta jejich činnost byla známá a aby ty děti chodily i mimo Prázdniny na Jihu tak, aby k nim chodily i nadále.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Pojďme ještě na chvilku u léta zůstat a u letních akcí. Na které z nich byste rád naše diváky pozval?

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Tak ty největší 2 jsou již tradiční Hurá k rybníkům, to je na ulici na Hůře ve Starých Výškovicích, kde se spojí jak činnost městského obvodu, tak místních rybářů a také zahrádkářů. Je to velmi příjemná letní akce se spoustou zábavy opět pro celou rodinu. 27. července zvu Hurá k rybníkům. A o měsíc později, 24. srpna, zvu všechny do Integrovaného výjezdního centra na Dubině, kde po dvou letech je opět den s IZDS, kde lidé uvidí výcvik psů, koní, techniku. A je tam samozřejmě i doprovodný program a nějaké kapely, takže opět akce pro celou rodinu. Nicméně myslím si, že Jih v tuto chvíli získává každým rokem nová místa, kde v létě můžete prožít příjemně svůj letní čas. Ať už to jsou ty rybníky ve Výškovicích nebo je to nový park u zámku Zábřeh, kde je nový vodní prvek. Pochopitelně nový biotop v Ostravě-Hrabůvce vedle polikliniky. Chci pozvat všechny, samozřejmě do Bělského lesa, který je oblíbené místo pro letní radovánky celých rodin. Je tam upravené dětské hřiště, je tam nová cesta vody a blízko vznikne velice brzy Park nad rybníkem. My budeme opravovat park skatepark už v letošním roce. Další místo nové opravené parkurové hřiště a pumptrackové hřiště v Bělském lese u základní školy. Je tišší, to znamená, že bude méně obtěžovat okolní domy. Je moderní, je delší, budou moci současně jezdit malé kategorie, kdo se učí a ti dospělí. Těch míst na Jihu je opravdu více a samozřejmě tady máme například i projekt Sousedství. To znamená, radnice ráda podporuje až do výše 10 tisíc korun bytové družstvo, spolek, školu v nějaké aktivitě. Mohou se lidé sejít, uklidit, uvařit si guláš, udělat turnaj ve stolním tenise například pro děti v kopané. Těch akcí je opravdu spousta. Myslím si, že léto si Jižané užít opravdu mohou.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: S tou podporou. Pane starosto, pojďme ještě zmínit projekt Corrency, protože ten zase pro změnu podporuje rodiče dětí v mimoškolních aktivitách.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Přesně tak. Letos jsme poprvé vyhlásili tento projekt pro občany Jihu a děti z Jihu a pro děti od 0 do 15 let a můžou využít až 1000 korun na jakoukoliv právě sportovní kulturní akci. Kroužek, letní tábor, které se blíží, je možno využít například na plavání na Sareze, to znamená na bazénu. Můžete si dobít kredit, můžete zaplatit členský příspěvek. Chceme, aby děti byly na Jihu aktivní, protože víme, že ty kroužky aktivity rozvíjejí schopnosti těch dětí. Máme tady Talent show, kde vidíme každým rokem senzační výkony naší mládeže. Lidé z jihu se potom dostanou do muzikálu Národního divadla moravskoslezského díky takovýmto soutěžím. Chceme, aby byly děti aktivní. Můžou se zapojit na stránkách Corrency, na našem Facebooku. Případně na našich stránkách získají informace. Tisíc korun ještě stále leží pro mnoho z nich v tuto chvíli na radnici. Pojďte je využít. Nejlépe teda do konce září, kdy ta první emise končí.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Já to jenom shrnu. Proto, abyste získali tisícovku, tak se stačí přihlásit a pak jít na nějakou akci u přihlášené organizace, ať je to propojené ten projekt?

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Přesně tak. Rodič přihlásí své dítě a alespoň jeden rodič musí mít trvalé bydliště na Jihu, dítě taktéž. Zaregistrujete se, okamžitě dostanete obdrženou esemesku, že získáváte 1000 correntů. Ty můžete uplatnit buď celkovou částku, nebo jednotlivé části právě v některé z těch klubů, spolků a organizací, kterých nyní více než 80. A pochopitelně, pokud vám tam nějaká aktivita chybí, stačí za tím spolkem, který sídlí v Ostravě, zajít a říct zaregistrujte se a můžete to následně uplatnit právě ty correnty. To znamená tisíc korun právě u nich.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Pane starosto, já Vám děkuji za rozhovor a vám všem za pozornost. Expres Jihu končí. Mějte hezké léto na jihu.

Redakčně upraveno / zkráceno.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Expres Ostrava-Jih
09. července 2024, 16:40

Školní hřiště na Jihu se zpřístupňují veřejnosti

V městském obvodu Ostrava-Jih dokončili rekonstrukci Mateřské školy Bohumíra Dvorského za 12 milionů korun. Její součástí byla i úprava hřiště, které je v létě zpřístupněno veřejnosti celodenně.

Zateplení fasády, nová izolace střechy a vylepšení venkovního areálu školky prostřednictvím opravy chodníků a nového hřiště. Po více než půl roce byla na jaře dokončena rekonstrukce mateřské školy Bohumíra Dvorského v Bělském Lese. Kromě toho zde nedávno otevřeli také tzv. Dětský přírodní ráj z participativního rozpočtu.

Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Dětský přírodní ráj v mateřské škole Bohumíra Dvorského je projektem z roku 2021 a zahrnuje prvek pro hru s vodou – takovou vodní laboratoř, vrbový tunel a záhony, na kterých mohou děti pozorovat život rostlin nebo taky pěstovat jahody, dýně…“

Miloš Kosík, ředitel, ZŠ a MŠ B. Dvorského: „V podstatě můžeme využívat plno nových prvků, které se hodí jak dětem v mateřské školce, tak je využívají také děti ze základní školy. Zejména ze školní družiny. Těch prvků je vícero, některé jsou na této části zahrady a některé jsou na opačné straně.“

anketa, děti z MŠ B. Dvorského: „Mě se nejvíce tady na tom hřišti líbí ty vodní hrátky.“ – „Jo, mě se taky tady nejvíc líbí ty vodní hrátky.“

Hřiště neslouží jen dětem obou škol ale také veřejnosti. Kromě prvních 3 týdnů v červenci bude dětské hřiště pro veřejnost otevřené od rána do večera.

---


Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Přeji krásný den a vítám vás u sledování zpravodajského expresu z Ostravy jihu. V dnešním díle jsme si do studia pozvali starostu obvodu Martina Bednáře. Probereme rekordně vysoký investiční rozpočet, avšak ještě předtím si v reportáži představíme jednu z jeho položek. V Mateřské škole Bohumíra Dvorského byla totiž dokončena rekonstrukce za 12 milionů a rozšířeno školní hřiště.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Zateplení fasády, nová izolace střechy a vylepšení venkovního areálu školky prostřednictvím opravy chodníků a nového hřiště. Po více než půl roce byla na jaře dokončena rekonstrukce Mateřské školy Bohumíra Dvorského v blízkém lese. Kromě toho zde nedávno otevřeli také tzv. Dětský přírodní ráj z participativního rozpočtu.

Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: Dětský přírodní ráj v Mateřské škole Bohumíra Dvorského je projektem z roku 2021 a zahrnuje prvek pro hru s vodou, takovou vodní laboratoř, vrbový tunel a záhony, na kterých mohou děti pozorovat život rostlin, ale také například pěstovat jahody, dýně.

Miloš Kosík, ředitel ZŠ a MŠ B. Dvorského: Můžeme využívat plno nových prvků, které se hodí jak dětem v mateřské školce, tak ji také využívají děti ze základní školy, zejména ze školní družiny. Těch prvků je vícero. Některé jsou na této části zahrady a některé jsou na opačné straně.

anketa: Mě se tady na tom hřišti nejvíc líbí vodní hrátky. Mě se taky líbí nejvíce ty vodní hrátky.

Hřiště neslouží jen dětem obou škol, ale také veřejnosti. Kromě prvních tří týdnů v červenci bude dětské hřiště přes léto pro veřejnost otevřené od rána do večera.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Expres z Ostravy-Jihu pokračuje rozhovorem ve studiu, ve kterém vítám starostu Martina Bednáře. Dobrý den, pane starosto, vítejte u nás.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Dobrý den.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Pane starosto. Náš rozhovor otevřeme tématem investic. Navážeme prakticky na předchozí příspěvek, který zmapoval rekonstrukci mateřské školy v Bělském lese. Celkově jste pro letošní rok naplánovali investiční akci za 390 milionů korun. Pojďme tedy některé z nich zmínit. Ty nejzásadnější.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Je to opravdu největší investiční rozpočet v historii městského obvodu a jsem rád, že se podařilo. Největší částkou, je nově postavená hala na Dubině, která bohužel měla špatné podloží a musí být zbourána a musí být postavena znovu. Nicméně bude moderní a bude sloužit sportovcům nejlépe, jak to bude moci. Pak je to oprava parkovacího domu na Bělském lese. Každým rokem se snažíme opravit nějakou školu nebo školku. Kromě Bělského lesa B. Dvorského máme připravenou rekonstrukci mateřské školy Špunarova. Snažíme se opravit vždycky jeden podchod, což je podchod v tomto roce Dolní, po mistrovství světa začala okamžitě oprava. Vždycky máme v plánu nějaké dětské hřiště z participativního rozpočtu a pochopitelně rozšiřujeme parkovací místa. V tuto chvíli se zabýváme hlavně ulicí Krasnoarmejců.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Takže vyčerpáte částku 390 milionů korun a v tuto chvíli už pomalu přemýšlíte, jak navýšit nebo jakou částku věnujete do investic pro příští rok.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Tak tou velkou akcí opět bude právě ta hala Dubina. A vždycky to bude nějaká škola, vždycky to bude nějaké parkoviště. Bude to opět podchod, tentokrát Hulvácká. Je pravda, že jsme se už na začátku volebního období rozhodli, že právě rok 2025 bude trošku z těch investic ustoupíme a půjdeme více do oprav, a to oprav chodníků a komunikací, které to dlouhodobě potřebují. Takže ty investice budou trošku menší. Nicméně občané to poznají právě na chodnících a komunikacích.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Jsme na prahu prázdnin Jich má akci nazvanou Prázdniny na Jihu 2024, které budou i letos. Jsou pro děti od 7 do 14 let a prakticky každý všední den je pro ně něco připraveno.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Jsem rád, že tahle akce pokračuje. Zapojí se do ní jak školy, tak místní spolky a sdružení a děti budou moci zažít krásný každý den jinak. Budou se moci naučit například vysílat v televizi. Budou moci jezdit na koni. Naučí se něco tvořit v dílnách, takže si myslím, že je to velmi dobrá akce. Poprvé už se nebudou moci děti muset přihlašovat. Stačí, když přijdou s rodiči právě na tu samotnou akci a na té první dostanou kartičku, do které si budou zapisovat, co všechno zažily. Myslím si, že je to velmi dobrá akce a všechny informace, naši občané najdou na prazdninynajihu.cz

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Jaká skupina lidí, zaměstnanců nebo nadšenců se stará o ty akce? Protože to je zhrua 40 akcí.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Pochopitelně tomu pomáhá naše kulturní zařízení Ostrava-Jih, intenzivně náš odbor školství a kultury na našem úřadu. A pochopitelně chci poděkovat všem spolkům, jejichž čas vlastně je ten nejdůležitější a věnují to těm dětem, které třeba ještě nejsou v těch jejich kroužcích, ale pochopitelně chtějí, aby ta jejich činnost byla známá a aby ty děti chodily i mimo Prázdniny na Jihu tak, aby k nim chodily i nadále.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Pojďme ještě na chvilku u léta zůstat a u letních akcí. Na které z nich byste rád naše diváky pozval?

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Tak ty největší 2 jsou již tradiční Hurá k rybníkům, to je na ulici na Hůře ve Starých Výškovicích, kde se spojí jak činnost městského obvodu, tak místních rybářů a také zahrádkářů. Je to velmi příjemná letní akce se spoustou zábavy opět pro celou rodinu. 27. července zvu Hurá k rybníkům. A o měsíc později, 24. srpna, zvu všechny do Integrovaného výjezdního centra na Dubině, kde po dvou letech je opět den s IZDS, kde lidé uvidí výcvik psů, koní, techniku. A je tam samozřejmě i doprovodný program a nějaké kapely, takže opět akce pro celou rodinu. Nicméně myslím si, že Jih v tuto chvíli získává každým rokem nová místa, kde v létě můžete prožít příjemně svůj letní čas. Ať už to jsou ty rybníky ve Výškovicích nebo je to nový park u zámku Zábřeh, kde je nový vodní prvek. Pochopitelně nový biotop v Ostravě-Hrabůvce vedle polikliniky. Chci pozvat všechny, samozřejmě do Bělského lesa, který je oblíbené místo pro letní radovánky celých rodin. Je tam upravené dětské hřiště, je tam nová cesta vody a blízko vznikne velice brzy Park nad rybníkem. My budeme opravovat park skatepark už v letošním roce. Další místo nové opravené parkurové hřiště a pumptrackové hřiště v Bělském lese u základní školy. Je tišší, to znamená, že bude méně obtěžovat okolní domy. Je moderní, je delší, budou moci současně jezdit malé kategorie, kdo se učí a ti dospělí. Těch míst na Jihu je opravdu více a samozřejmě tady máme například i projekt Sousedství. To znamená, radnice ráda podporuje až do výše 10 tisíc korun bytové družstvo, spolek, školu v nějaké aktivitě. Mohou se lidé sejít, uklidit, uvařit si guláš, udělat turnaj ve stolním tenise například pro děti v kopané. Těch akcí je opravdu spousta. Myslím si, že léto si Jižané užít opravdu mohou.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: S tou podporou. Pane starosto, pojďme ještě zmínit projekt Corrency, protože ten zase pro změnu podporuje rodiče dětí v mimoškolních aktivitách.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Přesně tak. Letos jsme poprvé vyhlásili tento projekt pro občany Jihu a děti z Jihu a pro děti od 0 do 15 let a můžou využít až 1000 korun na jakoukoliv právě sportovní kulturní akci. Kroužek, letní tábor, které se blíží, je možno využít například na plavání na Sareze, to znamená na bazénu. Můžete si dobít kredit, můžete zaplatit členský příspěvek. Chceme, aby děti byly na Jihu aktivní, protože víme, že ty kroužky aktivity rozvíjejí schopnosti těch dětí. Máme tady Talent show, kde vidíme každým rokem senzační výkony naší mládeže. Lidé z jihu se potom dostanou do muzikálu Národního divadla moravskoslezského díky takovýmto soutěžím. Chceme, aby byly děti aktivní. Můžou se zapojit na stránkách Corrency, na našem Facebooku. Případně na našich stránkách získají informace. Tisíc korun ještě stále leží pro mnoho z nich v tuto chvíli na radnici. Pojďte je využít. Nejlépe teda do konce září, kdy ta první emise končí.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Já to jenom shrnu. Proto, abyste získali tisícovku, tak se stačí přihlásit a pak jít na nějakou akci u přihlášené organizace, ať je to propojené ten projekt?

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: Přesně tak. Rodič přihlásí své dítě a alespoň jeden rodič musí mít trvalé bydliště na Jihu, dítě taktéž. Zaregistrujete se, okamžitě dostanete obdrženou esemesku, že získáváte 1000 correntů. Ty můžete uplatnit buď celkovou částku, nebo jednotlivé části právě v některé z těch klubů, spolků a organizací, kterých nyní více než 80. A pochopitelně, pokud vám tam nějaká aktivita chybí, stačí za tím spolkem, který sídlí v Ostravě, zajít a říct zaregistrujte se a můžete to následně uplatnit právě ty correnty. To znamená tisíc korun právě u nich.

Renáta Eleonora Orlíková, TV Polar: Pane starosto, já Vám děkuji za rozhovor a vám všem za pozornost. Expres Jihu končí. Mějte hezké léto na jihu.

Redakčně upraveno / zkráceno.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/expres-ostrava-jih/expres-ostrava-jih-09-07-2024-16-44