Expres Ostrava-Jih

  • Zpravodajství z obvodu Ostrava-Jih od redaktorky Y. Fajtové a P. Straky
  • Fotbalový turnaj O pohár starosty
  • DK Akord patřil tradičnímu Plesu seniorů
  • Sportovní gymnázium ocenilo nejlepší sportovce

Fotbalový turnaj O pohár starosty

Týmy středních škol a výchovných ústavů si zahrály fotbalový turnaj o pohár starosty Ostravy-Jihu. Jednadvacátého ročníku se zúčastnilo deset družstev.

Sportovní hala Vítkovické střední průmyslové školy a sportovní centrum Dubina se staly místem už tradičního fotbalového turnaje O pohár starosty Ostravy-Jihu, ve kterém se mezi sebou utkali studenti středních škol a výchovných ústavů.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Tak já jsem hrál sport vrcholově, takže na takový turnaj jsme se vždycky těšili a vždycky to byla rivalita mezi středními školami. Dali jsme si na hřišti pořádně do těla, ale po tom zápase jsme si vždycky dokázali podat ruce a to je asi to nejdůležitější na tom sportu. Ty turnaje na těch školách jsou zpestření, utužují kolektiv a čím víc děcka sportují, tak tím za mě rozhodně lépe. Ta nabídka těch sportů je tady široká, turnajů se tady pořádá celá řada a já si myslím, že v tomto je tady ten systém zavedený velmi dobře.”

Pavel Němynář, ředitel, Výchovný ústav Ostrava-Hrabůvka: “Hraje se ve dvou halách. Tady ve vítkovické hale, kde je 5 družstev středních škol, kde studují naši kluci a holky a dalších 5 družstev hraje na sportovní hale na Dubině, kde jsou výchovné ústavy ze severní i jižní Moravy. Dohromady je mužstev 10 a ceny jsou včetně poháru rozděleny do dvou kategorií. To znamená první, druhé, třetí místo bude tady na vítkovické hale, čili střední školy a taktéž první, druhé, třetí místo včetně poháru a cen na hale na Dubině.”

Hrálo se dvakrát 7 minut vyřazovacím způsobem.

Anketa: účastníci turnaje: “Za mě nejtěžším soupeřem určitě bude tady ta vítkovická škola. Fotbal hraju od svých 4 let, takže celý můj život a zatím to jde. My jsme se nijak nepřipravovali na to. Prostě nás pan učitel vybral a nějak to seskládal a snad se bude dařit.”

“Já trénuji indivindi, mám tréninky, všechno a oni, nevím. Do třetího místa jsme si řekli. Většinou vždycky, jak byl turnaj, tak jsme vyhráli. Teďka do třetího místa. Já si myslím, že budou dobří ti oranžoví, co tu hráli před teďka.”

“Je to takové zajímavé. Moc nevěřím mému týmu upřímně. Uvidíme. Připravovat jsme se připravovali jenom jednou. To jsme měli místo školy jeden trénink a to je asi tak všechno.”

Takže cíl je vyhrát.

“Určitě. Budeme dělat pro to všechno a doufám, že to vyhrajeme. Konkurence je velká, ale uvidíme.”

Zatímco ve skupině A nakonec zvítězilo mužstvo SPŠ Zengrova, ve skupině B si nejlépe vedl tým z Výchovného ústavu Ostrava-Hrabůvka.

---


DK Akord patřil tradičnímu Plesu seniorů

Kulturní dům Akord se oblékl do slavnostního. Uskutečnil se tady už tradiční Ples seniorů, jehož hlavní hvězdou byla tentokrát Heidi Janků.


Beznadějně vyprodaný byl i letos Ples seniorů, který každoročně probíhá v kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu. Lístky se prodaly během půl hodiny.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: "Jsme rádi, protože jsme dali občanům Ostravy-Jihu nabídku, kdy na únorovém senior klubu si mohli přednostně koupit lístky a další den do infocenter nemělo co jít, protože bylo vyprodáno. Na úvod jsme měli s panem Kačorem takovou scénku, pak vystoupila taneční skupina s orientálním tancem, která nikdy nezklame. Velmi krásné motýlí křídla, tak si myslím, že to bylo efektní vystoupení pro publikum. Všichni se těšíme na Heidi Janků, tak se načančám, načančám, všichni si to užijeme na plné pecky."

Heidi Janků, zpěvačka: "Já mám samozřejmě Ostravu jako rodné město a mám k ní takovou nostalgii, takže když jedu Porubou tak musím jet tou Leninkou abych viděla ten náš byteček, kde jsme kdysi bydleli. Do Třebovic občas taky zajedu ráda a tady mám hlavně tetu, mám tady rodinu, takže kapelu mám tady. Jsem tady velmi často a moc ráda tady jezdím. Protože jste regionální televize, tak to můžu říct. Ostrava je prostě nejvíc."

Připravena byla i bohatá tombola, do které krásnými cenami přispěl nejen radnice Ostravy-Jihu ale také ostatní ostravské obvody, MS kraj a kluby důchodců. Hlavní cenou byl zájezd do Chorvatska.

Anketa: návštěvníci plesu: "Jsem poprvé a líbí se mi tady. Jsme tady z Horymírové, kde bydlíme. Tam máme krásný velký klub. Jsem, ráda, že jsme šli. Je tu krásné posezení, jsme tady poprvé, vážím si toho."


"Na plese v Akordu jsem poprvé seniorském samozřejmě a moc se mi to tu líbí. Od začátku, kdy jsme prostě měl představení různých tanečních souborů a tak dále. A taky jsem si všiml nádherné tomboly. Doufám, že všichni budou spokojeni."

"Já už tady jsem asi potřetí ne-li počtvrté a jako vždy tak příjemnou atmosféru a jít na ples ve čtvrtek ve 3 odpoledne, to je všechno tak zvláštní a krásné, že není co dodat, jenom se zúčastnit třeba i příští rok."

"To, co zažívám dneska, je velmi příjemný zážitek. Jsem tady poprvé a je to moc prima. gratuluju pořadatelům i vám k tomu, jak se vám daří."

"Už jsem tu aspoň 5x byla. Vždycky obdivuji jak je to spořádané, program, obdivuju a hrozně se nám to líbí tady. Bavíme se dobře a je nám tady velice dobře."

"Je to tady úžasné. Jsem, tady poněkolikáté a vždycky se budu ráda vracet. Zábava, společnost u stolu, moc hezké. Úžasně zvolený program, Heidi Janků a vystoupení s panem moderátorem bylo úžasné."

Ples si všichni dosytosti užili a na ten další se mohou těšit opět příští rok.

---Mohlo by Vás také zajímat