Frýdlantský miniexpres

  • Frýdlant byl jednou ze zastávek Beskyd rallye
  • Beskyd rallye se letos účastnilo 120 veteránských skvostů

Beskyd rallye se letos účastnilo 120 veteránských skvostů

Frýdlant nad Ostravicí byl jednou z tradičních zastávek letošního už 25. ročníku Beskyd rallye. 120 autoveteránů ujelo regionem na české a slovenské straně Beskyd zhruba 500 kilometrů.

Jedny z nejcennějších veteránů přivezl Antonín Pavelka z Napajedel. Vedle unikátních motocyklů představil i historický elektromobil.

Antonín Pavelka, veteránista: “Byly vyrobené čtyři prototypy. Každý rok jsem zvaný do Itálie, protože je to italský výrobek, abych tam s tím dojel.”

Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: “Já jsem hrozně ráda, že Beskyd rallye Turzovka zavítala opravdu se svým programem tady k nám a to už mnoho let vlastně tato tradice se udržuje. Takže co jsem ve funkci, a to už je 12 let, tak vím, že nebyla pauza až na ten loňský covidový rok. Jsem potěšena, že přijelo tolik úžasných hostů, a to i z daleka a že všichni lidé si to mohou vychutnat.”

Anketa: “Nádhera. Jeden můj kamarád má garáži takový exemplář, sice v horším stavu, ale bude to mít taky takové. Je to krása. já jsem starý příznivec aut, je to senzace.”

Anketa: “My jsme jeli dneska okruh přes Staré Hamry a včera jsme si přečetli někde na internetu, že tady bude sraz a teď jedeme vlastně zpátky směrem jako do Frýdlantu a na ubytování, tak jsme se tady zastavili. A je to tady nádherné."

Martin Dlhopolček, organizátor, Turzovský veterán club: “Turzovský veterán club už roky spolupracuje s městem Turzovka, které je samozřejmě partnerem města Frýdlant nad Ostravicí, takže spolupracujeme s paní starostkou. Náš program, tím že je to 25, ročník, jsme si dovolili rozšířit o jeden den. Takže jsme začínali ve středu v Žilině prologem, kde jsme stáli večer na náměstí. Ve čtvrtek jsme navštívili Kysuce a Moravu. Pak jsme se přesunuli z Žiliny přes Rajeckou dolinu na Kohútku, do Karolínky a sem do Frýdlantu, kde v Malenovicích, kde nocujeme. V sobotu navštívíme Frýdek-Místek a Turzovku.”

---Mohlo by Vás také zajímat